Pár vylepšení pro extrahování archivů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by Gtein »

1. Pro lepší extrahování archivů bych moc rád uvítal volby

Extrahovat do...
Extrahovat do NÁZEV ARCHIVU

v nabídce po kliknutí na archiv pravým tlačítkem, doufal jsem, že v verzi 2.52 Beta 2 to již bude, ale není ŠKODA :( .

2. Při extrahování z vícesvazkových archivů by bylo dobré kdyby dialog procesu extrahování postupně zobrazoval název souboru (svazku), z kterého se právě extrahuje a v případě špatného CRC vyhodil chybu. Momentálně se zobrazuje jen název prvního souboru(svazku) z vícesvazkového archivu a když se vyskytne chyba při extrahování tak bohužel není možné dohledat, která část vícesvazkového archivu je poškozená.

Případně pokud by bylo jednodušší přidat to pluginů i test archivu tak jak je to u ZIP a 7-ZIP pluginu, alespoň u RAR pluginu, protože RAR archivy si myslim, že jsou dost používané.

3. Novou přehlednější ikonu pro archivy, doufal jsem, že v verzi 2.52 Beta 2 to již bude, ale není ŠKODA :( .

DÍKY ZA ODPOVĚĎ
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by Jan Rysavy »

Ohledně bodu 1: víte o možnostech Options > Configuration > Archivers?
(Unpack to subdirectory named by archive)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by Ether »

ad 1) Možná by nebylo na škodu do Unpack dialogu přidat kromě cíle vytvořeného podle aktuálního nastavení i tu druhou cestu, podobně jako je to s možností Unpack/Pack to other panel.
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by Gtein »

O této možnosti vím a taky ji využívám, ale ty možnosti o kterých jsem psal bych uvítal právě v nabídce po kliknutí pravým tlačítkem na archiv, jsem si na to dost zvykl z externích programů a tady musím najet myší na příslušnou ikonu nebo použít klávesovou zkratku pro extrahování která je ATL+F9. Připadá mi to trochu nepraktické když by mi stačilo jen kliknout pravým tlačítkem a z nabídky vybrat příslušnou operaci, ale to je jen můj názor možná, že většině uživatelů to tak jak to je vyhovuje.

Ještě bych možná přidal možnost při označení více archivů

Extrahovat každý archiv do zvláštního adresáře s NÁZVEM ARCHIVU
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by AD7 »

Pouzivam WinRAR /zakupeny, 3.90 sk/ a ten mi na 100% plni vsetky tieto ulohy naviac na pozadi - co sa pri vacsich ulohach velmi hodi.
Attachments
screen-sk.png
screen-sk.png (28.54 KiB) Viewed 6230 times
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Pár vylepšení pro extrahování archivů

Post by Ether »

ad 2) Nejsem si jistý tím, jestli je to možné. Z toho, jak ta extrakce funguje, jsem pochopil, že Salamander nemá šanci zjistit, v které části archivu je problém, protože se aplikuje kontrolní součet až na výsledný soubor. Ale určitě bych ocenil možnost si nechat vybalený soubor na disku, přestože je poškozený (kupříkladu u filmu či jiných neexaktních dat je to vcelku fuk). (podobný požadavek [en]). Prozatím musím využívat nepěkných triků (sebrat Salamanderovi handle a přejmenovat soubor), abych se k výslednému souboru dostal.
Ελληνικά rulez.
Post Reply