Spouštění z uživatelské nabídky

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
st_cyz
Posts: 1
Joined: 16 Sep 2016, 09:21

Spouštění z uživatelské nabídky

Post by st_cyz »

Z uživatelské nabídky potřebuji spustit skript pro přidání záznamu do routovací tabulky. Tento skript vyžaduje správcovské oprávnění, prosím o přidání možnosti "Spustit jako správce" na úrovni úlohy v menu uživatelské nabídky.

Poznámka:
Dříve jsem spouštěl celý Salamander jako správce a tím jsem měl vyřešené i spuštění z té uživatelské nabídky. Po přechodu z W7 na W10 se něco změnilo a nevidím namapované síťové disky. Ty jsou namapované ve W10. Když si je namapuji v AS, funguje to jen do ukončení AS. Při dalším spuštění disky zase nejsou namapované. To jsem viděl, že se řešilo ve fóru, přidání do registru EnableLinkedConnections mi však nepomohlo.
Obecně si myslím, že je lepší AS spouštět pod běžným účtem a jen určité úlohy spouštět pod správcem.

Děkuji Vám
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Spouštění z uživatelské nabídky

Post by Jan Rysavy »

To zní jako dobrý nápad, tato funkce bude užitečná i po dopsání UAC podpory do Salamandera. Potřeba spouštět eskalované procesy tu bude vždy. Dáme to tam, díky!
Post Reply