description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
benecykl
Posts: 15
Joined: 31 May 2009, 14:33

description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Post by benecykl »

Dobry den vespolek :-)
popisuji tenhle namet "ukecaneji" i v obecne diskuzi, zde strucne
Pruzkumnik windows umi zobrazovat vice sloupcu - pravdepodobne systemovych promennych, svazanych se souborem - nez umoznuje AS.
Konkretne se mi ted jedna o tzv. "description"
Tuto polozku vyuziva i konstrukcni 3D CAD program SolidWorks k dodatecnemu popisu souboru
Priklad :
- mam soubor, nazvany ciselnym kodem : xy-123-456-789.test
- k nemu mam slovni popis : testovaci soubor pro cokoliv, doladit...blablabla
- v manazeru souboru si pak muzu zobrazit bud sloupce jen s primarnim nazvem - ciselnym kodem pro strucny prehled, nebo i s poznamkou, popisem
=============================================================================================
nazev description velikost datum čas
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
xy-123-456-789.test testovaci soubor pro cokoliv, doladit...blablabla 34 236 23.6.2016 12,40
=============================================================================================

Umi tohle editovat, zobrazovat AS ?
A pokud ne - slo by tuhle funkcionalitu doprogramovat ?

Velice by mi to pomohlo :-)
ale predpokladam, ze by to uvitali i ostatni :-)
--------------------
SLO BY VZNEST NAMET NA VYVOJ AS V TOMHLE SMERU - UMOZNIT ZOBRAZOVANI A VYPLNOVANI "DESCRIPTION" - DRUHEHO - POMOCNEHO - POJMENOVANI SOUBORU ?
Anebo vi nekdo kde a jak v AS zapnout, ci pripadne i menit "DESCRIPTION" ?
--------------------
narazil jsem na nejakou podobnou diskuzi na tema FTP plugin pro Description ci Status nekdy v roce 2006, ale nejak jsem si nebyl schopen ji celou zobrazit.

Diky za jakykoliv komentar :-)
Lubomr Krejci
http://vimeo.com/51461748
*********************************
Mgr. Lubomír Krejčí
mobil : +420 603 21 64 10
skype : benecykl
lubos@benecykl.cz
www.benecykl.cz
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Post by Ether »

Abyste nezůstal zbytečně napjat, tuto funkci AS neumí, ani zobrazení, ani změnu. Změna by šla řešit vytvořením pluginu, ale pokud si dobře vzpomínám, tak na přidání sloupce do výpisu ještě ani pluginové rozhraní neexistuje.
Ελληνικά rulez.
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Re: description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Post by Hadez »

FTP plugin obsahuje dodatečné sloupce Rights, LinkTgt, User a Group.

Zřejmě by tedy mělo být možné vytvořit filesystem plugin, který zobrazí identickou adresářovou strukturu jako jádro Salamandera, ale kromě obyčejných sloupců přidá ještě jeden navíc.

Kdybychom oželeli mírné nepohodlí toho, že by se k tomuto FS pluginu nedalo přistoupit přímou volbou "disku" (shift + písmeno svazku), řešení by to bylo docela dobré.

Stejným způsobem, skrz FS plugin, bych si někdy představoval i nativní podporu pro uživatelská práva v Unixu, když už Salamander aspoň nějak (i díky mně :D) pod Wine funguje. A hlavně pro rozumnou práci se symbolickými odkazy (momentálně maže skrze ně, už jsem si naběhl, takže raději mažu v terminálu).
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Post by Ether »

Nad touhle možností jsem ani neuvažoval, zdála se mi příliš nepohodlná pro normální používání, ale jistě, tak by to šlo. V SDK je dokonce přesně takový plugin, stačí jen dodělat ten sloupec. :)

Jinak co se týče práv a symbolických odkazů, není tady omezení spíše ve Wine? Jde o soubory uvnitř virtuálních disků, nebo nějakým způsobem pracujete s celým stromem v *nixu?
Ελληνικά rulez.
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Re: description - dodatecny popis souboru - zobrazeni sloupce

Post by Hadez »

Vidíte, sám jsem jen doufal, že ten plugin v SDK je, ale ani jsem se nedíval (abych si se SDK nezačal hrát) :-)

FTP plugin (a nejspíš žádný jiný FS plugin) myslím také nepovoluje kompresi, ale kdyby to architektura umožňovala (a stačilo pak jen deklarovat, že FS plugin je pass-through), tak by bylo vyhráno, pokud neexistuje jiné omezení. Ideální by pak bylo, aby Salamander umožňoval práci se svazky transparentně skrz FS pluginy (pro začátek jim přenechal zkratku Shift + písmeno svazku).

Přistupuju přímo k Z:\, kam Wine mapuje / (a doma pak mám síťové disky přes Sambu). Symlinky se přímo v Salamanderu zobrazují, když je jejich cíl dostupný, a s odlišnou ikonou. Takže nějaké ponětí o nich Salamander má, ale nezkoumal jsem, jak přesně to funguje. A ještě mimochodem, s pomocí sshfs někdy obcházím nedostupnost WinSCP v 64bitové verzi (i když to je spíš hračka) ;-)
Post Reply