Centrování filtru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Centrování filtru

Post by Miroslav Novosad »

Možná je to rozežranost, ale líbilo by se mně, kdyby se dialog filtru vycentroval ne na střed SS, ale na střed odpovídajícího panelu. Zvlášť u levého je to poznat, protože jsem zaměřen na názvy (t.j. levá část levého panelu) a dialog skočí na střed SS, takže je na opačné straně panelu (t.j. úplně mimo pohled).
A nebo ten dialog zrušit úplně a combo s maskou filtru by se vpasovalo přímo do panelu nad popisky sloupců. Zapisovaný filtr by se pak mohl průběžně aplikovat.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je pravda, že umisťování dialogů není úplně systematické. Například Network Neighborhood se centruje k panelu, zatímco Filter nebo Select ne. Přitom tyto příkazy ovlivní pouze jeden panel (narozdíl například od příkazu Copy nebo Compare Directories).

Pokud bychom v tomto měli něco měnit, máme dvě možnosti:
1) vše centrovat k hlavnímu oknu
2) rozdělit podle určitého klíče veškeré dialogy na ty, které budeme centrovat k panelu a na ty, které vycentrujeme k hlavnímu oknu.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Pokud bychom v tomto měli něco měnit, máme dvě možnosti:
1) vše centrovat k hlavnímu oknu
2) rozdělit podle určitého klíče veškeré dialogy na ty, které budeme centrovat k panelu a na ty, které vycentrujeme k hlavnímu oknu.
Jsem pro variantu 2), je to určitě intuitivnější. A to, že se Network Neighborhood už centruje k panelu, vidím jako nakročení správným směrem :)
Altap Salamander fan since 1998
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

jis wrote: Jsem pro variantu 2), je to určitě intuitivnější.
Souhlas, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak speciálně u filtru by se mně nejvíc líbila integrace (samozřejmě dočasná) do panelu. Něco jako má Yahoo! Desktop Search.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Miroslav Novosad wrote:
jis wrote: Jsem pro variantu 2), je to určitě intuitivnější.
Souhlas, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak speciálně u filtru by se mně nejvíc líbila integrace (samozřejmě dočasná) do panelu. Něco jako má Yahoo! Desktop Search.
Ta integrace - stále na očích - by samozřejmě nebyla špatná, ale viděl bych to jako třešničku na dortu. A pokud by se filtr takto implementoval, tak prosím nezapomenout na ty úpravy centrování dialogů k panelu a k hlavnímu oknu.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

+1
Ελληνικά rulez.
Post Reply