Přenositelnost Salamandra a uložení konfiguračního souboru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Přenositelnost Salamandra a uložení konfiguračního souboru

Post by PepaR »

Dobry den,
planuje se do verze 2.5 zmenit vychozi ukladani konfigurace do nejakeho souboru, ktery by bylo mozne ukladat bud do slozky Salamandra nebo napr. do Document and Settings? Hodne by to ulehcilo prenositelnost Salamandra a i rychlost nacitani.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Máme v plánu podpořit (vedle současné konfigurace v Registry) také možnost uložení konfigurace do souboru. Přídám tuto položku do ALTAP Roadmap.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Přenositelnost Salamandra a uložení konfiguračního souboru

Post by jis »

PepaR wrote:Dobry den,
planuje se do verze 2.5 zmenit vychozi ukladani konfigurace do nejakeho souboru, ktery by bylo mozne ukladat bud do slozky Salamandra nebo napr. do Document and Settings? Hodne by to ulehcilo prenositelnost Salamandra a i rychlost nacitani.
1) Rozumím, že ini soubor napomůže snadné přenositelnosti a umožní spouštět uživatelsky plně nakonfigurovaný SS např. z USB flash disku. Takže mít tuto možnost jako volitelnou pro případ potřeby vidím jako plus.

2) Ale proč myslíte, že načítání konfigurace z ini souboru bude rychlejší? Moje exportovaná konfigurace SS 2.5 beta 11 do textového souboru má cca 160KB. Nepočítal bych s tím, že práce s ini souborem uloženým na podstatně pomalejším paměťovém médiu bude rychlejší než stávající práce s registry v operační paměti.
Altap Salamander fan since 1998
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Ano mate pravdu, z media s emuze soubor nacitat pomaleji, nicmene na nekterych strojich s emi stva, ze se konfigurace nacita z registru az zbytecne dlouho, coz by v pripade *.ini souboru v adresari slo zrychlit, ale jde o nepodstatny casovy rozdil. Prispevek jsme psal predvesim kvuli moznosti prenositelnosti nastaveni Salmandra a bookmarku pro FTP (abych je nemusle nechavat na cizim PC).
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

PepaR wrote:Ano mate pravdu, z media s emuze soubor nacitat pomaleji, nicmene na nekterych strojich s emi stva, ze se konfigurace nacita z registru az zbytecne dlouho, coz by v pripade *.ini souboru v adresari slo zrychlit, ale jde o nepodstatny casovy rozdil. Prispevek jsme psal predvesim kvuli moznosti prenositelnosti nastaveni Salmandra a bookmarku pro FTP (abych je nemusle nechavat na cizim PC).
Ta možnost přenositelnosti je opravdu ten hlavní důvod pro ini, ale každopádně, až bude ini soubor v některé budoucí verzi SS implementován, bude zajímavé tu rychlost načítání konfigurace z registrů versus z ini souboru změřit a porovnat :)
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jen takovy maly OT, ale proc vsichni hned uvazujete na INI souborem? Je to sice dobry format, ale jiz trochu zastaraly (napr. hure do nej ulozite logicky strukturovana data). Nebylo by vhodnejsi pouzit napr. XML, ktere je nyni na vysluni? Parsery pro XML jsou male a rychle (pokud nepocitame obrovska kolosalni dila). Sam XML pro nektere veci pouzivam a rychlost parseru neni pro nacteni konfigurace zadny problem (a myslim, ze v porovnani s INI, mozna vyjde lepe).

Myslim, ze pro konfiguraci na prenosne medium atp. by to mohlo byt velmi vhodne. Treba nektere vetve muzete lehce prenest a krasne vidite ktere chcete. Nehlede na to, ze by se mohla zachovat plna kompatibilita se strukturou v registrech (opet pro advanced users velmi vhodne).

Co ty na to Honzo, mate uz nejakou predstavu jak to bude vypadat?
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

cincura.net wrote:Jen takovy maly OT, ale proc vsichni hned uvazujete na INI souborem? Je to sice dobry format, ale jiz trochu zastaraly (napr. hure do nej ulozite logicky strukturovana data). Nebylo by vhodnejsi pouzit napr. XML, ktere je nyni na vysluni?
Všichni určitě ne, vždyť jenom já jsem použil "ini soubor" :). Ale měl jsem tím na mysli pouze to, že se bude jednat o klasický textový soubor. Jeho struktura/formát bude určitě zvolena optimálně v rámci možností, třebas XML.
Altap Salamander fan since 1998
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Taktez jsme ini soubor pouzil jen jako zabehany vyraz. Jaky format pro konfiguracni soubor bude pouzit zalezi prece na vyvojarich a do toho jim mame pramalo co kecat.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokud si porovnáte rychlost startu stejné verze Servant Salamandera pod Windows 98 a pod Windows XP (na stejném stroji) tak zjistíte, že pod XP jsou operace s Registry minimálně 5 pomalejší. Zejména po instalaci XP SP2 se problém ještě více zviditelnil. Našel jsem na http://groups.google.com/ několik vláken, kde beta testeři Windows tento problém reklamovali. Bohužel to vypadá, že je to daň za modernizaci Registry a Microsoft problém nehodlá řešit.

Věříme, že přechodem na konfigurační soubor dokážeme načtení a uložení konfigurace minimálně pětinásobně (pod XP SP2 spíš desetinásobně) urychlit.

Ohledně formátu jsme se zatím nerozhodli. Velice vážně uvažujeme, že použijeme přímo formát, který exportuje RegEdit a spol. Mělo by to logiku, mohli bychom načítat exportované konfigurace, aniž bychom je importovali do Registry.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Ohledně formátu jsme se zatím nerozhodli. Velice vážně uvažujeme, že použijeme přímo formát, který exportuje RegEdit a spol. Mělo by to logiku, mohli bychom načítat exportované konfigurace, aniž bychom je importovali do Registry.
To je velmi zajimavy napad. Pravda je, ze pokud uz nejake tridy pro nacitani tohoto formatu mate, tak proc je nevyuzit, ze? :wink:

Mozna to bude lepsi i jak XML, muze se pak konfigurace kdykoli naimportovat do REG.

PS (jen po ranu premyslim): Ale uz me v souvislosti s timto formatem nekolik "problemu" napadlo. :)
Napr. kazda sekce je oznacena

Code: Select all

HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander {verze}
takze to bude chtit i promyslet tyto "blbiny" s verzi.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:Ohledně formátu jsme se zatím nerozhodli. Velice vážně uvažujeme, že použijeme přímo formát, který exportuje RegEdit a spol. Mělo by to logiku, mohli bychom načítat exportované konfigurace, aniž bychom je importovali do Registry.
Něco takového by bylo vskutku luxusní řešení. A pokud byste dodělali, aby se nenalezené klíče ze souboru pokusily dohledat v registrech (ideální třeba pro External Archivers Location a ostatní machine depended věci), tak bych přenositelnost považoval za naprosto dokonalou.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Další dobrý důvod, proč podpořit uložení konfigurace v souborech: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=1631
pes
Posts: 7
Joined: 02 Jan 2006, 10:55

uložení konfigurace do souboru

Post by pes »

Zdravim,
Jan Rysavy wrote:Máme v plánu podpořit (vedle současné konfigurace v Registry) také možnost uložení konfigurace do souboru. Přídám tuto položku do ALTAP Roadmap.
nejsem si jist jestli jsem to nekde neprehledl, ale na kdy asi planujete tuhle skvelou vec implementovat .... jsem na prenositelnosti zavisly :wink:
diky za info

jinak jsem pro, aby SS byl co nejjednodussi (nejrychlejsiú se zakladnima funkcema a byl dobre rozsiritelny o zasuvne moduly (koncepce firefoxu je podle mne vynikajici - laik si stahne jen zakladni verzi a je spokojeny a zkuseny uzivatel si proste nahraje na co ma chut a je spokojeny taky ;) )
abych po pravde rek tak me treba vubec nezajima cas do konce kopirovani .. vzdy kdyz my to nejaky program napsal tak to stejne nedodrzel ;) a nikdo nevi co se stane cestou z jednoho panelu do druheho ;)) ale to je jen takovy muj nazor z me praxe

jinak diky za dobrou praci
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: uložení konfigurace do souboru

Post by Jan Rysavy »

pes wrote:nejsem si jist jestli jsem to nekde neprehledl, ale na kdy asi planujete tuhle skvelou vec implementovat .... jsem na prenositelnosti zavisly :wink:
Mrkněte sem: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=2649#2649
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Zdravim *,

pokud by mel nekdo zajem, vytvoril jsem uz pred casem jednoduchy batak, ktery zajisti spusteni SS, nacteni konfigurace a po ukonceni opet ulozeni a smazani nactene konfigurace z registru. Je to takovy maly workaround, nez to chlapci z Altapu udelaji.

Jediny problem je v tom, ze okno davky je porad videt, ale kdyby tu byl zajem, muzu to prepsat i jako cisty exac.

Pokud je zajem, napiste si.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply