Kopírování velkého množství souborů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
mdusek
Posts: 24
Joined: 27 Oct 2006, 16:58

Kopírování velkého množství souborů

Post by mdusek »

Dobrý den,
Často kopíruji velké množství (řádově tisíce) malých souborů (0.25 - 1 MB) z disku připojeného přes síť na lokální disk. Salamander po spuštění kopie nejdřív zkoumá vzdálený adresář, a to může trvat i půl hodiny. Zatímco Salamander zkoumá, Průzkumník, který to má přitom v názvu, už dávno kopíruje, a to jak na Windows 7, tak na osmičkách. Tento trik (nedělat velké kopie Salamandrem) mně naučil syn, samotného by mně nikdy nenapadlo kopírovat jinak než Salamandrem. Podíval jsem se ke konkurenci (Total commander) a tam to bohužel dělají stejně efektivně jako Průzkumník.
Zdraví
Michal Dušek
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Kopírování velkého množství souborů

Post by Petr Solin »

Díky za ohlášení, mrknu se na to, snad se nám to povede urychlit. Týká se to jen kopírování ze sítě na lokální počítač nebo i kopírování v opačném směru? Jestli nejde o citlivá data, můžete mi poslat na email petr.solin@altap.cz strukturu kopírovaných souborů a adresářů? Např. v cmd.exe přes příkaz: dir /s >list.txt. Před kopírováním se zjišťuje dost věcí, je přirozeně možné, že některé zjisťujeme v dané situaci zbytečně nebo v nevhodný okamžik (kdy je to zbytečně časově náročné).

O jakou verzi Salamandera se jedná? 3.06?

Jde o lokální síť (100mbps nebo 1000mbps?) nebo kopírujete ze vzdáleného počítače připojeného např. přes VPN?

Zkuste změřit celkový čas kopírování v Průzkumníkovi a v Salamanderovi, předpokládám že se podstatně liší.
mdusek
Posts: 24
Joined: 27 Oct 2006, 16:58

Re: Kopírování velkého množství souborů

Post by mdusek »

Dobrý den,
udělal jsem následující pokus:

Lokální počítač - LAN 100 Mbps - vzdálený počítač
kopie adresáře ~200GB obsahujícího ~3000 adresářů a 300 000 souborů

1) Kopie ze vzdáleného na lokální
Salamander 3.04 načítá adresář mnoho minut, po 12 minutách jsem to stornoval
TC nebo Průzkumník načítají adresář minutu (!!) a pak už kopírují

2) Kopie stejného adresáře z lokálního na vzdálený (přesedl jsem si ke vzdálenému)
Salamander 2.54 načítá lokální adresář 190 sekund

Adresářovou strukturu pošlu mailem, sem se nevejde.

Zdraví
Michal Dušek
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Kopírování velkého množství souborů

Post by Petr Solin »

Děkuji! Ještě mě zajímá celkový čas kopírování. Nejen načítací fáze. Ideálně naměřené jak dlouho to načítá a jak to trvá celkem až do konce. Jde mi o to, jestli konkurence ten čas zkoumání adresáře má rozložený mezi kopírování nebo ho úplně vynechává. Zkuste to klidně na menším adresáři, aspoň 20x menším, ať to netrvá tak zoufale dlouho.
mdusek
Posts: 24
Joined: 27 Oct 2006, 16:58

Re: Kopírování velkého množství souborů

Post by mdusek »

Dobrý den,

máte pravdu, celkové časy jsou v podstatě stejné. Jenom u TC zkouší uživatele ušetřit pohledu na to, že se "nic neděje".

Adresář 3.6 GB

Salamander TC
===========================================
Start 0:00 0:00
zacatek kopie 0:52 0:01
konec kopie 9:58 9:25
============================================
Zdraví
Michal Dušek
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Kopírování velkého množství souborů

Post by Petr Solin »

Je to pomalejší o necelých 6%. Každopádně děkuji za testy a měření, pro můj další průzkum by to mělo stačit.
Post Reply