Ctrl+I Last Command a obecná slůvka v Plugins menu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Ctrl+I Last Command a obecná slůvka v Plugins menu

Post by zarevak »

Dobrý den,
narazil jsem na zajímavý problém: Některé pluginy obsahují v menu jednoduché položky: Export... Configure... Test Archive a podobně.

Problém nastává, pokud se tato položka dostane do volby Last Command Ctrl+I - není pak jasné, k jakému pluginu tato položka patří.

Proto žádám, aby všechny pluginy ve svém menu měly jednoznačné položky.
- Třeba Test Archive by se změnilo na Test ZIP Archive a Test 7Zip Archive

Přestože se položka Disconnect... objevuje jak u FTP tak u WinSCP, tak je v obou případech zobrazen stejný standardní dialog Salamanderu, takže by mohla zůstat nezměněná.

Mimochodem: Je možné změnit titulek konfigurace WinSCP? Nedopatřením jsem ji dnes otevřel a kvůli obecnému titulku "Preferences" mi nebylo na první pohled jasné, že se jedná o WinSCP plugin. Navrhuji titulek "WinSCP Configuration" pro sjednocení s ostatními pluginy.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

+1 To zní rozumně.

EDIT: Rozumně zní kterákoliv verze, kdy půjde poznat plugin, ke kterému patří daný Last Command.
Last edited by Ether on 12 Mar 2009, 00:34, edited 1 time in total.
Ελληνικά rulez.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Jo, je to rozumné, ale budeš muset upravit všechny příkazy ve všech pluginech a "trpět" budou všichni autoři pluginů. I já :wink:

Co takhle Last Command naformátovat třeba takto "<plugin_name>: <last_command>" čili "ZIP: Test Archive". Toto jednoduché formátovací pravidlo by stačilo naprogramovat jednou a už nikdy by se k tomu nebylo nutné vracet.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Také jsem autorem několika pluginů, takže budu trpět i já :oops:

Původní návrh vznikl z toho, že většina položek v nabídkách je již rozpoznatelná (Compare File, Copy Disk, Calculate Checksum, Connect to FTP Server, ...) a tak by stačilo změnit jen zbytek, aby nějakým nenápadným způsobem upřesnil, co se bude dít (Connect to Server -> Connect to SCP Server, Export -> Export Registry Key, Show Logs -> Show FTP Logs, ...)

Takovéto úpravy by sice byly napříč všemi pluginy, ale zůstal by lidský přístup a zamezilo by se zdvojení: "FTP: Connect to FTP Server", "Renamer: Batch Rename", "Checksum: Calculate Checksums", "Disk Copy: Copy Disk", "DiskMap: Show DiskMap"...

Další výhodou lépe nazvaných příkazů do (velmi vzdáleného) budoucna je možnost vytvoření centrálního seznamu akcí pro plně konfigurovatelnou nástrojovou lištu (toolbar).


Nevýhodou je, kdyby vzniknul nějaký konkurenční plugin pro existující plugin - třeba kdyby 7-Zip plugin uměl testovat ZIP a RAR archivy. Pak by
- Test 7Zip Archive bylo nepřesné
- Test 7z/ZIP/RAR Archive bylo málo čitelné a odhad odpovědného pluginu, cíl tohoto vlákna, by se znemožnil
- 7-Zip: Test Archive bylo nejvhodnější...
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

No já bych to bral i za cenu toho zdvojení. Myslím, že to odpovídá tomu co vidíš, když se koukáš na menu a jeho submenu:

FTP > Connect to FTP Server
FTP: Connect to FTP Server

Ale jestli to všichni autoři upraví, tak to taky upravím :-)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Taky dost zajimavy postreh, diky! Vic se mi libi varianta se zdvojenim, protoze jinak budeme zbytecne nafukovat a zneprehlednovat menu pluginu (jen kvuli jednoznacnosti pro Last Command). Pisu si, casem to upravim.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re:

Post by Petr Solin »

stepand76 wrote:Co takhle Last Command naformátovat třeba takto "<plugin_name>: <last_command>" čili "ZIP: Test Archive".
Vyřešeno tímto způsobem. Bude to v další verzi (2.53 beta 1 (PB 44)).
Post Reply