Prochazeni historie s "nahledem" seznamu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Prochazeni historie s "nahledem" seznamu

Post by cincura.net »

Ahoj *,

casto pouzivam kombinaci Alt+leva/prava sipka pro pohyb v adresarich resp. v historii adresaru. Nicmene obcas se stane, ze bud chci jit nekam hodne dozadu a nevim jak daleko to je (a jestli) nebo vim, ze je to par kroku nazpet - typicky jsem dosel jsem do /foo/bar a chci zpet do /, pamatuju si to, dam dvakrat nazpet, ale zapomnel jsem, ze jsem mezitim byl v /foo/bar/bin.

Myslim, ze by nebylo spatne udelat polopruhledne seznamy ve chvili, kdy pouziju Alt+sipka (dokud Alt nepustim). Krasne by se tak dal kontrolovat seznam behem prochazeni.
Jiri {x2} Cincura
Raptor

Post by Raptor »

Co ja bych dal za vyreseni meho feature requestu ;-)
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2462

Je to casto otravnejsi nez reklamy na netu.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Nápad se mi líbí... Jen bych u toho zvážil, zda historii nerozšířit. Už se mi párkrát stalo, že jsem se chtěl vrátit dále než dosahuje možnost Zpět. :oops: Nakonec jsem použil Alt+F12, které již svůj seznam má.

Co se týče použitelnosti, tak bych nešel do poloprůhledného okna, protože:
- na některých systémech může být dosti pomalé;
- poloprůhledná okna jsou špatně čitelná.
Spíš bych otevřel malé okno zobrazující jen několik (3-5) řádků nad a pod aktuálním místem v historii. Krátký seznam by byl rychlejší a zároveň by umožňoval podle obsahu složky odhadnout, zda už jsem se vrátil, kam jsem chtěl. Náhled 5-ti předcházejících složek v historii by měl stačit pro odhadnutí, zda je to zpět jen kousek, nebo kus cesty.

Jen nevím, zda seznam umístit do aktuálnímu panelu, protože se k němu váže, nebo do druhého panelu, aby nepřekážel ve výpisu obsahu složky (pak by teoreticky mohl být delší, ale zase se mohu vracet v historii dokud nenajdu složku podobnou té v druhém panelu)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

+1
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

zarevak wrote: - na některých systémech může být dosti pomalé;
- poloprůhledná okna jsou špatně čitelná.
Spíš bych otevřel malé okno zobrazující jen několik (3-5) řádků nad a pod aktuálním místem v historii. Krátký seznam by byl rychlejší a zároveň by umožňoval podle obsahu složky odhadnout, zda už jsem se vrátil, kam jsem chtěl. Náhled 5-ti předcházejících složek v historii by měl stačit pro odhadnutí, zda je to zpět jen kousek, nebo kus cesty.
Nemusi to byt tak jak jsem napsal, to byl jen nastrel. Pokud se shodneme na chovani, muzeme vyresit jak to bude vypadat.
zarevak wrote: Jen nevím, zda seznam umístit do aktuálnímu panelu, protože se k němu váže, nebo do druhého panelu, aby nepřekážel ve výpisu obsahu složky (pak by teoreticky mohl být delší, ale zase se mohu vracet v historii dokud nenajdu složku podobnou té v druhém panelu)
V druhem panelu urcite ne. To nedava smysl. Nic v AS se tak nechova. Nevim jestli je problem, ze nevidim obsah - ja spis vim kam chci jit, a co je tam me zajima az potom co jsem tam.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Když se vracím v historii, tak koukám na obsah panelu, a správnou složku poznávám podle "vzhledu" - tedy třeba "7 složek, 2 EXE soubory se svými ikonkami, 12 souborů obrázků". Kromě ikonek dále pomáhají délky textů názvů položek a případně barvičky souborů.

Vracet se pak v historii není o rozpáznávání malého textíku s cestou nad panelem, ale o struktuře obsahu složky. Z tohoto důvodu jsem navrhoval zobrazovat seznam ve druhém panelu, aby nepřekážel v grafickém rozpoznání hledaného cíle.

Rozpoznávání obrázků je pro lidi přirozenější.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

zarevak wrote:Když se vracím v historii, tak koukám na obsah panelu, a správnou složku poznávám podle "vzhledu"
Souhlasím, když listuju historií, hledám podle vzhledu. Ale pro dnešní rozlišení(*) počítám, že okno Salamandera bude mít místo na 30 zobrazených položek (v Detailed View) i s otevřeným menu historie, což by mělo bohatě stačit na rozpoznání. Takže hlasuju, ať je v panelu, kterému náleží (někde vespod).

*) Pokud má někdo okno menší, musí počítat s určitým nepohodlím i v jiných oblastech.
Ελληνικά rulez.
Post Reply