Kolečko myši a ozančení souboru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
seva

Kolečko myši a ozančení souboru

Post by seva »

Ahoj, přešel jsem z TC na Altap. Líbí se mi že když kliknu pravym tlačitkem myši na soubor tak se mi zobrazí nabidka jako ve windows průzkumníkovi. U Total Commanderu jsem vždy pravym tlačítkem myši označoval soubory, jde nastavit abych označoval soubory zamáčknutím kolečka na myši? Kombinace "CTRL + levá myš" mi nesedí. Díky
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Bez použití myši, já používám tlačítko "insert". Nebo třeba "shift+pagedown". Myší to lze samozřejmě všechno taky zvládnout, pouze s použitím levého tlačítka a většinou je to rychlejší.
seva

re:

Post by seva »

mě jde o to, abych mohl označovat soubory kolečkem myši. Autoři by tohle mohli přidat jako vlastnost. Pokud se nemýlím tak na kolečko ještě nic nastaveno není.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Jo to je pravda, stisk kolečka sám o sobě žádnou funkci v AS nemá. Možná by se našlo něco lepšího než označení. Rozhodně je to zajímavý námět na diskuzi.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Off topic: Jen tak mimochodem, chování AS po zmáčknutí pravého tlačítka se dá nastavit (dvě možnosti chování :D ). Je ovšem dost zásadní problém, že na na 64 bitových systémech se při stisku pravého tlačítka neobjeví to, co by člověk čekal. Třeba možnost "scan selected files with antivir". :lol:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

fenghuang wrote:Třeba možnost "scan selected files with antivir". :lol:
Altap Salamander je 32 bitová aplikace a zobrazí v místní nabídce pouze položky patřící 32 bitovým aplikacím. Jakmile připravíme také 64b verzi, uvidíte to, co znáte z 64b Průzkumníka. Neuvidíte ale naopak položky patřící 32b aplikacím.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

To je v pořádku, já na svém systému používám jenom dvě 32 bitové aplikace. AS a Operu.
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

V každém případě, stisku prostředního tlačítka (kolečko) by se nějaká funkce přiřadit mohla (měla, musí). Minimálně tedy to označení souborů a složek.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Otázkou je, zda by tam nemělo být rolování, jako ho známe www prohlížečů.
seva

Post by seva »

K rolování je přece kolečko samotné. Tak proč to dávat i na stisk kolečka?
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Jo jo, bavíme se o "stisku" kolečka! Kolečko na modernějších myších nabízí i funkci tlačítka. Si ze mě děláte srandu, že?
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

To snad ani není možné! :D :D :D
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Já přece mluvím o stisku tlačítka, proto ten odkaz na www prohlížeče. Nepoužíváte tuto funkci?
Attachments
scroll.png
scroll.png (5.19 KiB) Viewed 14204 times
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Post by fenghuang »

Padl tady návrh na použití stisku tlačítka (momentálně AS nedělá nic). Autor topicu navrhl označení jako funkci. Já jsem navrhl zapřemýšlet, jak by se tento "myší" operátor dal použít, možná výhodněji než na pouhé označení. Nejde o nic konkrétního. Já myslím, že se to týká všech uživatelů AS a že by mohli navrhnout, jak tuto možnost využít.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, chápu. Pouze jsem přidal můj názor na to, co by měl dělat stisk prostředního tlačítka. Také jsem uživatelem Salamandera a přál bych si nějaká ta vylepšení ;-)
Post Reply