Change directory + Windows Registry plugin

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Change directory + Windows Registry plugin

Post by ino »

Bylo by mozne pri zmene adresare SHIF + F7 automaticky doplnovat preffix REG:\ pokud vlozim cestu zacinajici slovem HKEY_*

Pokud mam zkopirovanou cestu z nejakeho dokumentu, tak to musim vzdy upravovat - myslim, ze v danem pripade se bude jednat na 99 % o cestu do registru...

Mozna by stalo za uvahu podporit prevod zkratek na platne cesty v registrech (tyto zkratky jsou uzivany ve Windows Script Host):

Root key Name x Abbreviation
HKEY_CURRENT_USER = HKCU
HKEY_LOCAL_MACHINE = HKLM
HKEY_CLASSES_ROOT = HKCR
HKEY_USERS = HKEY_USERS
HKEY_CURRENT_CONFIG = HKEY_CURRENT_CONFIG

napr. tento link

Diky Image
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by Jan Rysavy »

Zkratky jsou zajímavý nápad, proberu to s kolegy.

Ohledně automatického vkládání REG:\ předpony to nevidím reálně. Salamander musí být schopen jednoznačně rozlišit, kterému pluginu cesta patří a k tomu právě předpona slouží. Představte si, že máte na disku adresář HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap. Jak pak poznáte, kam chtěl uživatel vstoupit, zda do HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap na disku nebo v Registry?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:
Zkratky jsou zajímavý nápad, proberu to s kolegy.
To me tesi. Jeste bych doplnil, ze v danem pripade (WSH) se v ceste pouzivaji zdvojene zpetna lomitka (escape sequence) => takze by bylo uplne dokonale, kdyby byly prevadeny na jedno zpetne lomitko (za podminky, ze cesta nezacina lomitky - jako UNC)
Priklad nadevse:
ve scriptu: HKCU\\Software\\Altap
v registrech:HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap
Jan Rysavy wrote:
Jak pak poznáte, kam chtěl uživatel vstoupit, zda do HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap na disku nebo v Registry?
ano, nad tim jsem se take zamyslel (proto jsem napsal 99 %), ale nic jsem nevymyslel :-( snad jen to, ze takova pravdepodobnost je asi hodne mala...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:ano, nad tim jsem se take zamyslel (proto jsem napsal 99 %), ale nic jsem nevymyslel :-( snad jen to, ze takova pravdepodobnost je asi hodne mala...
Správce souborů se musí chovat na 100% deterministicky. Jde o naše data...
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:
ino wrote:ano, nad tim jsem se take zamyslel (proto jsem napsal 99 %), ale nic jsem nevymyslel :-( snad jen to, ze takova pravdepodobnost je asi hodne mala...
Správce souborů se musí chovat na 100% deterministicky. Jde o naše data...
Tak stim nelze nez souhlasit!
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by Lukas Cerman »

Jan Rysavy wrote: Ohledně automatického vkládání REG:\ předpony to nevidím reálně. Salamander musí být schopen jednoznačně rozlišit, kterému pluginu cesta patří a k tomu právě předpona slouží. Představte si, že máte na disku adresář HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap. Jak pak poznáte, kam chtěl uživatel vstoupit, zda do HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap na disku nebo v Registry?
Tohle myslim neni problem. Pokud chce uzivatel potlacit resolvovani a chce jit na relativni cestu na disku tak napise

.\HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap nebo
"HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap"

Stejne tak funguji aliasy na unixu (napr ~ za home), ty se taky resolvuji jen na zacatku.

Takze tohle bych nevidel jako neresitelny problem. Taky by se mi tahle funkcionalita libila. Obcas taky zadav cestu do registry sliznutou z nejakeho textu a musim potom rucne doplnovat reg:
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by Lukas Cerman »

Jak o tom premyslim, tak mne jeste napadla dalsi vec.

A sice, ze by ty aliasy neregistrovaly pluginy, ale sami uzivatele v konfiguraci Servant Salamandera. Pak by to jednak bylo 100% deterministky -- kazdy vi, co si zaregistroval a nezavisi to na tom, zda ten ci onen plugin je nainstalovany -- a druhak by sly zaregistrovat i jiny aliasy. Napada mne treba ~ za home nebo 'Documents and Setting/pepicek'...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by Ether »

Stejný požadavek vyvstal i ve vlákně Registry plugin.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Change directory + Windows Registry plugin

Post by fraktik »

Chápu to dobře, že nyní již v AS tato funkce je, jen je buď nezadokumentovaná, nebo mi nějak unikla?
(stále zdlouhavě přepisuji - v lepším případě, pokud rovnou nevyhledávám ručně v celém kmeni...)
Post Reply