Uprava funkce F5 (SHIFT+F5)

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Uprava funkce F5 (SHIFT+F5)

Post by frp »

Uvital bych moznost použití SHIFT+F5, kdy by se mi otevřelo okno stejné jako když stisknu jenom F5, ale v řádku by byl pouze název souboru nad kterým byla tato funkce vyvolána. Mělo by to fungovat tak že by se mi vytvořila kopie souboru s novým názvem ve stejném adresáři.
Něco takového mají i u konkurence (TC).

Přijde mi to lepší(a určitě rychlejší) než používat CTRL+C a CTRL+V, který mi navíc vytvoří nehezký název "Copy of..."
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Máme v plánu přidat příkaz Duplicate, který by měl přesně toto řešit. Děkujeme za návrh.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

O tom Duplicate jsem ve vašich plánech četl, ale to jsem chápal spíš jako něco složitějšího jako třeba předělání toho CRTL+C a CTRL+V.

Tohle co mě napadlo je jen minimální úprava toho co již nyní máte.
Protože když nyní stisknu F5 nad nějakým souborem a celou cestu přepíšu a nechám jen nějaký název souboru bez cesty, vytoří mi to ten soubor ve stejném adresáři.

A s tím mě také napadá... bylo by možné, když dojde k vyvolání dialogu po stisku F5/F6 pouze nad jedním souborem, aby v té cestě nebylo *.* ale přímo název toho jednoho souboru co chci kopírovat?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

frp wrote:A s tím mě také napadá... bylo by možné, když dojde k vyvolání dialogu po stisku F5/F6 pouze nad jedním souborem, aby v té cestě nebylo *.* ale přímo název toho jednoho souboru co chci kopírovat?
Toto chování jsme zkoušeli a následně opustili. Pokud v cílovém adresáři existuje adresář stejného jména, jako je název kopírovaného souboru, dojde k nakopírování do tohoto adresáře. To uživatel nečeká a pravděpodobně nechce.
Post Reply