Autobackup konfigurace

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Autobackup konfigurace

Post by Raptor »

Tak druhe tema ohledne konfigurace :-)
Dneska mi v praci zhavaroval pocitac a ja si uvedomil, ze mam vyexportovanou konfiguraci uz strasne davno, takze nemam vlastne nic. A ted mne ceka komplet prace na znovuvytvoreni user menu, tools atd.
Bylo by mozna prima mit moznost automaticky provadet export, nejlepe jeste do volitelne slozky. Je spousta programu co provadi autobackup ve vybranych casovych intervalech. Mohlo by to byt i v AS.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

To mi přijde zbytečné. Doporučuji provádět automatické cyklické zálohy registrů pomocí ERUNT AutoBackup. Ze zálohy registrů lze příslušnou větev vyexportovat pomocí programu MiTeC Windows Registry Recovery. Získáte zálohu veškerého nastavení a je to k nezaplacení v případě problémů. Pokud máte přístup k souborům na disku můžete WRR vyzkoušet přímo na ntuser.dat a konfiguraci si vyexportovat.
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Pripadne staci zavolat v cronu regedit a je to.
Jiri {x2} Cincura
Raptor

Post by Raptor »

No vidim ze vsichni porad visi na tech svych registrech - takze naposled opakuju - mluvim o konfiguraci jako takove NE JEN O TE V REGISTRECH ;-) Neni to tak davno co se resila portable verze a moznost ze konfigurace nebude v registrech.

Jinak zase jsme u toho workaroundu - PROC nekdo navrhuje at si zalohuju registry sam jinou aplikaci, kdyz mluvim o tom, ze by to byla featura primo AS. Zkuste pochopit prosim co navrhuju a neradte jak to delat oklikou. Pokud reknou tvurci AS ze ne, tak to vezmu jako odpoved a zaridim se dle toho. Zalohy a import/export konfigurace ma dneska kazdy druhy program a taky se nikdo nestara o to, kde a jak je konfigurace ulozena. Diky.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Raptor wrote:PROC nekdo navrhuje at si zalohuju registry sam jinou aplikaci, kdyz mluvim o tom, ze by to byla featura primo AS.
Protoze je to trivialne proveditelne nastroji ktere mame. At uz je konfigurace kdekoli (fakticky teda registry nebo soubor). Takto by mohl AS umet varit treba i kafe.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Takto by mohl AS umet varit treba i kafe.
:lol:
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

cincura.net wrote:
Raptor wrote:PROC nekdo navrhuje at si zalohuju registry sam jinou aplikaci, kdyz mluvim o tom, ze by to byla featura primo AS.
Protoze je to trivialne proveditelne nastroji ktere mame. At uz je konfigurace kdekoli (fakticky teda registry nebo soubor). Takto by mohl AS umet varit treba i kafe.
Souhlasím. Vůbec nejde o registry, ale o to, že zálohování čehokoliv je úloha zálohovací aplikace. Existuje prostě nějaká hranice mezi tím, co může být schopností programu a co už za něj musí dělat jiné programy. Nikdo nemůže jednoznačně stanovit tuto hranici (např. Salamander si umí konfiguraci vyexportovat, ale logicky by to momentálně patřilo do kompetence regeditu či Registry pluginu v AS), ale je jasné, že zálohy patří zálohovacím programům a nikomu jinému. Zajímalo by mě taky, o jakých programech, které nabízejí 'autobackup' je řeč.

Na druhou stranu, vůbec nebráním tomu, aby se vyjádřili i vývojáři ALTAPu; je to jejich rozhodnutí.
Ελληνικά rulez.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Raptor wrote:PROC nekdo navrhuje at si zalohuju registry sam jinou aplikaci, kdyz mluvim o tom, ze by to byla featura primo AS. Zkuste pochopit prosim co navrhuju a neradte jak to delat oklikou.
Ten někdo jsem byl já a reagoval jsem na váš příspěvek, že vám dnes havaroval počítač, že nemáte zálohu nastavení Salamandera a že nyní budete mít plno práce se znovunastavením. Já na váš problém reagoval tím, že jsem
a) popsal zcela obecné řešení, které zajistí zálohu pro všechny aplikace, které ukládají konfiguraci do registrů. Je nesmysl chtít toto řešit v každém jednotlivém programu, když to lze udělat globálně.
b) Poradil jsem vám jak získat konfiguraci zpět.

Očekával jsem, že nám alespoň sdělíte, jak to nakonec dopadlo.
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ERUNT AutoBackup je skutečně velmi užitečná záležitost, několikrát mi tento nástroj ušetřil hromadu času.
Raptor

Post by Raptor »

ether> Ano, zalohovani je veci zalohovaciho sw. Ovsem vime ze AS momentalne export umi, jen si na nej musim kliknout a schovat si to :-) Nesnazim se stanovovat hranici co ma delat ten program a co jiny. Jen mne napadlo ze by to mohl nekdo dalsi vyuzit. Ale asi ne.

No a co se tyka programu - tak napr. ClipMate, FlashGet, FTPRush a asi bych mohl pokracovat. Kazdy vytvari sve backupy.

jis> Vasi radu vyzkousim, onen program neznam, ale to zalezi na tom zda se dostanu na ten disk co klekl :-) Ale stalo se to v patek v praci a uz jsem nemel naladu to resit. V kazdem pripade diky za tip, protoze casto sam pri reinstalu systemu necham neco v registru a pak nadavam ze to nemam :-)

Jan Rysavy>Beru tuhle navrhnutou featuru jako zamitnuto ;-) To kafe bych ale bral :-D

Jinak obecne k problemu pouziteho sw - nerad bych aby navrhovane featury byly shazovany stylem, jako treba obhajovali tvurco FileZilly proc ukladaji hesla do configu nehashovane - ze diky tomu ze jsou zdrojaky a kryptovani neni hlavni featurou FileZilly, tak je ukladaji jako plain text. Kdo si to chce zabezpecit, at to udela na urovni OS. To jen tak trosku jako OT :-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Jan Rysavy>Beru tuhle navrhnutou featuru jako zamitnuto ;-) To kafe bych ale bral :-D
To čtete mezi řádky co jsem neřekl. Pokud mají uživatelé zájem o nějakou funkci, snažíme se jí do Salamandera doplnit i v případě, že pro nás osobně zajímavá není (pokud nám nepřipadá vyloženě proti směru, kterým bychom rádi Salamandera vyvíjeli).

Navíc jsem při testování Remote Desktop zjistil, že zabití Salamandera během ukládání do Registry je tam asi bohužel běžná věc. Salamander pak odmítne konfiguraci načíst, protože je v rozbořeném stavu. Už jsme se této problematice na fóru párkrát věnovali. Běžně to člověk nepotká, ale díky Remote Desktop zjevně ano.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Raptor wrote:Jinak obecne k problemu pouziteho sw - nerad bych aby navrhovane featury byly shazovany stylem, jako treba obhajovali tvurco FileZilly proc ukladaji hesla do configu nehashovane - ze diky tomu ze jsou zdrojaky a kryptovani neni hlavni featurou FileZilly, tak je ukladaji jako plain text. Kdo si to chce zabezpecit, at to udela na urovni OS. To jen tak trosku jako OT :-)
Neberte si to vůbec osobně, nikdo zde ničí návrhy neshazuje. Prostě normálně diskutujeme a snažíme se najít optimální způsob řešení s rozumným poměrem ceny (vynaložená práce a čas) a výkonu a to celé ve vztahu k prioritám, které se společně snažíme stanovit . A pouze o tom to je.
Já jsem si například z vašeho úvodního příspěvku vzal jako to podstatné a klíčové informaci o havárii, proto jsem navázal s tím, jak ji předejít a jak ji řešit. Vy jste však přitom chtěl hlavně vést diskuzi o vašem návrhu. Proto potom došlo k nedorozumění, ale samozřejmě i o tom někdy elektronická offline diskuze je. :wink:

Ale zpět k vašemu návrhu. Já sám zálohuji na několika úrovních: Snímkuji celý disk, explicitně pravidelně zálohuji vybraná důležitá data, po každém restartu zálohuji cyklicky registry (viz výše) a na úrovni aplikace jako je AS (s bohatou možností konfigurace) samozřejmě využívám nástroje, které poskytuje sama aplikace. V tomto případě export kompletního nastavení. Dělám to po větších změnách nastavení a např. pro aktuální verzi mám již sedmou zálohu "Altap Salamander 2.51 7.reg". Diffem mohu porovnávat změny, mohu se třeba v nastavení menu vrátit v čase a použít řešení, které jsem třeba již před časem zavrhl. Z vlastní zkušenosti musím říci, že mne každá popisovaná úroveň záloh již několikrát zachránila.
Altap Salamander fan since 1998
Post Reply