Path is too long -> dialog s možností název zkrátit?

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Path is too long -> dialog s možností název zkrátit?

Post by Ether »

Používám v Thunderbirdu rozšíření (doplněk) SmartSave v0.1.5.2, abych mohl exportovat více zpráv naráz. Mám nastavené, že každý výsledný soubor se uloží do společného adresáře a název bude sestávat z data a času, odesílatele, příjemce a předmětu emailu a přípony eml. Pokud se najde email, který má třeba 20 příjemců, pak se název souboru nemůže vlézt do maximální délky cesty, takže je automaticky zkrácen. Ovšem posléze vyexportované emaily třídím do archivu (obsahujícího vícero podadresářů).

Jenže Salamander při přesunování mi u těch souborů, jejichž název je moc dlouhý, vyhlásí chybu příliš dlouhé cesty a dané soubory zůstanou v původním umístění. Řešením je samozřejmě například Batch Rename a použít substring, ale je to práce navíc (a taky musím alespoň přibližně určovat, na kolik mám zkracovat, a ne vždy odhad vyjde napoprvé). Proto by se hodilo, kdyby Salamander nabídl k této chybové hlášce i řešení ve formě automatického(*) zkrácení na maximální možnou délku, samozřejmě se zachováním přípony.

*) Nebo manuálního, ale to by moc práce neušetřilo.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Nebude problem skor v NTFS/FAT32 limite dlzky cesty 255Bytes?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

SelfMan wrote:Nebude problem skor v NTFS/FAT32 limite dlzky cesty 255Bytes?
Ano, ale ne zcela a taky to není předmět mého návrhu. FAT32 má opravdu tento limit, ale NTFS má možnost velmi dlouhých cest (tipuju 64kB), ovšem implementace v aktuálních verzích Windows víceméně limituje pořád cesty na těch necelých 256B. Ovšem já nenavrhuju, aby se tento limit nějak obcházel nebo rušil, ale aby se s ním Salamander uměl lépe vypořádat.

Konkrétní příklad: mám soubory <velmidlouhéjméno>_000.jpg až <velmidlouhéjméno>_999.jpg, všechny v adresáři C:\fotky. Když je chci přesunout třeba do C:\fotky\2008-dovolená, tak mi Salamander umí tak akorát vyhlásit 1000 chyb a nic nepřesune. Daleko lepší by bylo, kdyby mi nabídl automatické přejmenování tak, aby cesty byly platné a v C:\fotky\2008-dovolená by se mi třeba objevily soubory <dlouhéjméno>_000.jpg až <dlouhéjméno>_999.jpg.

Ovšem musí se umět nějak vypořádat s více situacemi ohledně důležitých částí názvu. Někdy jsou soubory s datem na začátku, takže se musí ořezávat od konce, někdy zase je na konci názvu číslování, takže se musí ořezávat od začátku. To jsou už ale náměty na diskuzi. Spíš by mne zajímalo, jestli má někdo podobné zkušenosti a využil by takovou funkci.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Buz ja osobne som nikdy nemal potrebu takych dlhych nazvov. Pre ucel triedenia obsahu pouzivam adresare. Osobne sa mi zdaju byt take dlhe nazvy zbytocne matuce.

Nechcem tym povedat, ze sa to niekomu nemoze zist, ale obavam sa, ze tato poziadavka bude mat minoritnu podporu.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Rozumím. Bohužel někdy je nutné udělat kompromis - jako v případě SmartSave. Musím mít v názvu odesílatele i příjemce, protože se ta stejná šablona názvu používá na odeslané i přijaté emaily. Pak se objeví nějaký řetězák a neslušně dlouhý název souboru je na světě.

Offtopic) Pokud víte o nějakém lepším způsobu, jak hromadně exportovat z Thunderbirdu do .eml, pište.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

ether wrote: Offtopic) Pokud víte o nějakém lepším způsobu, jak hromadně exportovat z Thunderbirdu do .eml, pište.
Ak pomoze...
http://bitdaddys.com/thunderstor.html
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re:

Post by Ether »

Ether wrote:Offtopic) Pokud víte o nějakém lepším způsobu, jak hromadně exportovat z Thunderbirdu do .eml, pište.
Tak nakonec jsem našel ImportExportTools a problém jsem stejně obešel tím, že jsem nechal do názvu dávat jenom datum a předmět.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re:

Post by fraktik »

Ether wrote: Spíš by mne zajímalo, jestli má někdo podobné zkušenosti a využil by takovou funkci.
Ano, mně by se to hodilo.
BTW napadá někoho, jak rychle vyhledat všechny soubory v daném stromu blížící se (či překračující) onomu omezeni? (a tudíž generující chybu při pokusu o umístění výše?)
Post Reply