Návrhy na pluginy

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Návrhy na pluginy

Post by PepaR »

Dobrý den, našel by se mezi českými programátory takový, který by zvládl některý z následujích pluginů vytvořit pro AS?

1) CanonDisc = Uměl by načíst připojené fotoaparáty jako další disk (podobně jako je tomu u fotoaparátu Olympus), případně by uměl stáhnout fotky skrze dialogové okno jako je tomu u programu GetCanon!.
2) USBconfig = Bylo na to vlákno s názvem Portable Salamander, ale do doby než si vývojáři Altapu najdou čas na funkci ukldáání konfigurace do souboru, tak by neškodil plugin, který by bezpečně nahrával a mazal do/z registrů konfiguraci, která by byla v kořenovém adresáři AS.
3) FileComparator = Mohl by umět barevné porovnávání
4) KShortcust Edit = Editor klávesových zkratek AS (hlavně pro pluginy)
5) AStray = schování AS do systémové lišty vedle hodin
6) USBeject = snadné a rychlé odpojení USB disku na klávesovou zkratku např. Ctrl+Shift+"písmeno jendotky" podobně jako je tomu u programu USB Safely Remove.

Bylo by toho vícero, ale už tak jsem napsal vícero než jsem chtěl a pravděpdobně se neurodí ;)
Last edited by PepaR on 04 Nov 2008, 09:45, edited 3 times in total.
PepaR
k0nelupy

Post by k0nelupy »

1) CanonDisc = Uměl by načíst připojené fotoaparáty jako další disk (podobně jako je tomu u fotoaparátu Olympus), případně by uměl stáhnout fotky skrze dialogové okno jako je tomu u programu GetCanon!.
umí plugin pro totalcommander viz forum pluginy univerzální plugin od Manisona

odhaduji že třeba 4 a 6 by šli řešit přes dávkový soubor jestli tedy zkratky jsou v souboru a jestli jde volat nějaký program pro odpojení

a nebyla už 5 někde vyřešená ?
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2547
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Návrhy na pluginy

Post by SelfMan »

PepaR wrote:5) AStray = schování AS do systémové lišty vedle hodin
Options > Configuration > Main window
Show icon of Altap Salamander in the Status area of Taskbar
When Altap Salamander is minimized, the taskbar button is removed from the taskbar. Instead, an icon is displayed in the status area of the taskbar, near the clock. A click on this icon restores Altap Salamander window.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Málo prozkoumávám nové verze. Děkuji, ta minimalizace tam je.

Možná by nebyllo naškodu, kdyby někdo udělal vlákno s odkazy na vlákna již řešených pluginů, tak se v tom člověk ztrácí, neví co je hotovo a co je potřeba dodělat, dohledat.
PepaR
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Návrhy na pluginy

Post by Ether »

PepaR wrote:2) USBconfig = Bylo na to vlákno s názvem Portable Salamander, ale do doby než si vývojáři Altapu najdou čas na funkci ukldáání konfigurace do souboru, tak by neškodil plugin, který by bezpečně nahrával a mazal do/z registrů konfiguraci, která by byla v kořenovém adresáři AS.
...
4) KShortcust Edit = Editor klávesových zkratek AS (hlavně pro pluginy)
5) AStray = schování AS do systémové lišty vedle hodin
Obávám se, že tyto věci jsou mimo definované možnosti pluginů. Samozřejmě něco by šlo, ale takové řešení se mi nepozdává*. Jinak editor zkratek pro pluginy je v Plugins Manageru pod tlačítkem Keyboard...

*) Třeba to ukládání konfigurace by šlo pomocí pomocného procesu, který by se před ukončením programu spustil a po ukončení Salamandera by konfiguraci přepsal do souboru. Ale jinak se to dá udělat přes dávkové soubory; problémy by byly s více instancemi.
Ελληνικά rulez.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Návrhy na pluginy

Post by cincura.net »

ether wrote:Ale jinak se to dá udělat přes dávkové soubory; problémy by byly s více instancemi.
Jasny. Tohle poresi jeden batak/PowerShell skript. Uz jsem jeden takovy napsal - zadna veda. Vice instanci je stejny problem jako nyni. Proste se zapise vzdy posledni konfigurace.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Problém je spíš s mazáním konfigurace. Netuším, jaké účinky bude mít na Salamandera, když mu smažeš konfiguraci v registrech před očima. (Teda tuším, párkrát jsem to udělal a nebyl problém, ale možná určitá kombinace v souvislosti s pluginy by mohla dělat problémy, jmenovitě s těmi, které mají konfiguraci mimo hlavní Altap klíč.)
Ελληνικά rulez.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

ether wrote:Problém je spíš s mazáním konfigurace. Netuším, jaké účinky bude mít na Salamandera, když mu smažeš konfiguraci v registrech před očima. (Teda tuším, párkrát jsem to udělal a nebyl problém, ale možná určitá kombinace v souvislosti s pluginy by mohla dělat problémy, jmenovitě s těmi, které mají konfiguraci mimo hlavní Altap klíč.)
Pluginy, ktere si ukladaji neco mimo AS jsem neresil (a ani je nemam rad :\). Mazani vim, ze jsem neresil - ale myslim, ze neni problem udelat si tam citac instanci.
Jiri {x2} Cincura
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Mě by stačil baťák pros uložení/smazání jedné instance. Nic víc, nic míň.
PepaR
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jednoduchý baťák: Konfiguruje se pomocí proměnných v samotném souboru; ve výchozím nastavení používá soubor salamander-v2.51.reg v aktuálním adresáři. Pokud potřebuješ okno příkazové řádky schovat, udělej si buď zástupce a nastav mu otevírat v minimalizovaném okně nebo si počkej, jestli někdo neporadí lepší možnost, třeba jak ho schovat úplně. Při prvním spuštění by neměl dělat problémy, ale doporučuju si pro stoprocentní jistotu předem zazálohovat konfiguraci někam jinam. Jinak konfiguraci WinSCP nechávám na pokoji, ale můžu ji připsat, pokud budeš chtít.
Attachments
salamander-portable.zip
(328 Bytes) Downloaded 348 times
Ελληνικά rulez.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Konfigurace pro WinSCP nepotřebuji, i tak jste toho udělal moc a tak rychlou reakci jsem nečekal.

Děkuji Vám dobrá vílo.
PepaR
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Napadl mě ještě další plugin. Vím, že to bylořešeno v rámci vlákna o PictVie, ale přeci jen.

7) PicRotate = automaticky otočí fotky dle EXIF informací a uloží je bez ztráty kvality.
PepaR
Post Reply