vyepseni "change drive"

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Guest

vyepseni "change drive"

Post by Guest »

Jenom drobné zlepšení resp. návrh, ale nejsem jistej jestli by tohle bylo výhodný i pro někoho dalšího, ale pro mě rozhodně jo :-),

Když se přepnu na nový disk (např. SHIFT+D, nebo kliknutím na drive bar), objevím se na novém disku na cestě jakou jsem měl naposled. Já bych chtěl aby šlo nějak v menu nastavit, že když se přepnu na disk, že se objevím vždy v kořenovém adresáři. Nebo ještě lépe, když se přepnu na disk kliknutím na drive bar, přepnu s na disk tak jak je to teď, ale když tam místo toho dvojkliknu, tak se objevím v rootu. Stejně by to mohlo fungovat i např. když stisknu SHIFT+D (resp. SHUFT+D, D). Zkrátka když stisknu SHIFT+D a už ale jsem na disku D, skočím do rootu.

Něldy se zkrátka přepnu na novej disk a jsem "kdoví kde" (tj. path je hrozně dlouhá) a musím teda ještě kliknout na CTRL+\, což je ale vždy na úplně druhé straně klávesnice :-)

Díky za vyslechnutí :)
David Grudnik
Posts: 53
Joined: 14 Dec 2005, 06:15

Post by David Grudnik »

Víte o možnosti shift + backspace (bohužel to je taky na druhé straně klávesnice), případně myší klepnout na písmeno disku v "directory line" (tam kde se zobrazuje cesta zanoření)?
Raptor

Post by Raptor »

Pouzijte takovou featuru, jako je zapsani vychoziho adresare do registru :-)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.51\Default Directories

tam staci pridat String Value pro kazdy disk

napr.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.51\Default Directories]
"C"="C:\\TEMP"
Guest

Post by Guest »

David Grudnik:
jj, o ty moznosti vim, ale jak pisete - je to na druhy strane klavesnice :-) A to kliknuti mysi je podobny, kdyz zrovna drzim mys tak to jde, ale kdyz ne, tak je neprakticky "chňapat" po myši :)

Raptor:
Tohle řešení znělo slibně, ale nefunguje to :), to spiš vypadá jako když tam jsou uložený poslední navštíveny cesty pro jednotlivý disky...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Tohle řešení znělo slibně, ale nefunguje to , to spiš vypadá jako když tam jsou uložený poslední navštíveny cesty pro jednotlivý disky...
Ano, k tomu jsou dané položky v registru určeny. Pokud však nemáte nastavené ukládání nastavení při ukončení, nastavení pro disky se nemění a fungují jako nastavení výchozích adresářů.
Ελληνικά rulez.
Post Reply