Úpravy souborů v archivu - zmatečné chování

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Úpravy souborů v archivu - zmatečné chování

Post by Ether »

Pokud vlezu do archivu a rozhodnu se upravit některý soubor, AS bez problémů tento soubor vybalí a nabídne k úpravě tuto dočasnou kopii. Když soubor upravím a uložím, ale za pár okamžiků se rozhodnu ho upravit znovu, protože jsem něco zapomněl, chytře se otevře již rozbalená a upravená kopie souboru. To se mi líbí; teď ale přichází ten zmatek. Když totiž nechám soubor z archivu kopírovat, AS mi nenabídne dočasnou kopii, ale původní zabalený soubor. Jelikož při prohlídnutí souboru v archivu mi AS předhodí dočasnou kopii a při kopírování z archivu nic zvláštního nevyhlásí, očekával bych, že se místo nového rozbalení souboru zkopíruje ten dočasný.

Doufám, že jste z tohoto pochopili, o co mi jde, a žádám o nějaký druh nápravy:

__x] Jednoznačně automaticky detekovat existenci dočasné kopie a její stav (změněna/nezměněna) a následovně
____x] jako nouzové řešení
______1] zamezit v této operaci, aby nemohlo dojít ke zmatkům.
______2] varovat o tom, že archiv ještě nebyl aktualizován a kopírovaný soubor tedy nebude ten samý, který si prohlížím.
____x] jako kompromisní a lehce kódovatelné řešení
______3] nabídnout před kopírováním aktualizaci archivu, aby se změny promítly, v případě odmítnutí již nebrat dočasnou kopii v úvahu ani při ostatních operacích.
____x] jako logické řešení z pohledu stávajícího přístupu k archivům jako podsložkám
______4] nenechat uživatele na pochybách a stejně jako při prohlížení a editaci použít dočasnou kopii.

Prosím, abyste něco z toho provedli, protože nebýt toho, že jsem chtěl upraveným souborem "v archivu" přepsat jeho starší kopii na jiné části disku a zarazila mě stejná velikost těchto dvou souborů, tak mě to ani nenapadlo.

EDIT: Doplňuju, že se nezmění ani velikost souboru v panelu. Vypadá to, že tohle upravování souborů uvnitř archivů není triviální záležitost a hodí se spíše na použití ve stylu otevři-edituj-ulož-vyskoč rychle pryč, ať se to může aktualizovat. Momentálně se přikláním k implementaci bodů 2 i 3.
Last edited by Ether on 10 Mar 2008, 17:44, edited 2 times in total.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Editovat soubory přímo z archivu mi přijde jako nebezpečná zhůvěřilost. Tak trochu předpokládám, že je to do AS doděláno jen pro naprosté laiky, kteří si nedokáží soubor ani vykopírovat ven.

Ale budiž, když už ta možnost zde je, dal bych při kopii varování že není aktualizovaný.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Tohle je skutečně chyba, děkuji za postřeh (je to tam již pár let a zatím to všichni přehlíželi nebo to zkrátka nepoužívají). Jako nejrozumnější mi připadá varianta řešení 3). Není to sice úplně precizní řešení, ale to ani není možné dosáhnout (obzvláště při použití externích archivátorů).
Post Reply