Page 1 of 2

Historie adresaru

Posted: 20 Dec 2007, 17:42
by Raptor
Dost casto pouzivam na mysi bocni tlacitka vpred/vzat jako presunovani v historii adresaru - cili to same co je Alt+Left / Alt+Right.

Pokud ale pracuju na disku a v prubehu prace smazu adresar ktery je v historii a pak se presunuju dopredu dozadu, tak AS tenhle adresar nenajde (coz je logicke) a haze silenou systemovou hlasku "Error changing directory" a to uz tak prijemne neni. Rekl bych ze je to nechutne otravne, zvlaste ve chvili kdy ten adresar mel podadresare a clovek stridave klika na OK a na tlacitko zpet.

Bylo by fajn v tomto pripade proste tenhle adresar smaznout z historie a preskocit dale a nic nehlasit, nebo hlasit, ale mit moznost zapnout si to v nastaveni.

Posted: 20 Dec 2007, 21:45
by zarevak
Nějaká notifikace rozhodně musí zůstat, protože Salamander není jedinný, kdo může adresář smazat.

Napadá mne, že by se chybový dialog mohl automaticky zavřít při pokusu pokračovat v procházení historie. Bylo by to sice nesystémové řešení, ale upozornilo by to na smazaný adresář (včechna funkcionalita by tedy zůstala jako teď) a zároveň nezdržovalo odklepáváním dialogu při projíždění historie.

Posted: 20 Dec 2007, 23:05
by cincura.net
Me by ani nevadil ten dialog (odklepnout ho, clovek si prece jen uvedomi o co jde), ale hodilo by se, aby pri dalsim pokusu tento "spatny" preskocil (mam pocit, ze v prvnich verzich SS se to tak dokonce chovalo).

Posted: 21 Dec 2007, 11:32
by Raptor
zarevak wrote:Nějaká notifikace rozhodně musí zůstat, protože Salamander není jedinný, kdo může adresář smazat.
Zalezi na kazdem uzivateli, ja treba nepotrebuju aby mi neco hlasilo ze adresar neexistuje, jen se presunuju tam a zpet v historii. Prave proto rikam ze by to mohlo byt volitelne. Neco jineho je pokud se jen presunuju dopredu/dozadu a neco jineho kdyz v historii kliknu na konkretni adresar, to uznavam, jen me to stve. Zvlaste proto, ze si to pamatuje i archivy ve kterych jsem byl a pak je to "tisic" dialogu na odklepani jen abych se dostal na ten pred tim.

Posted: 15 Feb 2008, 05:57
by fraktik
+1

Posted: 07 Mar 2009, 15:41
by Ether
Taky by se mi to hodilo. Líbí se mi nápad zobrazit dialog jen jednou (a mít uvnitř zaškrtávátko 'Už chybu nezobrazovat', platné jen do ukončení Salamandera) a potom jen místo dialogu zahrát nějaké cinknutí.

Posted: 07 Mar 2009, 17:59
by jis
+1

Posted: 08 Mar 2009, 22:14
by cincura.net
ether wrote:Taky by se mi to hodilo. Líbí se mi nápad zobrazit dialog jen jednou (a mít uvnitř zaškrtávátko 'Už chybu nezobrazovat', platné jen do ukončení Salamandera) a potom jen místo dialogu zahrát nějaké cinknutí.
Spis nejake OK/Ignore resp. Esc/Enter atp. Aby se to dalo ovladat bez potreby vzit do ruky mys (kdyz jsem vlastne zrovna na klavesnici).

Re: Historie adresaru

Posted: 30 Jan 2010, 20:56
by Raptor
Dovolim si toto znovu otevrit. Pro mne je toto neskutecne otravna zalezitost. Klasicky treba prochazim archivy, pak je smazu a chci se vracet do historie zpet a ono mi to milionkrat nahlasi ze soubor xyz neexistuje. To je pak na infarkt. Vim ze neexistuje, ale to je mi uplne jedno. Ja chci jen zpet do adresare kde jsem byl predtim. Jednoduche.

Re: Historie adresaru

Posted: 30 Jan 2010, 22:59
by zarevak
Taky se přidám ke znovuoživení tohoto vlákna. Mám s archivy podobný problém jako Raptor a ještě horší je, pokud přesunutý/smazaný archiv měl adresáře.

Většinou totiž něco dělám, pak stáhnu archiv z internetu a pomocí Hot Path otevřu složku stahování a kouknu Salamanderem do archivu. Ten pak někdy smažu nebo uklidím přesunutím na lepší místo. Pokud se však pak chci vrátit k předchozí práci, tak mne otravuje několik chybových hlášek podle toho, kolik složek jsem v archivu prošel :(

Navíc v tomto případě jsou všechny chybové hlášky úplně stejné, prestože se v historii přesouvám zpět na jiné cesty v archivu.

Re: Historie adresaru

Posted: 31 Jan 2010, 03:46
by SelfMan
K tomuto sa pridavam aj ja. Tato chybova hlaska sa mi zda byt dost zbytocna.
Vo vacsine pripadov clovek vie, ze zlozku/adresar/archiv zmazal/presunul/premenoval a tato informacia je mu uplne zbytocna - otravna. Otazne je (myslim aj v inom threade spomenute) chovanie historie v pripade sietovych prostriedkov, ktore su docasne nedostupne.

Re: Historie adresaru

Posted: 31 Jan 2010, 13:39
by zarevak
Ve druhém příspěvku tohoto vlákna (z 2007) jsem navrhoval, aby bylo možné pokračovat v procházení i během zobrazení chybové hlášky. - Uživatelům by se tak chybová hláška zobrazila, ale nevyžadovala by odklepnutí a mohli by se dále vracet v historii.

Dalším vylepšením by bylo, kdyby Salamander zjistil, že archiv/nadřazená složka nejsou dostupné a při dalším pokusu o posun v historii všechny další podobné cesty automaticky přeskočil a zobrazil první platnou cestu.

Pokud se v případě těchto chyb nebude historie promazávat, tak problém s dočasně nedostupnými síťovými složkami nevidím....

Re: Historie adresaru

Posted: 31 Jan 2010, 14:16
by Raptor
zarevak wrote:Pokud se v případě těchto chyb nebude historie promazávat, tak problém s dočasně nedostupnými síťovými složkami nevidím....
Vse zalezi na uzivateli. Ja treba osobne nechci aby se historie kamkoliv ukladala a vse je jen v aktualni "session". jak AS vypnu, historie je fuc a tak je to pro mne ok. Cili ja osobne nechci videt zadny dialog ze neco neni uz dostupne a je mi sumak zda je to archiv nebo sitova cesta. Videl bych to teda nejak volitelne v nastaveni, aby se uzivateli dialog zobrazoval nebo nezobrazoval.

Re: Historie adresaru

Posted: 31 Jan 2010, 15:56
by SelfMan
Toto je vseobecny problem historie a je jedno ci je to len historia z poslednej session, alebo aj ulozena.

Re: Historie adresaru

Posted: 01 Feb 2010, 09:56
by Petr Solin
Též mě to občas obtěžuje, jen jsem to zatím radši přehlížel. :)

Prošel jsem, co tu je a přijde mi, že řešením by bylo udělat dotaz s textem "Cesta XY není dostupná. Přejete si ji smazat z historie?" a tlačítky Ano/Ne. Tento dotaz udělat volitelný (volba "Mazat cestu z historie bez ptaní") a to zvlášť pro tyhle dvě situace: při chybě "adresář/soubor nenalezen" a při síťové chybě.

Při ANO by to pročistilo historii o všechny shodné cesty a její podcesty a zůstalo by se na výchozí cestě. Další pohyb v historii by byl relativně k výchozí cestě. Pro posun v historii by musel uživatel opakovat příkaz.

Při NE by zůstalo současné chování beze změny, tedy by se zůstalo na výchozí cestě, ale historie by byla posunutá (další pohyb v historii by byl relativně k té nedostupné cestě).

Při potlačeném dotazu by to pročistilo historii o všechny shodné cesty a její podcesty a šlo na další/předchozí cestu v historii, aby měl uživatel nějakou odezvu na posun v historii, který zadal. V tomto se to liší od varianty ANO, ale automatický přechod na další/předchozí cestu v historii po stisknutí ANO mi přijde podivný. Ještě je možná varianta s pípnutím při tom pročistění o nedostupnou cestu, v tom případě by šlo zůstat na výchozí cestě jako ve variantě ANO, zároveň by dostal uživatel informaci o promazání nedostupné cesty (nedošlo by k posunu + navíc pípnutí).

Dejte prosím vědět, co preferujete při potlačeném dotazu (automatický posun nebo pípnutí), případně jak to udělat jinak, rád bych to celé opravil hned napoprvé. :)