Výchozí nastavení Panel toolbaru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Výchozí nastavení Panel toolbaru

Post by Miroslav Novosad »

Už několikrát jsem se setkal s tím, že uživatel si prostě panel nenastaví a do zblbnutí se proklikává přes "..".
Myslím, že kdyby bylo po instalaci nastaveno kromě ikony "Change drive" ještě "Root directory", "Parent directory" a "Views", příp. "Back", protože pod ní je pěkně po ruce historie, tak by se mnozí možná i divili...
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Miroslav Novosad wrote:... že uživatel si prostě panel nenastaví a do zblbnutí se proklikává přes "..".
Myslím, že kdyby bylo po instalaci nastaveno kromě ikony "Change drive" ještě "Root directory"...
Myslíte, že pokud uživatel není ochoten již nyní ťuknout na písmeno disku v cestě v záhlaví (přesně vedle change drive ikonky), že tam bude schopen ťukat (prakticky na stejné místo) když tam bude nějaké jiná ikonka?
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Neřekl bych, že je to otázka neochoty, spíše nevědomosti.
Navíc pokud někdo používá TC, tak IMHO "\" pro skok do rootu bude hledat i v AS.
Já osobně např. taky radši kliknu 2x na "Parent" (do známého místa, je to rychlejší), než najíždět na příslušnou část vypsané cesty, abych se dostal o 2 úrovně výš.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Miroslav Novosad wrote:Neřekl bych, že je to otázka neochoty, spíše nevědomosti.
Navíc pokud někdo používá TC, tak IMHO "" pro skok do rootu bude hledat i v AS.
...
Aha, TC nepoužívám, takže netuším. Pokud to má být lákadlo na laické přeběhlíky z TC, tak to by fungovat mohlo.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Tak nevím; při práci se Salamanderem většinou opouštím myš a sahám po klávesnici. O dvě úrovně výše to je 2x Backspace a na root to je CTRL+Backspace (nebo oficiálně SHIFT+Backspace) 8)
Klávesu \ (která je na mé klávesnici hned pod Backspace) používám pro hledání v panelu podle části názvu souboru - toto mám pocit TC neumí (a nebo nevím jak, protože ho nepoužívám)

Co se týče neznalých uživatelů, tak v menu Right/Left v podmenu Go To jsou tyto klávesové zkratky popsány :wink:
k0nelupy

Post by k0nelupy »

Ja se vzdycky divim jak to nekdo muze obsluhovat mysi :-)
Ale tech lidi bude asi vetsina:-(

Ja si myslim, ze nejvetsi problem je, ze SS ma uz tolik funkci (klavesovych zkratek, míst kde se dá kliknout atd.) , ze je neznaji ani dlouholetí uzivatele.
Pouzivam ho od verze 1.52 a porad treba zde ve foru nachazim nove funkce.
Cast toho zpusobuje take absence ceske napovedy.
Spousta prikazu taky uz ted jde resit nekolika zpusoby.

Pro myšoidní uživatele TC(SS) by se třeba v rámci wiki nebo helpu mohl vytvořit stručný návod k použití :-) Třeba aktivní obrázek kde se budou rozsvěcet stejná místa pro kliknutí ??? Pro usnadnění přechodu.
Já bych zase občas potřeboval zjistit jak se v TC dělá něco na co jsem zvyklý ze SS. Pokud to tedy vůbec jde. Myslíte, že mám napsat na TC forum ?
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Taky umím ovládat AS z klávesnice... Ale ovládání myší bych nezatracoval. Přece když už ji držím v ruce, tak ji nebudu zahazovat jenom proto, abych jako správný machr zmáčkl 2x Backspace. Navíc třeba ta zmiňovaná historie je docela šikovná a tam nevím, jak bych pořídil bez myši.

Klávesové zkratky jsou kapitola sama pro sebe. Znám lidi, kteří i pro Ctrl+C a Ctrl+V chodí do menu, stačí? Takže argument, že na to či ono je klávesová zkratka, je trochu mimo.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Používání myši rozhodně nezatracuji...

Nevidím však moc velký rozdíl mezi Vámi zmiňovanou klávesovou zkratkou \ v TC a Ctrl+Backspace v AS (dokonce lze podle nápovědy v AS použít i Ctrl+\). V obou programech tedy už musíte sáhnout po klávesnici.

Pro jistotu jsem si smazal konfigurace Salamandera, abych viděl tu výchozí. Tlačítka "Parent Directory (Backspace)", "Back (Alt+Left Arrow)" a "Go to Hot Path (Shift+F9)" jsou v tomto výchozím nastavení zobrazena v "Top Toolbar" hned nad panely. V této nástrojové liště jsou i zmiňovaná tlačítka pro práci se schránkou :wink:

Chybí vám tedy jen tlačítka "Root Directory (Shift+Backspace)" a "Views" (dostupné přímo v nabídce panelu)

BTW: Historie je dostupná pod klávesovou zkratkou Alt+F12 (pokud si ji nepamatujete jako já, stačí s myší chvilku vyčkat a podívat do zobravšího se Tooltipu)
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

zarevak wrote:Chybí vám tedy jen tlačítka "Root Directory (Shift+Backspace)" a "Views" (dostupné přímo v nabídce panelu)
Mně nechybí nic. Popisuji jen svoji zkušenost a dávám tip. Navíc je to vzkaz autorům, takže bych nerad dále na toto téma diskutoval, protože to pro mě ztrácí smysl.
zarevak wrote: BTW: Historie je dostupná pod klávesovou zkratkou Alt+F12
BTW to je jiná historie. Stačí si ji rozbalit a uvidíte :-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Pro jitotu jsem si ještě pro porovnání spustil Total Commandera a koukám, že jsem nepochopil správně Váš druhý příspěvek s "\". Netušil jsem, že popisujete tlačítko v nástrojové liště, ale domníval se, že se jedná o klávesovou zkratku.

Máte pravdu, že pro neznalé uživatele při práci s myší nemusí být Salamander ve výchozí instalaci tak přívětivý jako Total Commander (což se až stydím říci :oops: ). Otázka tedy je, zda by tlačítka "Root directory", "Parent directory" a "Views", příp. "Back" přidaná do Directory line nad každý panel situaci pomohla. Jak jsem psal dříve, tlačítka "Parent directory" a "Back" jsou již v "Top Toolbar" o pár pixelů výše.

BTW: Mně osobně nejvíce ve výchozím nastavení Salamandera schází "Full Row select," protože se pak myší musím trefovat do názvu souboru :(
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

zarevak wrote:Jak jsem psal dříve, tlačítka "Parent directory" a "Back" jsou již v "Top Toolbar" o pár pixelů výše.
Jsou, ale už je to daleko. Navíc ty funkce IMHO logicky patří k panelu.
Post Reply