transparentni refresh

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

transparentni refresh

Post by Lukas Cerman »

Dobry den,

uvital bych, kdyby automaticke obnovovani obsahu panelu probihalo na pozadi a nezdrzovalo tak uzivatele.

Mam v adresari na sitovem disku nekolik tisic souboru a obsah adresare se velice casto meni. Automaticky refresh v tomto adresari dost zdrzuje, protoze trva nekolik desitek vterin, zaroven se ale nechci vzdat automatickeho obnovovani a pro dany disk ho vypinat. Jen by mi stacilo aby se obsah panelu na cetl na pozadi a se zpozdenim zobrazil bez blokovani Salamandera.

Nabizeji se v podstate dve reseni:

Uplne reseni: vytvori se kopie datovych struktur panelu a do ni se na pozadi nacte novy obsah. Pak se akorat prehodi pointer na data panelu. Zdrzeni uzivatele na zlomek vteriny (jen na prohozeni toho pointeru).

Reseni na pul cesty: seznam souboru se na pozadi nacte z disku do docasneho seznamu a nad timto seznamem v pameti probehne blokujici refresh panelu stavajicim algoritmem. Implementacne jednodussi varianta, ktera nezasahne stavajici system, predpokada se, ze zdrzeni je zpusobeno pouze ctenim z disku nikoliv pripravou a zpracovanim dat v Salamanderu.

S pozdravem
Lukas Cerman
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Dobrý den,
z hlediska uživatele jsem pro druhé řešení, protože jako uživatel očekávám, že se mi během aktualizací panelů nerozhodí seznam označených souborů (maximálně ztratím ty, které byly smazány a později nahrány zpět pod stejným názvem) a neztratí se mi pozice kurzoru v panelu.
Toto mé očekávání vychází z mého staršího příspěvku ohledně pozice kurzoru po změnách v adresáři provedených pouze Salamanderem - Vybraná položka po přesunu (F6) označených souborů...

Poznámka:
Ztráta označení při smazání a nového vytvoření souborů by neměla nastat, pokud tyto akce nastaly v rychlém sledu za sebou. (například 15sec, podobně jako tunelování informací ve filesystému; více...)
Přejdeme tak situaci kdy nějaký program na ukládá soubory "bezpečně", tak že nejdříve vytvoří dočasnou novou verzi, starou smaže a novou přejmenuje na starou. Pokud by nastal refresh po smazání a před přejmenováním, tak přijdu o položku v seznamu označených souborů; pokud tento refresh nestihne nastat, tak o položku nepřijdu :arrow: chování je z hlediska uživatele nepředvídatelné a neovlivnitelné!
Post Reply