Fronta kopirovani/presunu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Fronta kopirovani/presunu

Post by Raptor »

Zrovna kopiruju na pozadi velke kvanta souboru na ruzne mista a momentalne mam otevrenych asi 20 "okynek", co cekaji na dobehnuti predchozi akce (mimo jine je windows ani neseskupi do jednoho okna). Mate v planu (nebo nechate se presvercit) vytvoreni nejakeho Queue managera, ktery by sdruzoval vsechny (nebo nektere) tyto na pozadi bezici akce do jednoho mista? Moznosti atd. nebudu rozebirat. jde mi spise jen o to zda se neco planuje nebo ne.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Výhledově by se nám správce fronty líbil, ale zároveň si myslíme, že osloví pouze zlomek uživatelů Salamandera (už řazení operací do fronty je určitě okrajová záležitost).
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:(už řazení operací do fronty je určitě okrajová záležitost).
Dovolim si nesouhlasit, dovedu si predstavit ze tato fronta zahrnuje i napr. kompresi/dekompresi atd. A pak uz to oceni urcite vice lidi ;-) Ale nevim zda je toto mozne, ale bylo by to fajn aby to vse mohlo bezet asynchronne.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Vidím zde několik problémů spojených do sebe:

1) Dostat kompresi a dekompresi na pozadí, stejně jako momentálně běží Copy/Move/Delete.
S tím souhlasíme a určitě by to uvítalo mnoho uživatelů. Máme v plánu, viz Roadmap.

2) Možnost řetězení operací (běžících na pozadí) za sebe do fronty pomocí volby "Wait until all other operations are finished".
Tato možnost existuje a určitě patří k okrajově používaným v poměru k běžným operacím Copy/Move/Delete.

3) Možnost frontu spravovat pomocí (zatím neexistujícího) správce fronty, tedy to, co jste na začátku žádal.
Využití pro takového správce fronty opět najde pouze zlomek uživatelů.
Raptor

Post by Raptor »

No ve skutecnosti mi ani tak nejde o nejake extra funkce nad pripadnym queue managerem, primarne bych se rad zbavil tech okynek pri kazde operaci a videl vse na jednom miste s podrobnejsima informacema, jako je treba stav operace (%), doba trvani, doba do konce atd. Ano, jiste by pak bylo fajn treba presunovat jednotlive tasky ve fronte atd, ale to uz je opravdu jen takove minoritni placani do vetru. Pokud se povede sjednotit kopirovani/mazani/komprese do asynchronniho zpracovani a to vse umistit nejak jinak nez kazda cinnost jedno okno, tak to bude parada.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Mně osobně by se taky hodil nějaký manažer kopírování/přesunů, v kterém by bylo přehledně zobrazeno, jak co probíhá. Pokud se vám nechce dělat nic složitého, stačí pouze skrytí oken s akcemi a zobrazení průběhu + tlačítka, která jsou normálně dostupná (pause, cancel...). Ovšem, když nad tím tak přemýšlím, docela netuším, jak to zrobiť s chybami - kdy, jak a kolik oken se bude objevovat. Pravděpodobně to bude vyžadovat něco ve stylu FTP fronty... Ale to už máte přece jednou hotové :D. Doufám, že vás to pomůže přesvědčit, že my, kteří chceme frontu akcí, nejsme jen zlomek uživatelů.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

merlin
Posts: 27
Joined: 21 Jan 2006, 18:19

Post by merlin »

Taky bych se primlouval za manazera front. Az bude podpora archivu na pozadi, tak to bude parada - to je podle me v soucasne dobe jedna z nejvice chybejicich vlastnosti Salamandera (snad uplne kazdy dneska pracuje s archivy a to vetsinou pomerne velkymi - radove stovky MB a cekat, az se mi neco rozbali je docela neprijemne).

Pomerne casto potrebuju rozbalit nekolik archivu v radove desitkach GB, zkopirovat dalsi desitky GB souboru atd. V dnesni dobe to znamena prijemne stravena 1-2 hodinky u PC a neustale sledovani, co uz konecne dobehlo, abych mohl pustit neco dalsiho. Operace na pozadi to samozrejme resi (s moznosti pockat na dokonceni predchozi). No a mit 50 okenek v taskbaru je samozrejme dost otrava, takze spravce front by byl naprosto super.

Docela hodne nesouhlasim, ze je to okrajova zalezitost - z vlastni zkusenosti vim, ze lide, kteri pouzivaji Salamander jsou vetsinou pokrocili uzivatele, kteri tyto funkce prave vyuzivaji. Ostatni si casto vystaci s explorerem a vubec zadny filemanager nepouzivaji...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

merlin wrote:Docela hodne nesouhlasim, ze je to okrajova zalezitost - z vlastni zkusenosti vim, ze lide, kteri pouzivaji Salamander jsou vetsinou pokrocili uzivatele, kteri tyto funkce prave vyuzivaji. Ostatni si casto vystaci s explorerem a vubec zadny filemanager nepouzivaji...
My stavíme na dotazech uživatelů v tomto diskuzním fóru a emailech. Stačí hledat slovo Unicode a je jasné, co uživatele Salamandera skutečně trápí. Rozhodně správce fronty nezatracuji, ale snažíme se prioritně řešit úlohy, na které čeká většina uživatelů.
Franta

Post by Franta »

Při kopírování/přesunu bych velmi uvítal režim, který by přeskakoval všechny dotazy (systémový, skrytý, chráněný soubor...). A snažil by se toho zkopírovat/přesunout "co nejvíc" - všechna tato varování/dotazy by si schoval až nakonec a uživatel by rozhodl, co s nimi.

Je totiž velmi nepříjemné, když přesouvám třeba 10GB odejdu od počítače a když se po pár hodinách vrátím, tak zjistím, že se to zaseklo třeba na 3% kvůli nějaké blbosti a za celou dobu se prakticky nic neudělalo.

Bez správce fronty se dá obejít, dosavadní frontování mi celekm stačí.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Franta wrote:Při kopírování/přesunu bych velmi uvítal režim, který by přeskakoval všechny dotazy (systémový, skrytý, chráněný soubor...). A snažil by se toho zkopírovat/přesunout "co nejvíc" - všechna tato varování/dotazy by si schoval až nakonec a uživatel by rozhodl, co s nimi.

Je totiž velmi nepříjemné, když přesouvám třeba 10GB odejdu od počítače a když se po pár hodinách vrátím, tak zjistím, že se to zaseklo třeba na 3% kvůli nějaké blbosti a za celou dobu se prakticky nic neudělalo.

Bez správce fronty se dá obejít, dosavadní frontování mi celekm stačí.
Založte prosím pro žádost nové vlákno, viz pravidla tohoto fóra.
safr
Posts: 9
Joined: 16 Apr 2007, 13:31

řetězení operací

Post by safr »

Jan Rysavy wrote: 2) Možnost řetězení operací (běžících na pozadí) za sebe do fronty pomocí volby "Wait until all other operations are finished".
Tato možnost existuje a určitě patří k okrajově používaným v poměru k běžným operacím Copy/Move/Delete.
Asi zrovna patřím do malé skupiny :D , ale já toto v práci používám velmi často a jsem velmi vděčný, že tato volba při kopírování či přesunu je. Jen bych ještě uvítal, kdyby toto šlo nastavit jako výchozí, tj. každé kopírování či přesun, šel do fronty.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: řetězení operací

Post by Jan Rysavy »

safr wrote:Asi zrovna patřím do malé skupiny :D , ale já toto v práci používám velmi často a jsem velmi vděčný, že tato volba při kopírování či přesunu je. Jen bych ještě uvítal, kdyby toto šlo nastavit jako výchozí, tj. každé kopírování či přesun, šel do fronty.
Víte o možnosti stisknout pouze Alt+W? Rozbalí se Options část dialogu a zapne se Wait until all other Copy/Move operations are finished volba.
legoxx

Post by legoxx »

Manazer fronty by bol fajn, ale pre moje potreby a aj pre potreby velkeho mnozstva uzivatelov by zatial bohate stacilo keby bol "queue" default a nemusela sa pouzivat nejaka ezotericka skratka + dalsi enter

vdaka
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

legoxx wrote:Manazer fronty by bol fajn, ale pre moje potreby a aj pre potreby velkeho mnozstva uzivatelov by zatial bohate stacilo keby bol "queue" default a nemusela sa pouzivat nejaka ezotericka skratka + dalsi enter

vdaka
Proc dalsi Enter? Enter je porad jenom jeden. Akorat je navic Alt-W.

Dalsi k tematu:
"queue" as default
Jiri {x2} Cincura
Post Reply