Internet Explorer Viewer

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Internet Explorer Viewer

Post by Raptor »

Tipuju ze tenhle problem se netyka jen Salamandera a asi bude slozitejsi ho resit (pokud vubec). Ale zkusime to. Mam nasledujici situaci - dejme tomu XML, co ma radove desitky MB. Otevru pres F3, plugin ho zacne nacitat a to je vlastne konec. V teto chvili muzu uz jen cekat a cekat a cekat nez si s tim nejak poradi (pokud vubec). Hlavne je problem ten, ze to nemuzu prerusit! V porovnani s Internet Explorerem je to jine - ten jede asynchronne a:
1) prubezne zobrazuje nactene XML
2) kdykoliv se necha zavrit
Raptor

Post by Raptor »

Prosim o vyjadreni zda se s tim da neco delat - at to tady neni bez odezvy.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Skúsenosť s .MHT súbormi

Post by AD7 »

Podobnú skúsenosť - pomalé načítanie mám s .MHT súbormi (ukladám ich v Opere 9.21, obsahuju HTML+obrazky+CSS+JScripty+... v jednom). Pri F3 niekedy dlho čakám, príčina je často v nejakom JScripte. Ak to otvorím v IE6/7 tak je to oveľa rýchlejšie ak nie okamžite.
Raptor

Post by Raptor »

Dovolim si vykopat mrtvolu - porad zadna reakce na dotaz? Prave jsem zase zazil nutne ustreleni AS protoze to nacitani ten plugin neustal a ja nemam nervy nechat ho hodinu chroustat :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Plánujeme přepsání celého IE Viewer pluginu, protože současná implementace je občas nestabilní. Několik problémů je právě s prohlížením XML souborů.

Závěr: o problému víme a chceme ho řešit.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

mno, internal html viewer je dobra vec, jen mi vadí ta orientace na Internet Explorer, imho by stačilo do instalace salamandera dodat ještě dva pluginy, které by využívali jádro Opery a Firefoxu. Zkušení uživatelé by to ocenili, tohle je řešení - bez urážky - pro neznalou masu.

můžete namítat že je jedno který jádrem se stránka zobrazí, ale každý prohlížeč interpretuje stránky trochu jinak a co teprv když si někdo IE alespoň částečně vykope ze systému, např. pomocí nLite..

btw. teď nevím když bych měl IE7 jestli plugin vužívá tohoto jádra, nebo ještě starého IE6.

..ale není to funkce bez které se nedá žít, prostě ten plugin vypnu - ale když už tam je.. :)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

@Rada] To by nebylo k zahození. Jádro Opery je rychlejší, Firefox zase modulárnější, IE z toho nevychází příliš vítězně.
Raptor

Post by Raptor »

IMHO vetsine lidi IE jadro staci, a kdo protoboha jeste potrebuje u rychleho prohlizece (pozor, je to jen viewer, ne browser!) jeste vybirat jadro? To za chvili muze nekdo chtit netscape, nekdo safarai atd. Koneckoncu je k dispozici SDK - takze fantazii se meze nekladou. Navic ne kazdy ma FF, Operu atd a jadro IE ma kazdy kdo ma windows.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

raptor: no imho pokročilejší uživatelé používají IE jen v případě nutnosti... a čím míň těhdle "nutností" bude, tím líp.

třeba si vykopu jádro IE (co to de, ale moc to nejde právě proto že jsou na to vázaný jiné programy - salamander by nemusel), zakážu z bezpečnostních duvodu přistupovat ie k něčemu.. prostě čím míň ho používám, tím líp (chudáci ti co mají účet v komeční bance)

je to o možnosti volby a taky o jinou interpretaci html - např. mám korektní html stránku, která se mi v ie vieveru ukáže třeba špatně.
Raptor

Post by Raptor »

Opravdu jen v pripade nutnosti? nesouhlasim a za BFU se nepovazuju, ale to by bylo na flame a to je zbytecne. Kazdy at pouziva co chce a k ucelu ke kteremu to ma byt. IE/FF/Opera k prohlizeni stranek, Internal Viewer k nahledum - ne jako nahrazku prohlizece. Stejne tak jako je nesmysl do nej implementovat barvicky atd (viz jiny thread), tak je zbytecne delat vicejaderny prohlizec HTML (a dalsich formatu).

BTW vyhozeni jadra IE ze systemu a nasledne nadavani ze AS nejede je asi tak zbytecne, jako jsem kdysi chtel aby si AS osetril nacitani profilu z registru ;-)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Raptor wrote:Opravdu jen v pripade nutnosti? nesouhlasim a za BFU se nepovazuju, ale to by bylo na flame a to je zbytecne. Kazdy at pouziva co chce a k ucelu ke kteremu to ma byt. IE/FF/Opera k prohlizeni stranek, Internal Viewer k nahledum - ne jako nahrazku prohlizece. Stejne tak jako je nesmysl do nej implementovat barvicky atd (viz jiny thread), tak je zbytecne delat vicejaderny prohlizec HTML (a dalsich formatu).
+1
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Raptor wrote:kdo protoboha jeste potrebuje u rychleho prohlizece (pozor, je to jen viewer, ne browser!)
Jak již bylo několikrát zmíněno, například načítání velkých souborů je v IE problematické. Zrovna tyto soubory jsou většinou 'prohlíženy' a ne 'procházeny'. A jako zajímavost uvádím, že i v Internet Explorer Vieweru jde browsit.
Raptor wrote:jadro IE ma kazdy kdo ma windows.
To není tak jisté.
Raptor wrote:IE/FF/Opera k prohlizeni stranek, Internal Viewer k nahledum - ne jako nahrazku prohlizece.
Bavíme se o Internet Explorer Vieweru, ne o Internal Vieweru. Ovšem bylo by v případě využití jiného jádra záhodno změnit tento název.

Zkoušel jsem, o kolik je IE7 pomalejší. Porovnával jsem čas, za který IE7 a Opera9 nahrají 25MiB HTML soubor (dokumentace PHP). IE zobrazil stránku za 87 s, Opera za 80 s. To by nebyl zas takový strašný rozdíl, ale vtip je v tom, že nahrávání v Opeře šlo bez problémů zrušit, jenže IE přestal jakkoli reagovat. Dokonce když jsem chtěl se podívat na konec stránky, abych se ujistil, že je nahraná celá, IE se znovu "zamyslel" a raději jsem ho zastřelil.

Neodmítám názor, že není úkolem ALTAP Teamu vytvářet vícejádrový HTML prohlížeč. Ale takový, který je založený na jádře IE, je pro mě přibližně stejně užitečný jako žádný.
Post Reply