Panely (taby) v Servant Salamander

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
miklo
Posts: 8
Joined: 12 Dec 2005, 08:38
Location: Brno
Contact:

Panely (taby) v Servant Salamander

Post by miklo »

Chci se zeptat, zdali není v plánu také prohlížení v panelech (taby), podobně jako jsme na to zvyklí u webových prohlížečů?
Sky Marshal
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2005, 19:17
Location: Czech rep.

Post by Sky Marshal »

ALTAP Roadmap
  • Next Servant Salamander versions:
    Tabbed browsing.
++1

Asi jedna z nejnutnějších vlastností, která by měla IMO být implementována co nejdříve.
Maros

...

Post by Maros »

Taky přidávám svůj hlas.
V linuxu používám krusader a je to silně návykové :-)
motl

zalozky

Post by motl »

Ano, take tuto funkci postradam.
Na http://krusader.sourceforge.net/ je mozne se dobre inspirovat.
rdk

Post by rdk »

Vím že to máte v plánu udělat prohlížení v záložkách, ale chtěl bych se zeptat do které verze to tak plánuje implementiovat a kdy by tak měla být.

Protože tohle je vlastně jediná věc která mi chybí a kvůli které používám převážně vašeho konkurenta, pak už by to byl jednoznačně jen Salamander.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

rdk wrote:Vím že to máte v plánu udělat prohlížení v záložkách, ale chtěl bych se zeptat do které verze to tak plánuje implementiovat a kdy by tak měla být.

Protože tohle je vlastně jediná věc která mi chybí a kvůli které používám převážně vašeho konkurenta, pak už by to byl jednoznačně jen Salamander.
Do verze 2.5 to nebude, musíme dokončit překlady, dokumentaci a verzi 2.5 uzavřít. Takže nejdříve je to reálné ve verzi 3.0...
Guest

Post by Guest »

Jan Rysavy wrote:Do verze 2.5 to nebude, musíme dokončit překlady, dokumentaci a verzi 2.5 uzavřít. Takže nejdříve je to reálné ve verzi 3.0...
Škoda. Znám několík lidí, co Salamander nepoužívají právě proto, že nemá taby.
Miroslav Novosad

Post by Miroslav Novosad »

Anonymous wrote:Škoda. Znám několík lidí, co Salamander nepoužívají právě proto, že nemá taby.
Zajímavé. A k čemu je to dobré, resp. v čem je to tak nepostradatelné, že mi to nikdy nechybělo?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Go Salamander, GO!

Post by ino »

Miroslav Novosad wrote:Zajímavé. A k čemu je to dobré, resp. v čem je to tak nepostradatelné, že mi to nikdy nechybělo?
Mnohokrat se mi stalo, ze jsem pracoval s vice nez dvema adresari zaroven a jelikoz nejde salamander rozdelit na ctyri panely, tak jsem pouzil druhou instanci Salamandera. Pokud toto vyresi TABy tak sem snimi!

BTW: Nevim, jak to funguje u TC a uz vubec netusim, jak se povede zprovoznit kouzelnikum v Altapu (pozn: to ma byt lichotka a ne urazka), ale znam moc dobre webovy prohlizec Opera, kde tato ficura funguje uz leta a nemuzu si to vynachvalit (narozdil od extensions u FF).

Image
Miroslav Novosad

Re: Go Salamander, GO!

Post by Miroslav Novosad »

ino wrote:
Miroslav Novosad wrote:Zajímavé. A k čemu je to dobré, resp. v čem je to tak nepostradatelné, že mi to nikdy nechybělo?
Mnohokrat se mi stalo, ze jsem pracoval s vice nez dvema adresari zaroven a jelikoz nejde salamander rozdelit na ctyri panely, tak jsem pouzil druhou instanci Salamandera. Pokud toto vyresi TABy tak sem snimi!
No, občas by se mi hodilo být na více než 2 místech, ale není to zas tak často, aby se musel "komplikovat" SS. Vždycky se dá pomoct si otevřenou složkou Průzkumníka nebo druhým SS. Navíc SS si pamatuje cesty, na kterých byl, takže "hodit se" na "druhý konec" disku je velice rychlé a příjde mi to srovnatelné s proklikáváním záložek.
ino wrote: znam moc dobre webovy prohlizec Opera, kde tato ficura funguje uz leta a nemuzu si to vynachvalit
Web prohlížeč (v případě Opery nejen to) je ale trochu (dost) něco jiného, ne?
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Go Salamander, GO!

Post by jis »

Miroslav Novosad wrote:
ino wrote: znam moc dobre webovy prohlizec Opera, kde tato ficura funguje uz leta a nemuzu si to vynachvalit
Web prohlížeč (v případě Opery nejen to) je ale trochu (dost) něco jiného, ne?
I v Opeře lze procházet filesystém, např.:
file://localhost/c:/WINDOWS/
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Go Salamander, GO!

Post by ino »

Miroslav Novosad wrote: Vždycky se dá pomoct si otevřenou složkou Průzkumníka ...
brrr.... :shock:
Miroslav Novosad wrote: Navíc SS si pamatuje cesty
v danem pripade nepouzitelne, protoze bych se vlastne neustale proklikaval jednodusim ci slozitejsim zpusobem...
Miroslav Novosad wrote: a příjde mi to srovnatelné s proklikáváním záložek.
tolik zalozek opravdu mit nechci. V dane situaci je opravdu nejsnazsi mit otevreno vice instanci...
Miroslav Novosad wrote: Web prohlížeč (v případě Opery nejen to) je ale trochu (dost) něco jiného, ne?
Co se tyce tabu v Opere, tak je naprosto genialni - kdyz ji vypnu, tak si pamatuje presne kde jsem byl dokoce i polohu na strance (tj nahore uprostred nebo proste jinde...) umoznuje brouzdat v historii onech, po otevreni ukoncene Opery, nactenych tabech, umoznuje si ukladat sessions...
Pokud toto bude Salamander umet i pri F5/F6 si vybirat cestu cile dle prave otevrenych TABech tak to bude naprosto uzasne!

Myslim, ze by to byla hodne velka vyzva pro Altap team ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Používáte někdo poslední verzi TC a jeho implementaci záložek? Můžete shrnopt, eo se Vám tam na záložkách líbí, co už méně a případně srovnat je s Operou, Firefoxem mebo Maxthonem?

Mám dojem, že na záložky v prostředí dvoupanelových správců souborů budou kladeny trochu jiné požadavky (dva logicky provázané panely, procházení adresářů místo www stránek).
ondras
Posts: 13
Joined: 03 Feb 2006, 18:39
Contact:

Post by ondras »

Co se mne týká, záložky jsou asi tak ta poslední věc co mi na Salamandru chybí. A po pravdě řečeno, ještě jsem neslyšel o člověku, kterého by taby jakožto poslední věc držely u TC.

Je patrně bez diskuze, že se využijí při práci s více než dvěma adresáři. Já to řeším spuštěním další instance Salamandru - který mimochodem snad startuje čím dál tím rychleji, klobouk dolů - pomocí horké klávesy.

Možná by bylo v tuto chvíli vhodné udělat thread s hlasováním, aby se ukázalo, kolik procent uživatelů lpí na tabech. Já bych třeba mnohem víc ocenil dodělání práce s archivy na pozadí či vnořené archivy.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ondras wrote:Možná by bylo v tuto chvíli vhodné udělat thread s hlasováním, aby se ukázalo, kolik procent uživatelů lpí na tabech. Já bych třeba mnohem víc ocenil dodělání práce s archivy na pozadí či vnořené archivy.
Dobrý nápad, o něčem takovém jsme uvažovali. Jakmile dokončíme finální verzi 2.5, vybereme z ALTAP Roadmap funkce, které jsme schopni do 3.0 dopsat plus něco navíc. Necháme uživatele hlasovat a následně je naprogramujeme směrem od nejžádanějších. Verzi 3.0 chceme vydat rok po verzi 2.5, takže se v nějakou chvíli zastavíme a to co nestihneme bude v další verzi.

Přesto bych toto vlákno rád nechal jeho původnímu účelu, tedy záložkám v panelech. Případné reakce ohledně hlasování prosím do samostatného vlákna.
Post Reply