Import/Export FTP nastaveni

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Import/Export FTP nastaveni

Post by Petyas »

Neslo by udelat Import a Export nastaveni jednotlivych FTP uctu. Nebo nejak udelat, aby se pri mazani nastaveni predchozi verze Salamandru, zaroven nesmazala i tato nastaveni. Ja tam mel kolem 30 a 40 ruznych FTP uctu a pri instalaci finalni verze 2.5 se mi to vsechno vymazalo a zacinam zase s prazdnym seznamem.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Chápu to dobře tak, že jste si omylem smazal konfiguraci předchozí verze, která obsahuje i konfiguraci FTP? Pokud ke ztrátě konfigurace došlo jiným způsobem, je to chyba a měli bysme to řešit.

Nově teď při odinstalaci Salamandera standardně nabízíme ponechat konfiguraci v registry a registrační klíče na disku, takže by se toto nemělo opakovat (musíte zvlášt zatrhnout, že se má konfigurace mazat, což snad člověk omylem neudělá).

Podívejte se ještě do registry (případně jestli máte nějaké zálohy regitry) do klíčů HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.5 RC3 (RC2 nebo starší)\Plugins Configuration\FTP\Bookmarks. Pokud najdete v některé starší verzi vaše bookmarky, můžete je nakopírovat do aktuální verze Salamandera (nebo importovat celou tuto starší konfiguraci - v tomto případě přejmenujte/smažte klíč Altap Salamander 2.5 a spusťte novou verzi, import vám bude nabídnut).

Ručně je možné zálohovat bookmarky exportem klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.5\Plugins Configuration\FTP z registry editoru.
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Post by Petyas »

Ano udelal jsem to umyslne. Vzdy kdyz instaluji novou verzi, tak necham naimportovat registry stare a zaroven je necham zrusit, aby se mi tam zbytecne nekumulovali. Nevim proc se nenaimportovali, to uz ted sotva zjistim, ale prave proto bych uvital kdyby bylo mozne ukladat nastaveni FTP uctu primo nejak ze Salamandera a ne z registru. Je to sice taky moznost, ale nerekl bych, ze zrovna optimalni a urcite to neni moznost pro vsechny uzivatele. Ti pocitacove slabsi s tim budou mit urcite problemy. Osobne nemam duvod si treba exportovat nastaveni Salamandera, protoze si ze zakladniho nastaveni upravuju pouze par veci, coz mi zabere cca 20 vterin. Ale vypisovat tech nekolik desitek FTP uctu to je fakt zahul. Mozna ze by stalo i za rec, mozna ze by se nekterym uzivatelum hodilo i to, ze by v menu Options mohlo pribyt i nova polozka Importovat nastaveni. Jak uz jsem psal nekterym ne prilis zdatnym uzivatelum muze delat problem prace s registry. :wink:
Post Reply