pdb a prc soubory

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

pdb a prc soubory

Post by fraktik »

podpora nahledu na pdb a prc (palmovy formaty textu - ebooks) a OpenOffice (odt atd.) v Eroiica Viewer (spolu s PictView vyborne to pluginy!)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: pdb a prc soubory

Post by Jan Patera »

fraktik wrote:podpora nahledu na pdb a prc (palmovy formaty textu - ebooks) a OpenOffice (odt atd.) v Eroiica Viewer (spolu s PictView vyborne to pluginy!)
Nejak mi unika, zda je to pozadavek na novou funkcionalitu nebo potvrzeni, ze to ve verzi 2.5 jiz (castecne) funguje....
Mohl byste mi, prosim, poslat na support{zavinac}pictview.com nekolik ukazkovych souboru? Dekuji. Nahledy z OpenOffice Eroiica Viewer uz umi.
Vice informaci take napr. zde v sekci "Notes on some file formats".
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: pdb a prc soubory

Post by fraktik »

Jan Patera wrote:potvrzeni, ze to ve verzi 2.5 jiz (castecne) funguje....
Aha - omlouvam se - chyba na me strane - RC2 to jeste nezvladalo vubec.
RC3 jiz zobrazuje onen "nahled" (sice stale vcelku nepouzitelne, ale alespon neco).
Nicmene jsem provedl zamenu Eroiica Viewer za Internet Explorer.
A pokud jsem to pochopil spravne, neotvira se pak nahled, ale primo OO, tedy F3==Otevrit.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: pdb a prc soubory

Post by Jan Patera »

fraktik wrote:Nicmene jsem provedl zamenu Eroiica Viewer za Internet Explorer.
A pokud jsem to pochopil spravne, neotvira se pak nahled, ale primo OO, tedy F3==Otevrit.
Nahledy v panelu stale poskytuje Eroiica Viewer (uzivatel nema moznost ovlivnit, jaky plugin poskytuje nahled pro co - je to natvrdo zakodovane v pluginech). Pokud jste asocioval *.odt k MSIE pluginu, pak na F3 se skutecne pousti Open Office modul ve sluzbach MSIE ve sluzbach MSIE pluginu pro Salamander.
Wivern

Podpora elektronických knih

Post by Wivern »

Připojuji se s prozbičkou o rozšíření Vieweru o podporu formátu pdb a prc. Elektornické knihy se stále rozšiřují a jejich nepodpora v SS je jedna z věcí, která mi dost chybí.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Podpora elektronických knih

Post by Jan Patera »

Wivern wrote:Připojuji se s prozbičkou o rozšíření Vieweru o podporu formátu pdb a prc. Elektornické knihy se stále rozšiřují a jejich nepodpora v SS je jedna z věcí, která mi dost chybí.
Mohl byste mi, prosim, poslat na support{zavinac}pictview.com nekolik ukazkovych souboru? Dekuji. Dosud jsem totiz od nikoho nic nedostal...
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Podpora elektronických knih

Post by Jan Patera »

Jan Patera wrote:
Wivern wrote:Připojuji se s prozbičkou o rozšíření Vieweru o podporu formátu pdb a prc. Elektornické knihy se stále rozšiřují a jejich nepodpora v SS je jedna z věcí, která mi dost chybí.
Mohl byste mi, prosim, poslat na support{zavinac}pictview.com nekolik ukazkovych souboru? Dekuji. Dosud jsem totiz od nikoho nic nedostal...
Dekuji uzivateli Karlu Kralovi za poskytnuti odkazu na ukazkove soubory:
http://www.palmknihy.cz/

ve velkém tyto knihy prodává například
http://www.mobipocket.com/en/HomePage/d ... anguage=EN
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Podpora elektronických knih

Post by Jan Patera »

Wivern wrote:Připojuji se s prozbičkou o rozšíření Vieweru o podporu formátu pdb a prc. Elektornické knihy se stále rozšiřují a jejich nepodpora v SS je jedna z věcí, která mi dost chybí.
Trocha googlovani ukazuje, ze se jedna o skupinu podobnych formatu s ruznymi typy sifrovani, nektere z nich vyzaduji jmeno a cislo kreditni karty, s nimiz byl dokument zakoupen.
Pro pripad, ze by nekdo mel chut napsat prislusny plugin, zde je, co jsem zjistil: Vesmes se jedna o komprimovane a sifrovane HTML, skoro-HTML a textove souboru s obrazky ve formatech GIF, PNG a BMP.
Uzitecny zdroj informaci a hlavne zdrojaku programu pdbshred je zde:
http://www.chromakinetics.com/REB1200/palmsecure.htm
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Post by fraktik »

Ano, na palmknihy.cz jsou (i) zasifrovane soubory.
V drtive vetsine je ale pouzivan jednodussi format - google mi na dotaz ebook knihovna pdb vyhodil napr:
http://ebooks.webovastranka.cz/
Verim, ze tam najdete dost "testovacich" souboru - v opacnem pripade je ma (cca 20gb - z toho 800mb v 5300 pdb souborech) knihovna k disposici.
Post Reply