Edit New File

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Edit New File

Post by frp »

Potom když jste se rozhodli změnit funkci přejmenování F2, tak myslím že stejným způsobem by mohla být řešena i funkce pro vytvoření nového souboru (SHIFT + F4).

Protože pokud se nemýlím tak touto funkcí stejně nemohu pořádně vytvořit složitější soubory než nějaké textové, tak je myslím zbytečné mít jako výchozí označený celý název souboru i s příponou.

Stačilo by mít označený jen název souboru bez přípony a případně i zde přidat fci CTRL+A.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Dobrý den,
podobný nápad se objevil v anglické části fóra: New file (Shift + F4) name selection, kde jsem však k němu vyjádřil nesouhlas, protože Shift+F4 používám jak pro vytváření textových souborů pro poznámky, tak pro vytváření různých scriptů: BAT/CMD, JS/VBS, PHP, ...
Měním tak při každém použití klávesy Shift+F4 většinou i typ souboru a předoznačení jen části názvu by zdržovalo :(
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Já bych navrhoval, v zachování logiky práce s dialogovými okny, aby se ovládání textového pole chovalo stejně jako F2, tzn. co si nastavím pro F2 bude platit i pro Shift F4.

Pozn. v mém případě je to tak 1:1 co se týče vytváření txt souborů vs. jiných souborů pomocí Shift F4
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

ino wrote:Já bych navrhoval, v zachování logiky práce s dialogovými okny, aby se ovládání textového pole chovalo stejně jako F2, tzn. co si nastavím pro F2 bude platit i pro Shift F4.
Souhlasím. Bohužel Altap se k tomuto ve výše uvedeném anglickém threadu už včera vyjádřil negativně:
Jan Rysavy wrote:We will not change the Shift+F4 selection.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

jis wrote:Bohužel Altap se k tomuto ve výše uvedeném anglickém threadu už včera vyjádřil negativně:
jj sleduji to, avšak nic není definitivní. když se ozve dostatečné množství uživatelů, tak se může lecos změnit ;-)
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

ino wrote:Já bych navrhoval, v zachování logiky práce s dialogovými okny, aby se ovládání textového pole chovalo stejně jako F2, tzn. co si nastavím pro F2 bude platit i pro Shift F4.
No tak hle jsem to nějak myslel. Nyní mi to totiž připadá hrozně zmatený - oba dialogy mi ukážou jen celé jméno souboru a v nich si pak nastavím i jejich nové jméno, ale jednou mam vybraný jen jméno a pak celé i s příponou.
Když už mi tedy něco(F2) předvybírá jen jméno souboru, tak ať se to tak dělá všude kde se nějak upravuje jméno souboru.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

S jistým odstupem nám začíná vadit nekonzistence F2, Shift+F4 a Alt+F5. Celkem bychom uvítali, aby se jak Edit New File, tak Pack command chovaly shodně s Quick Rename. Napadají Vás další místa, kde by toto chování mělo být zavedeno?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Kdybych měl vyjádřit svůj názor, tak musím říct, že Shift-F4 používám jako touch (jen v některých případech opravdu využiju Notepad). Tudíž by možná stálo za zvážení rozdělit funkci na Shift-F4 (s předvolenou příponou .txt + případně možnost konfigurace) a na touch (zkratku nechám na vás).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jako touch? Co přesně tím řešíte?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Vytváření souborů - myslel jsem C funkci touch() nebo také *NIXový příkaz touch.
Někdy vytvořím .php, zavřu Notepad (který nic moc neumí) a otevřu ten soubor v jiném editoru. Někdy vytvořím soubor, který funguje jako poznámkový papírek - vůbec ho nepotřebuju otvírat, všechno je v názvu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Už je mi to jasné, to také občas používám.

Momentálně nám vadí nekonzistence, která vznikla mezi F2, Shift+F4, Alt+F5. Předpokládáme, že uživatelé používající dané příkazy trochu "jiným" způsobem si prostě vypnou volbu v konfiguraci a ve všech třech případech se bude vybírat název i přípona.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jenže ta inkonzistence je také k něčemu dobrá... Ale chápu, že nechcete uživatele příliš plést a v dialozích F2, Alt-F5 je to jasný krok dopředu. A ten Shift-F4 už budeme muset překousnout :).
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:S jistým odstupem nám začíná vadit nekonzistence F2, Shift+F4 a Alt+F5. Celkem bychom uvítali, aby se jak Edit New File, tak Pack command chovaly shodně s Quick Rename. Napadají Vás další místa, kde by toto chování mělo být zavedeno?
Další nápad, viz zde:
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2285
Altap Salamander fan since 1998
Post Reply