File comparator - horizontalni rozdeleni

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

File comparator - horizontalni rozdeleni

Post by Raptor »

Bylo by mozne rozsirit tento plugin tak, aby se porovnavane soubory daly zobrazit jak horizontalne tak i vertikalne? Obcas porovnavam textove soubory a v soucasnem zobrazeni nevidim cele radky a moznost zmeny zobrazeni jsem nejak nikdy nenasel :-)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Přidávám se, tato možnost mi také občas chybí.
Altap Salamander fan since 1998
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

Chapu vas problem, ale pridat tuhle featuru neni tak jednoduche jako prehodit pozici tech oken. Muselo by se predelat synchronizovane posouvani, navic v kodu mohou byt nejake predpoklady, ze v obou oknech je stejna vertiakalni poloha i velikost okna, takze by se musela udelat dukladna kontrola a pripadne problemy vyresit, atd...

Co vam muze usnadnit praci a rychly nahled do druheho souboru jsou klavesove zkratky pro maximalizaci leveho a praveho panelu -- ctr+, a ctr+. .

S pozdravem
Lukas Cerman
Raptor

Post by Raptor »

Lukas Cerman wrote:Chapu vas problem, ale pridat tuhle featuru neni tak jednoduche jako prehodit pozici tech oken. Muselo by se predelat synchronizovane posouvani, navic v kodu mohou byt nejake predpoklady, ze v obou oknech je stejna vertiakalni poloha i velikost okna, takze by se musela udelat dukladna kontrola a pripadne problemy vyresit, atd...
Kazda zmena muze prinest problemy. Otazka je zda to mam brat jako ze to zkusite, nebo ze na to mam zapomenout a spokojit se s tim co je?
Lukas Cerman wrote: Co vam muze usnadnit praci a rychly nahled do druheho souboru jsou klavesove zkratky pro maximalizaci leveho a praveho panelu -- ctr+, a ctr+. .
To neni usnadneni prace, ale naopak zkomplikovani, potrebuju se posunovat obsahem a videt rozdily, ne si jeske klikat po klavesach a zobrazovat a schovavat okna ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokud bude větší množství žádostí, zvážíme to.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Lukas Cerman wrote:pridat tuhle featuru neni tak jednoduche jako prehodit pozici tech oken
Nevím zda jsem porozuměl správně, proto upřesním, jak jsem to myslel. Stačilo by mi mít možnost v konfiguraci File Comparatoru nastavit horizontální, nebo vertikální rozdělení okna, nešlo mi hned o možnost dynamického přepínání těchto dvou způsobů zobrazení.
Altap Salamander fan since 1998
Guest

Re: File comparator

Post by Guest »

Mě by velmi potěšila možnost editace porovnávaných souborů.
Chápu, že je to asi hodně programování...
Uvažujete o tom?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zatím ne. Máme dojem, že už je to celkem mimo rozsah správce souborů. V budoucnu uvidíme, jaké budou požadavky uživatelů na tomto fóru. Tam budeme směřovat další vývoj Salamandera.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

Pokud potrebujete jen zbezne porovnat dva soubory tak podle me schopnosti Salamandra staci.

pro narocnejsi porovnavani muzu vrele doporucit program Compare It!.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Výborná alternatíva

Post by AD7 »

Vynikajúcou alternatívou s perfektnou integráciou do kontextovej ponuky exploreru a samozrejme aj AS (v menu na pravom tlačítku myši) je WinMerge (http://winmerge.org/), samozrejme zdarma. Vynikajúci a stabilný programík.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:Bylo by mozne rozsirit tento plugin tak, aby se porovnavane soubory daly zobrazit jak horizontalne tak i vertikalne? Obcas porovnavam textove soubory a v soucasnem zobrazeni nevidim cele radky a moznost zmeny zobrazeni jsem nejak nikdy nenasel :-)
Taky mi horizontal view schazelo. Tak jsem to pridal do pristi verze Salamandera (2.52). Uvidime, zda se vyskytnou nejake problemy a zda je bude mozne ci nutne nejak (elegantne) vyresit.
Post Reply