Kopírování souboru v rámci jednoho adresáře

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Ondřej Miška

Kopírování souboru v rámci jednoho adresáře

Post by Ondřej Miška »

Ahoj. Chci se zeptat, zda je možné v Salamanderu nějakým způsobem snadno vytvořit kopii souboru ve stejném adresáři. Mám na mysli funkčnost známou z Total Commanderu:
- F5 nabízí kopírování do vedlejšího okna
- Shift+F5 nabídne zadat/upravit pouze název souboru pro vytvoření kopie ve stejném adresáři
Pokud zde tato funkčnost není, snad by neměl být problém ji implementovat i přímo na tuto klávesovou zkratku, určitě by ji uživatelé (včetně mě) ocenili.
Přeji hezký den.

Ondra
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Plánujeme tento příkaz (Duplicate) připojit na Shift+F2, protože bychom rádi rezervovali Shift+F5 společeně s Shift+F6 pro některou Copy/Move mutaci.

Kompatibilita s TC pro nás není kritéritum, protože v TC například nefunguje standardní F2 pro Quick Rename.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Kopírování souboru v rámci jednoho adresáře

Post by cincura.net »

Ondřej Miška wrote: je možné v Salamanderu nějakým způsobem snadno vytvořit kopii souboru ve stejném adresáři.
Na tohle pouzivam klasicky Ctrl-C, Ctrl-V, v salamu funguje jako vino.
Jiri {x2} Cincura
safr
Posts: 9
Joined: 16 Apr 2007, 13:31

Post by safr »

Taky používam CTRL+C , CTRL+V :-) a následně F2, pokud chci změnit trošku název.
Raptor

Re: Kopírování souboru v rámci jednoho adresáře

Post by Raptor »

Dovolím si vyhrabat tento thread. Častokrát potřebuju kopii existujícího souboru a Ctrl+C Ctrl+V mi nějak nejde přes prsty. Proto bych ocenil opravdu taky Shift+F5.

Myslím si, že 10 let je na "Plánujeme tento příkaz (Duplicate) připojit na Shift+F2" docela dlouhá doba a tedy už to mohlo být hotové :-) Zase tak náročné to nebude, nebo ano? ;-)
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Kopírování souboru v rámci jednoho adresáře

Post by tukanos »

Raptor wrote:Dovolím si vyhrabat tento thread. Častokrát potřebuju kopii existujícího souboru a Ctrl+C Ctrl+V mi nějak nejde přes prsty. Proto bych ocenil opravdu taky Shift+F5.

Myslím si, že 10 let je na "Plánujeme tento příkaz (Duplicate) připojit na Shift+F2" docela dlouhá doba a tedy už to mohlo být hotové :-) Zase tak náročné to nebude, nebo ano? ;-)
Osobně bych spíše hlasoval pro celkové předělání mapování klávesových zkratek alias Universální mapování kláves - http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7 ... tky#p29769. (Například: pohyb šipkami nahorů a dolů adresářema by také zkrátilo mnoho zbytečných pohybů rukou.)
Post Reply