Quick Rename (F2) v RC3

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

Jan Rysavy wrote:Alt+Shift+Insert lze stisknout jednou rukou (pravou)
Nemyslím si že bych měl malou ruku, ale tohle se mi opravdu nepodařilo :shock:

Intuitivní řešení by pro mě bylo CTRL+A, ale to nejde a dvojitý stisk F2 je opravdu slušný nápad, oni to tu lidi za chvíli podpoří ;-).
případně by to mohlo být obráceně, označeno celé jméno a při druhém stisku F2 jen jméno bez přípony ale to je mě celkem jedno, zvyknout se dá na obojí.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zprovoznit Ctrl+A by mělo určitou logiku, ale 2xF2 se od nás určitě nedočkáte.

Raději umožníme nové chování v konfiguraci vypnout.
Last edited by Jan Rysavy on 15 Apr 2007, 13:38, edited 1 time in total.
F

Post by F »

No, je to sice zvláštní 2x stiknout F2, ale byla by to prostě taková zvláštní "klávesová zkratka" a jak už tu taky někdo psal, bylo by to hlavně rychlé.
Ale jistě by si na to všichni ryhle zvykli, protože by se nemuseli učit nějaké další zkratky nebo hledat jak se to v nastavení změní.

Případně by to mohlo být tak že by ta F2 v tom dialogu označovala jen název souboru a pak název souboru s příponou, pak zase jen název souboru a tohle by se točilo stále dokola.


A Alt+Shift+Insert jenom pravou rukou je dost krkolomné (to už raději obě ruce)
Ale i tou jendou rukou musím přemýstit pravou ruku z myše na klávesnici a pak to hledat takže to taky moc rychlé není.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Je zajímavé, jaké má taková zdánlivá drobnost globální dopady. Když jsem viděl zděšený tón prvního příspěvku, nejdřív (než jsem se od tónu dostal k obsahu) jsem si myslel, že se F2 dá v RC3 použít jenom k přejmenování namepart (resp. že se přípona do dialogu nepřenese, ale musím ji tam zkopírovat nějakým osmihmatem). Takhle musím říct že se mě změna nijak nedotýká, ani diskuse kolem ní. Možná statisticky nejčastěji používám F2 na věci typu "F2, přejmenování TXT na CSV, F3, Esc, F2, přejmenování CSV zpátky na TXT" - tudíž by se mi hodilo, aby se místo toho názvu předoznačovala spíš přípona :lol: . Jinak intuitivně v podobných situacích když na obrazovce vidím něco zamodřeného co chci zamodřit jinak používám spíš klávesy jako Shift a End nebo Home.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:Zprovoznit Ctrl+A by mělo určitou logiku, ale 2xF2 se od nás určitě nedočkáte.
Njn, tak dobrá, tak kompromisní Crtl+A.
:lol:

P.S.: Vím, že se snažíte držet hesla, že není-li to standard a obecný přístup, tak raději nic. Jedině proto na vás natlačím mnohem důrazněji. Ale to F2 navíc by snad takový průšvih nebyl (nebo třeba obojí Ctrl+A i F2).
F

Post by F »

tak jenom k těm standardním věcem..

taky jsem si všiml klávesových zkratek, které používají u MS ve svém Visual Studiu. Ty jejich zkratky mi taky nepřipadají zrovna standardní (třeba taková "CTRL + E" tohle pak pustit a potom teprve stiknout "G" - nevím jestli to tam něco dělá, teď jsem si to vymyslel, ale ty zkratky tam jsou na takovém principu) a taky se tohle dá zvyknout.

Tak 2x F2 by nebylo až tak hrozný :-) Jinak aspoň to CTRL+A :-)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:Raději umožníme nové chování v konfiguraci vypnout.
Co rozumíte novým chováním? Ctrl+A nebo výběr bez přípony? Pokud výběr bez přípony tak:

Uff, no, také řešení - ale když přijdu na cizí stroj ... :cry: (nemám ve zvyku na cizích mašinách hrabat do konfigurace)
Ale pravda, tam to asi nebudu potřebovat tak často (resp. tím, že to používám málo, tak tam možná vůbec).

A neřeší se tím fakt, že to označení bez přípony je možná dobrý nápad (pro jiné (častější) případy, třeba si rychle zvyknu) a nerad bych se té možnosti zbavoval.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Datalog wrote:A neřeší se tím fakt, že to označení bez přípony je možná dobrý nápad (pro jiné (častější) případy, třeba si rychle zvyknu) a nerad bych se té možnosti zbavoval.
Myslel jsem nové chování přejmenování, zavedené od RC3.
Jinak, za několik let nebude jiné chování přejmenování myslitelné, viz novinka ve Windows Vista: http://blogs.msdn.com/joen/archive/2006 ... vista.aspx
Last edited by Jan Rysavy on 15 Apr 2007, 13:52, edited 1 time in total.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Nevím o kolik je Ctrl-A lepší než Shift-End, přesunout se pravou rukou z myši na End a zpátky se dá několikrát za vteřinu. :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tak si tu odpočítávám, kdy stejné vlákno vypukne v anglické části fóra :)
Přidat cokoliv do Salamandera není z hlediska reakcí problém. Něco zavedeného změnit už problém je a něco shnilého odstranit úplně, to chce odvahu ;-)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:
Datalog wrote:A neřeší se tím fakt, že to označení bez přípony je možná dobrý nápad (pro jiné (častější) případy, třeba si rychle zvyknu) a nerad bych se té možnosti zbavoval.
Myslel jsem nové chování přejmenování, zavedené od RC3.
Jinak, za několik let nebude jiné chování přejmenování myslitelné, viz novinka ve Windows Vista: http://blogs.msdn.com/joen/archive/2006 ... vista.aspx
Vím, právě proto se budu chtít přeučit. Ovšem rád bych zachoval možnost kopie názvu celého souboru.


Tak jsem si to nanečisto párkrát vyzkoušel, více případů, snažil se myslet na něco jiného a musím Vám dát za pravdu, že Ctrl+A asi bude dostatečné.
Obvykle totiž dělám F2, Ctrl+C. Takže levou rukou stejně přehmatávám. A přidat tam navíc Ctrl+A je jednoduché (je to při cestě) a je to intuitivní.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Me to nevadi. Rekl bych, ze si na to dobre zvyknu a je to takove vic "handy". A kdyz chci priponu, delam Ctrl+Shift+sipka doprava. ;)
Jiri {x2} Cincura
merlin
Posts: 27
Joined: 21 Jan 2006, 18:19

Post by merlin »

Ja bych se silne primlouval za moznost konfigurace teto funkce v Options. Myslim, ze oznaceni nazvu souboru bez pripony je sice hezka vec, ale nechapu, proc si myslite, ze by se takova funkce mela vnutit bez moznosti zmeny vsem uzivatelum. Me osobne to vadi docela hodne, protoze casto prejmenovavam cele soubory. A kdyz uz se tedy chcete drzet standardu, tak standard ve vsech normalnich Windowsovskych programech a Windows samotnych je mit oznaceny cely nazev.

Musim se priznat, ze me zahardcodovani takovehle funkcionality bez moznosti zmeny od Altapu velice nemile prekvapilo a doufam, ze tohle nebude standardni vyvoj. Je sice prima, ze se snazite reagovat na nove napady uzivatelu, ale pokud hodlate menit takovouhle globalni a ve Windows standardni vec, tak byste skutecne meli dat moznost vyberu...

Dekuji
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

problem je ze v novych Windows je standardem oznaceni jen nazvu.
nicmene mi to taky nevyhovuje a ocenil bych moznost volby v nastaveni.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

Sigi wrote:problem je ze v novych Windows je standardem oznaceni jen nazvu.
nicmene mi to taky nevyhovuje a ocenil bych moznost volby v nastaveni.
Což je hádám udělaný jako pokrok směrem k 'nepříliš zkušeným' uživatelům, my co s počítačem děláme 'trochu víc' bychom ocenili méně 'animovaných průvodců' a podobných idiotensicher vlastnostem, aby si děda náhodou něco blbě nepřejmenoval a pak nevěděl co s tím.

Pročež bych se přikláněl k doubleF2, nejdřív normálně a podruhý bez přípony.. ale to nám kluci z Altapu asi nedají, tak se nedá nic dělat.. leda že by se tu ozvalo opravdu hodně uživatelů Salamandera :twisted: :wink:
[příspěvek není myšlen jako nátlak :wink: ]
Post Reply