Verze Salamandera pro U3 flashky

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Verze Salamandera pro U3 flashky

Post by Rada »

Nechtěli byste udělat verzi Salamandera pro použití na chytrých flashkách s technologií U3 ?

Je to komfortnější (zástupce je po ruce s ostatními programy přes ikonku U3 v systray) než pouštět z flashky klasického Salamandera a to i pokud nebude využívat registr Windows.

Tady http://software.u3.com/ se můžete podívat kolik softwaru už na tom běží, Total Commander tam ještě není, můžete ho předběhnout 8)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Chtěl bych se zeptat zde přítomných: máte s U3 nějaké osobní zkušenosti?

Díky četným žádostem jsem asi před půl rokem věnoval jeden den průzkumu U3 technologie a mám z ní zvláštní pocity. Jedná se o systém nepodporovaný operačním systémem a podle toho to vypadá. Část disku se tváří jako CD (z Flashky nelze spustit Autorun, takže to obešli tímto hackem). Zasunutím tak naskočí dva disky do systému. Čekal jsem integraci se Start menu Windows, ale to se nekoná, místo toho zavedli druhé start menu, které mi během testování padalo. Zkrátka to celé vypadá jako jeden velkej hack. Pokud takovou technologii implementuje přímo Microsoft do Windows, nebude co řešit, ale takto...

Co si o U3 myslíte?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Mam z toho podobny pocit jako ty. Kdyz jsem si s tim pred par mesici hral, taky me to moc nenadchlo. Spise by stalo za to, udelat nejakou "portable" verzi a je po problemu. Clovek si to muze dat na kazdou flashku, na CDcko na co chce (pozn.: ja jsem si vlastni portable verzi uz udelal ;)). Ani nemylim, ze by se to nejak masove rozsirilo, prave to spatnou podporu ze strany vyrobcu OS (ale kdo vi...).

Za sebe a sve okoli muzu rici, ze "obycejna" portable verze i, byla uzitecnejci (a mozna pak nejaky sikula pripravi i U3 verzi).
Jiri {x2} Cincura
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

Osobně si nedovedu moc představit integraci do Start menu, alespoň v případě pokročilé customizace tohoto menu, kdy jej má každý jinak (a jiná možnost než systray mě už nenapadá).

Během mého testování mi pouze nenaskočil jakýsi tutoriál (jen šedé pozadí) ale to přičítám svým úpravám systému pomocí nLite+potlačenému IE. Jinak mi to nespadlo zatím ani jednou a jede stabilně.

Je fajn mít svoje pracovní prostředí takto neustále po ruce (když není notebook), nabízí možnost šifrování disku, docela pekný článek jsem o zkušenostech s U3 našel tady http://www.pavelrichter.net/xblog/?c=te ... ash-pameti

Nevím jak těžké by bylo takovou verzi udělat, ale dívám se na to tak, že spousta nových flashek tím disponuje, existuje na to již hodně softwaru a pouštět si všecko přes U3 a jen Salamander pouštět jinak. :cry:

Podpora ze strany Microsoftu přece není nijak nutná, všecko mi jede jak má a M$ by si vymyslel zase nějaká omezení a vlastní úpravy...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé informace jsou také na http://en.wikipedia.org/wiki/U3 v sekci Criticisms.

Rozhodně směřujeme Salamandera tak, aby byl obecně provozovatelný v "portable" režimu (viz například nedávné změny kolem cest v konfiguraci nebo plánovaná podpora konfigurace v souborech). Ani provoz pod U3 pak nebude problém.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

Rozhodně směřujeme Salamandera tak, aby byl obecně provozovatelný v "portable" režimu
To je jen dobře :)

..jen nevím jak se bude řešit různé nastavení (barvičky třeba) pro více uživatelů v profilech ?
Zajímavé informace jsou také na http://en.wikipedia.org/wiki/U3 v sekci Criticisms.
Mno má hodně chyb, ale je to taky jediná taková technologie, pokud vím tak nic podobného neexistuje.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Rada wrote:..jen nevím jak se bude řešit různé nastavení (barvičky třeba) pro více uživatelů v profilech ?
Každý uživatel může mít vlastní profil...
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

Každý uživatel může mít vlastní profil...
..který bude v Documents and Settings ? to by nebylo moc 'portable', nebo jak to bude realizované?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Měl jsem na mysli běžné použití při instalaci Salamandera do Program Files adresáře.

Každopádně se tu bavíme věci, kterou jsme zatím nezkoumali. Zvolíme řešení, které bude vyhovovat maximu uživatelů.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Tuž já bych uvítal Portable verzi Salamandera, protože aktuálně jsem nucen využívat služeb Total Commandera :( Ve škole máme taky Total Commandera, a já se prostě odmítám učit pracovat s tim tCMD, protože je to hrůza :D
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
esoforte

Post by esoforte »

nebyřešilo by tu přenosnou verzi náhodou tohle?? http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=1796 (portable salamander 2.5 rc2)
Post Reply