Unicode support in 2.5 beta 11?

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Guest

Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Guest »

Sice tu uz podobne thready jsou, ale to mi nebrani napsat novy....jelikoz mi opravdu vadi doba jakou to jiz slibujete. Nemyslim si ze to je az takovy problem, kdyz jine programy dokazi pridat podporu unicode v nasledujicim buildu.

Mam mnoho slozek/souboru pojmenovanych v kane ci cinskych znacich a v Salamanderu tyto soubory nejdou ani spustit natoz s nimi neco delat (misto znaku jsou otazniky)...je velmi otravne ze vzdy musim kvuli nejakym drobnostem otevrit TC...

Proto doufam ze tento problem bude vyresen 'opravdu' co nejdrive....a pokud to nahore je nove logo Salamanderu, tak ze bude moznost si v nastaveni vybrat i logo stare ,))
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by cincura.net »

Anonymous wrote:Sice tu uz podobne thready jsou, ale to mi nebrani napsat novy....jelikoz mi opravdu vadi doba jakou to jiz slibujete. Nemyslim si ze to je az takovy problem, kdyz jine programy dokazi pridat podporu unicode v nasledujicim buildu.
Ono zalezi co ty programy delaji. Je rozdil zakompilovat jen jine bazove tridy a prepracovat program, ktery pracuje s FS je uzce svazan s Win32API. Nechci obhajovat kluky z Altapu, opravdu je to dlouha doba (taky to neni tym o 200 lidech), ale opravdu to nekdy neni tak jednoduche - hlavne, kdyz zrovna mezi verzemi pod 2.5 a nynejsi je videt velky skok ve vyvoji, program se stale silne vyviji.

A pokud ti to tak moc vadi, myslim, ze muzes klidne jit o dum dal, nikdo te nenuti si tu nicit nervy. 8)
Anonymous wrote: Proto doufam ze tento problem bude vyresen 'opravdu' co nejdrive....a pokud to nahore je nove logo Salamanderu, tak ze bude moznost si v nastaveni vybrat i logo stare ,))
Myslim, ze ne.
Jiri {x2} Cincura
Guest

Post by Guest »

Nechci vypadat pouze jako kritik....ja mam Salamandera moc rad a pouzivam ho uz od pocatku.....o dum dal se mi jit nechce protoze jsem platicim zakaznikem :wink:

Vyhovuje mi mnohem vice nez TC.....ale ten umi unicode uz pekny ten cas....a mrzi me ze kvuli tomu mnoho lidi Salamandera pouzivat nemuze...


U loga verim ze ano, vzhledem k tomu ze i nyni je mozno si vybrat z mnoho variaci... ,)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:Nemyslim si ze to je az takovy problem, kdyz jine programy dokazi pridat podporu unicode v nasledujicim buildu.
Bohužel se mýlíte. Podpora pro Unicode je pro nás časově natolik náročný problém, že jsme se rozhodli jeho řešení odložit až na verzi 3.5. Ve verzi 3.0 bychom alespoň podpořili Unicode v interním prohlížeči. Podorobnosti uvedeme koncem měsíce v ALTAP Roadmap.
Anonymous wrote:je velmi otravne ze vzdy musim kvuli nejakym drobnostem otevrit TC...
Total Commander Unicode podporuje jen velmi omezeně. Více zde http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=9107

Zkuste se podívat, zda by Vám nepomohlo toto: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=100
Last edited by Jan Rysavy on 22 Jan 2006, 17:11, edited 1 time in total.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote: Zkuste se podívat, zda by Vám nepomohlo toto: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=100
Ja stejne jako puvodni pisatel mam v ceskych Windows cinske soubory a mam stejny problem, ktery je citovanou radou neresitelny (Edit: zmena kodove stranky pro non-Unicode aplikace vyzaduje reboot WinXP a Salam je na tom stejne nedobre s MBCS jmeny). Ja ho resim exploderem, protoze TC opravdu nemusim...
Last edited by Jan Patera on 23 Jan 2006, 07:05, edited 1 time in total.
Guest

Post by Guest »

Dobre....dekuji za odpoved.....budu se s tim muset nejak vyrovnat....
Guest

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Guest »

Jan Patera wrote:Ja stejne jako puvodni pisatel mam v ceskych Windows cinske soubory a mam stejny problem, ktery je citovanou radou neresitelny. Ja ho resim exploderem, protoze TC opravdu nemusim...
Me to zase nebavi dlouho v exploreru hledat...ale pravda je ze TC opravdu neni reseni.....kdyby mel Salamander alespon takovou unicode podporu jako TC (kde s nim nemam zadne problemy......i kdyz dle toho fora neni kompletni)....bylo by to moc fajn......bohuzel mam potrebu mit vice a vice souboru pojmenovanych v japonskych znacich a Salamader zacina byti nepouzitelny...

Predpokladam ze verze 3.5 nebude v tomto roce....a nejspis ani v roce nasledujicim...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Ja stejne jako puvodni pisatel mam v ceskych Windows cinske soubory a mam stejny problem, ktery je citovanou radou neresitelny
Omlouvám se za přehlédnutí, toto skutečně nemá řešení.
Anonymous wrote:Me to zase nebavi dlouho v exploreru hledat...ale pravda je ze TC opravdu neni reseni.....kdyby mel Salamander alespon takovou unicode podporu jako TC (kde s nim nemam zadne problemy......i kdyz dle toho fora neni kompletni)....bylo by to moc fajn......bohuzel mam potrebu mit vice a vice souboru pojmenovanych v japonskych znacich a Salamader zacina byti nepouzitelny...

Predpokladam ze verze 3.5 nebude v tomto roce....a nejspis ani v roce nasledujicim...
Mám na Vás prosbu: můžete sepsat, které operace jsou kritické (a které TC podporuje)? Salamander v současné verzi několik příkazů nouzově podporuje (obchází Unicode pomocí krátkých názvů 8.3). Jde například o Quick Rename (F2), který by Vám měl umožnit přejmenovat čínský název do latinky.

V příštím roce bude k dispozici beta verze 3.0, takže verze 3.5 je skutečně nereálná.
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Tomas Kopal »

Anonymous wrote:Me to zase nebavi dlouho v exploreru hledat...
Pokud myslite hledat adresar, ktery mate zrovna otevreny v panelu Salamandera, zkuste prave tlacitko mysi a volbu "Explore", pripadne klavesovou zkratku Shift+F3.
Guest

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Guest »

Tomas Kopal wrote:Pokud myslite hledat adresar, ktery mate zrovna otevreny v panelu Salamandera, zkuste prave tlacitko mysi a volbu "Explore", pripadne klavesovou zkratku Shift+F3.
Dekuji...asi bych si ten help nekdy mel procist ,)
Jan Rysavy wrote:Mám na Vás prosbu: můžete sepsat, které operace jsou kritické (a které TC podporuje)? Salamander v současné verzi několik příkazů nouzově podporuje (obchází Unicode pomocí krátkých názvů 8.3). Jde například o Quick Rename (F2), který by Vám měl umožnit přejmenovat čínský název do latinky.
Pomalu si zacinam myslet ze neco je spatne na mem PC, kdyz se ptate jake fce mi chybi...problem je ze Salamander mi ty znaky vubec nezobrazi, napise misto nich otazniky, se kterymi nejde delat zhola nic, prejmenovat, presunout, spustit....nic.

Ted si musim trochu sypat popel na hlavu.....mate pravdu TC je take skoro na nic....jsem uz tak zvykly vse prepisovat do latinky ze jsem zapomel co umi. Az ted kdy mam opet vaznou potrebu znaky pouzivat jsem se odhodlal k ozvani se.

TC ma od Salamandera jedinou vyhodu....znaky zobrazi a jdou prejmenovat....takze jsem to vzdy resil ctrl+x....soubor jsem nazval v latince....pak otevrel, pracoval s nim a po zavreni opet prejmenoval zpet.

Ale prevedl bych tema od TC k MS App Locale......zkusil jsem v nem spustit Salamander v modu japonstiny...a jak vidite, znaky zobrazuje, dokonce jdou i soubory pouzivat (spustit, prejmenovat, kopirovat)....zatim jedine co se mi nepodarilo bylo vytvoreni nove slozky, kdy mi to pise ze nazev nemuze byt prazdny....coz ale neni tak dulezite.

Mozna nesmyslny dotaz...jsem neznalek v programovani takto sloziteho programu......ale - Nedalo by se nejak vkomponovat to co dela App Locale primo do Salamandera...?

Jinak dekuji za pomoc, tak vstricnou odezvu u podpory jsem uz nejakou dobu nezazil...



Prikladam ilustracni obrazek... Explorer->Salamader v AppLocale->Salamander
Image
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:Nedalo by se nejak vkomponovat to co dela App Locale primo do Salamandera...?
To je právě kámen úrazu: jediná možnost je podpořit Unicode, v našem případě konkrétně jeho kódování UTF-16, které využívá Windows API. Pro zajímavost: více o Unicode je zde http://www.unicode.org/. Po přečtení FAQ http://www.unicode.org/faq/ člověk pochopí, že podpořit Unicode skutečně není legrace.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:podpořit Unicode skutečně není legrace.
Nechci aby to vypadalo, ze jdu proti Vam, jiz jsem rekl, ze tento "nedostatek" chapu. Ale myslim, ze toto je trosku alibismus od Vas. Je pravda, ze to neni sranda, zvlaste ne u takovehoto programu, ale je to jiz velmi dlouha doba, a uz pred 3-4 lety se o tom dalo rozumne uvazovat a kod na to pripravit, pripadne najmout dalsi silu (a pak tuto konkurencni vyhodu vyuzit k prodeji - ovsem to uz neni vec programatorska).

A zrucny programator dokaze zakomponovat Unicode vsude, tsunami hadr ... 8)
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Ale myslim, ze toto je trosku alibismus od Vas.
Jaký alibismus? Pouze konstatuji, že podpora pro Unicode nebude ve verzi 3.0, protože to není v našich silách.

Náš odhad časové náročnosti na implementaci Unicode je zhruba 6 až 8 měsíců pro špičkového programátora v C++. Pokud se najde někdo ochotný takového člověka letos zainvestovat, velice rádi uvedeme verzi 3.0 s podporou pro Unicode. Přiznávám, že my tyto prostředky zkrátka nemáme.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:
cincura.net wrote:Ale myslim, ze toto je trosku alibismus od Vas.
Náš odhad časové náročnosti na implementaci Unicode je zhruba 6 až 8 měsíců pro špičkového programátora v C++. Pokud se najde někdo ochotný takového člověka letos zainvestovat, velice rádi uvedeme verzi 3.0 s podporou pro Unicode. Přiznávám, že my tyto prostředky zkrátka nemáme.
Ja jsem to chtel udelat zadarmo alespon pro SDK. (Edit: nekde se zacit musi. Chapu, ze hori viewer, ale to bude nejnarocnejsi cast. Vim, o cem mluvim. Uz jsem jednu (rozsahlejsi) aplikaci do Unicode/dvoji kompilovatelnosti naportoval) Byl jsem Altapem odmitnut.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode support in 2.5 beta 11?

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Ja jsem to chtel udelat zadarmo alespon pro SDK. (Edit: nekde se zacit musi. Chapu, ze hori viewer, ale to bude nejnarocnejsi cast. Vim, o cem mluvim. Uz jsem jednu (rozsahlejsi) aplikaci do Unicode/dvoji kompilovatelnosti naportoval) Byl jsem Altapem odmitnut.
Honzo, nepřipadá mi moc fér zde na fóru propírat věc, kterou jsme interně dlouhodobě diskutovali a ja jí považuji za uzavřenou. Tvou nabídku jsme odmítli, protože se jednalo pouze o jeden maličký krůček, který by nám navíc zkomplikoval život. My zkrátka potřebujeme robustní implementaci Unicode (UTF-16) včetně surrogates, což znamená kompletní revizi 20MB C++ kódu. Pokud máš pocit nějaké křivdy, navrhuji to probrat opět interně emailem. V opačném připadě tvůj příspěvek nechápu.
Post Reply