Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by zarevak »

Dobrý den,
Servant Salamander při procházení rozdělených RAR archivů při pojmenování souborů nazev.rar, nazev.r00, nazev.r01,.... úspěšně najde první díl rozdělení a bez otázek otevře archiv z jakéhokoliv nazev.rXX souboru.

Při použití novějšího způsobu pojmenování rozdělených archivů (nazev.part01.rar, nazev.part02.rar, ...) se Servant Salamander vždy optá na první archiv, ačkoliv ho správně odhadne. Na název prvního archivu se SS optá i pokud je archiv otevírán prvním souborem nazev.part01.rar. Lze tento dialog v případě úspěšného nalezení prvního souboru potlačit?

Na druhou stranu, pokud se soubory jmenují nazev.001, nazev.002, ... (v nastavení mám přiřazenu příponu ### k UnRAR pluginu), tak se Servant Salamander na první díl nezeptá a pokud neotevřu první soubor, tak zobrazí jen část obsažených souborů (v některých případech nezobrazí ani jeden). Lze zde opravit/přidat autodekci prvního dílu?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za informaci, kolega Lukáš Cerman se na problém časem mrkne.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by Ether »

zarevak wrote:Při použití novějšího způsobu pojmenování rozdělených archivů (nazev.part01.rar, nazev.part02.rar, ...) se Servant Salamander vždy optá na první archiv, ačkoliv ho správně odhadne. Na název prvního archivu se SS optá i pokud je archiv otevírán prvním souborem nazev.part01.rar. Lze tento dialog v případě úspěšného nalezení prvního souboru potlačit?
Mohli byste se na to prosím v dohledné době podívat? Rozbaluju teď větší množství takových archivů a docela to zpomaluje, když musím potvrzovat úplně zbytečný dialog.
Ελληνικά rulez.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:UnRAR úspěšně najde první díl rozdělení a bez otázek otevře archiv z jakéhokoliv nazev.rXX souboru.

Na název prvního archivu se SS optá i pokud je archiv otevírán prvním souborem nazev.part01.rar pri novejsim zpusobu pojmenovani. Lze tento dialog v případě úspěšného nalezení prvního souboru potlačit?
K teto nekonzistenci (uz?) nebyl duvod, proto jsem ji odstranil pro pristi verzi Salamanderu (AS2.53b1-PB41/AS2.53b2/2.53).
zarevak wrote:Na druhou stranu, pokud se soubory jmenují nazev.001, nazev.002, ... (v nastavení mám přiřazenu příponu ### k UnRAR pluginu), tak se Servant Salamander na první díl nezeptá a pokud neotevřu první soubor, tak zobrazí jen část obsažených souborů (v některých případech nezobrazí ani jeden).
To mi v 2.52 funguje bez problemu.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by zarevak »

Jan Patera wrote:
zarevak wrote:Na druhou stranu, pokud se soubory jmenují nazev.001, nazev.002, ... (v nastavení mám přiřazenu příponu ### k UnRAR pluginu), tak se Servant Salamander na první díl nezeptá a pokud neotevřu první soubor, tak zobrazí jen část obsažených souborů (v některých případech nezobrazí ani jeden).
To mi v 2.52 funguje bez problemu.
Právě jsem to zkusil s finální 2.52 a nefunguje to:
Test 1:
- Vezmu 750KB velký obrazek.JPG a nechám to zabalit do RAR na 20KB velké balíčky.
- Vzniklo mi 40 RAR souborů: obrazek.part01.rar, obrazek.part02.rar, ... obrazek.part40.rar
- Pokusím se v Salamanderu 2.52 kterýkoliv z nich otevřít - Salamander se vždy zeptá na první archiv a pak vždy zobrazí v archivu zabalený obrazek.JPG

Test 2:
- pomocí Batch Rename pluginu přejmenuji obrazek.partXX.rar soubory na obrazek.0XX soubory
- Pro přejmenování použiju New name:
$(Name:0,-11).0$(Name:-6,-4)
- Pokusím se v Salamanderu 2.52 otevřít první z nich - Salamander ho bez dotazu otevře a zobrazí zabalený obrazek.JPG
- Pokusím se v Salamanderu 2.52 otevřít druhý a další z nich - Salamander bez dotazu archiv otevře, ale zobrazí se prázdný panel :(

Poznámka: WinRAR při pokusu o otevření číselně označené archivy vždy správně zobrazí zabalený obrazek.JPG
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:- pomocí Batch Rename pluginu přejmenuji obrazek.partXX.rar soubory na obrazek.0XX soubory
No a neni chyba v tom, ze spravne je to obrazek.rar, obrazek.r00, obrazek.r01, obrazek.r02 atd.? Takhle mi to dela rar 3.80 a vse funguje tak, jak ma.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by SelfMan »

Jan Patera wrote:
zarevak wrote:- pomocí Batch Rename pluginu přejmenuji obrazek.partXX.rar soubory na obrazek.0XX soubory
No a neni chyba v tom, ze spravne je to obrazek.rar, obrazek.r00, obrazek.r01, obrazek.r02 atd.? Takhle mi to dela rar 3.80 a vse funguje tak, jak ma.
Nie, nie je to chyba... Pouziva sa aj sekvencne oznacenie.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Detekce prvního RAR souboru rozděleného archivu (partXX.rar)

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:Na druhou stranu, pokud se soubory jmenují nazev.001, nazev.002, ... (v nastavení mám přiřazenu příponu ### k UnRAR pluginu), tak se Servant Salamander na první díl nezeptá a pokud neotevřu první soubor, tak zobrazí jen část obsažených souborů (v některých případech nezobrazí ani jeden). Lze zde opravit/přidat autodekci prvního dílu?
Dobra tedy, UnRAR od pristi verze Salamandera (AS2.53b1-PB41/2.53b2/2.53) bude rozeznavat i sekvenci .001, .002, .003 atd.
Post Reply