Záložky pro každé okno

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Záložky pro každé okno

Post by Hlava »

Safra, teď jsem na živě nakouknul do článku o novém Total Commander nebo jak se ta příšernost jmenuje, ale koukám že recenzovaná verze má dosti dobrou vychytávku - pro levé i pravé okno lze mít několik záložek (jako třeba ve webovém prohlížeči)!
Pokud bych pod každou záložkou mohl mít jinak nastavené adresáře, nebylo by to vůbec k zahození, kolikrát potřebuju dělat s více adresáři zaráz a to neustálé přepínání je trochu opruz, takhle by stačilo jen přepínat mezi jednotlivýma záložkama a mám k dispozici několik cest najednou.
Pravda už to trochu zavání krádeží nápadu, ale i tak by to byla skvělá fičůrka ... :)
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Záložky jsou již zaneseny do Roadmap... momentálně je lze nahradit přiřazením Hot Paths... NTW TC ma záložky již delší dobu, ale je pravda, že to člověk hned nenajde :)
PepaR
_hju_

zalozky

Post by _hju_ »

Zalozky sou stale zaneseny v roadmap snad se jich brzy dockame kdyz vychazi ty verze tak pomalu...:-(, s takovouhle to bude nejdriv za rok... skoda..
Obor

Post by Obor »

Hmm, uz presiel dalsi rok. A zalozky stale nikde. VELMI, VELMI sa za nich prihovaram. Samozrejme, daju sa pouzit hot-paths aj recent directories (Alt-F12), ale to nie je ono. Mat stale k dispozicii (na zalozkach) pracovne adresare, ktore prave pouzivam by bolo fakt super.
kuboslav
Posts: 12
Joined: 31 Jul 2009, 08:36

Re:

Post by kuboslav »

Obor wrote:Hmm, uz presiel dalsi rok. A zalozky stale nikde. VELMI, VELMI sa za nich prihovaram. Samozrejme, daju sa pouzit hot-paths aj recent directories (Alt-F12), ale to nie je ono. Mat stale k dispozicii (na zalozkach) pracovne adresare, ktore prave pouzivam by bolo fakt super.
Súhlas :-)
speeder
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2012, 21:41

Re: Záložky pro každé okno

Post by speeder »

budou někdy? je rok 2012 tady je příspěvek starej skoro 6 let! čekal sem že neusnete na vavřínech ale pravdou je, že záložky chybeěj salámu velice , díky tomu ho to dost degraduje... viz různá fóra...
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Re: Záložky pro každé okno

Post by Hlava »

Áno áno, před šesti lety jsem dal podnět ... a nic :D
Do verze 3.0 by to bylo moc příjemné!
speeder
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2012, 21:41

Re: Záložky pro každé okno

Post by speeder »

tak to je docela sranda pred deseti lety byly zalozky zahrnute do roadmap a pred osmy lety jsem psal že se jich snad nedočkáme, to jsem ovšem netušil že budu mít pravdu... Já nechápu že jsem za salamandera nekdy platil a doufal ze to pribude..
Doporučuji opensource alternativu Doublecommander - kde je videt ze kdyz se chce tak to jde a jeste usetrite :-D
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Záložky pro každé okno

Post by Jan Rysavy »

Zrovna Double Commander pro mě není alternativa. Používám ho v Linuxu a je to tak nedotažený, že často raději volím alternativy v příkazovém řádku. Funkcí má dost, o tom žádná, ale v detailech (pro mé použití) kulhá na obě nohy.
pokky
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2017, 18:02

Re: Záložky pro každé okno

Post by pokky »

Ta absence záložek skutečně Salamandru škodí. Momentálně jsem se díval po nějaké možné alternativě k Total Commanderu. Na jednu stranu musím uznat, že je to velice povedený a odladěný program, bohužel k efektivní práci jsou pro mě záložky velice důležité, byl jsem proto nucený jít zpátky k TC.

Mrzí mě to, jelikož jde o český produkt a chtěl jsem mu dát šanci, tak snad v nějaké příští verzi.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Re: Záložky pro každé okno

Post by PepaR »

No tady se musím AS zastat, neb ač jsou záložky dobrou věcí a jsou názorné, tak jsem si doposud vystačil s adresářovými zkratkami, kterých si můžete v AS navolit hned několik.

TC jsem používal dříve též, ale odladěnost a komfortnost AS mě přesvědčila a zatím jsem nenašel (a doufám, že ani nebudu muset) lepšího správce souborů.
PepaR
speeder
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2012, 21:41

Re: Záložky pro každé okno

Post by speeder »

no jo, ale adresářové zkratky jsou pevné odkazy, kdežto panely umožňují pracovat s aktuálně otevřenými složkami.. Není to prostě to samé a ten komfort je úplně jinde, takhle člověk musí mít puštěných víc instancí salamanderu a je omezen vždy danou instancí (kopírování mezi panely).
pavel.riha
Posts: 1
Joined: 22 Jul 2019, 15:19

Re: Záložky pro každé okno

Post by pavel.riha »

Záložky (taby) jsou v roce 2019 "must have" vlastnost... Dočkáme se?
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Záložky pro každé okno

Post by tukanos »

pavel.riha wrote: 22 Jul 2019, 15:22 Záložky (taby) jsou v roce 2019 "must have" vlastnost... Dočkáme se?
Pláčete na špatném místě. Žádný další vývoj od autorů nebude, pouze možná od dobrovoníků. Můžete se domluvit s autory na NDAčku a začít dělat na tom sám, pak se dočkáte.
palocx
Posts: 1
Joined: 23 Jul 2019, 19:28

Re: Záložky pro každé okno

Post by palocx »

nechapu proc jsem se zive nechal navnadit na salamander
pokud nema zalozky :roll: :shock: :D

sice se mi tomu nechce verit ale pry je opravdu nema
Post Reply