Zachování vypočítané velikosti podadresářů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Denis

Post by Denis »

Ono stejně ve finále, pokud bude chtít Altap implementovat funkčnost pamatovávání velikostí adresářů, bude řešení hodně podobné tomu, co jsem zde zmiňoval. V opačném případě nebude zapamatováváni velikostí vůbec realizováno.

Někdy je lepší udělat alespoň něco, než nic. I když to není úplně "100%" řešení.

Změna ikony, splash atd, toho si všimne každý uživatel nové verze. Ale pokud se přidá funkce, která je primárně vypnutá, tak běžný uživatel nezaznamená žádný rozdíl. Uživatel, který tuto funkci potřebuje si ji zapne. Ale zapne si ji už s tím, že ví, jak tato funkce funguje.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Denis wrote:Změna ikony, splash atd, toho si všimne každý uživatel nové verze. Ale pokud se přidá funkce, která je primárně vypnutá, tak běžný uživatel nezaznamená žádný rozdíl. Uživatel, který tuto funkci potřebuje si ji zapne. Ale zapne si ji už s tím, že ví, jak tato funkce funguje.
Raději se budeme orientovat na primárně zapnuté funkce, které většina uživatelů nebude chtít vypnout ;-)
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Zachování vypočítané velikosti podadresářů

Post by fraktik »

Hned v posledním příspěvku ve zde zmiňované diskusi na zive je vychytávka, která mi u AS chybí:
TC od verze 7.55 beta provádí výpočet velikostí na pozadí (neblokuje kvůli výpočtu okno jako tomu bylo u předchozích verzí).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zachování vypočítané velikosti podadresářů

Post by Jan Rysavy »

To je šikovné, založte pro to prosím nové vlákno v návrzích na vylepšení.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re:

Post by AD7 »

SelfMan wrote:Mam na mysli zapnutie len vtedy, ked s tym clovek pracuje, cize tieto informacie potrebuje/chce. Proste prepinac ON/OFF formou klavesovej skratky, aby sa vyhol neustalemu stlacaniu CTRL+SHift+F10 ci inych ekvivalentov.

Možno by pomohla "prívetivejšia" klávesová skratka pre CTRL+SHift+F10 - najmä večer mám problém ju niekedy "trafiť" na prvý raz...
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Zachování vypočítané velikosti podadresářů

Post by fraktik »

Ano, Ctrl+Shift + F10 není zrovna ergonomův sen = jednoručně se dá zmáčknout jen velmi pomalým způsobem (pravou rukou - palec+malíček + ukazováček na F10, levou buď malíčkem obě pomocné a ukazováčkem F10, nebo křížem).
Alt+Shift+Enter je poněkud přívětivější (navíc významem bližší Alt+Enter) - i když stále obouruční, enter je přeci jen "blíž".
Každop. už jsem si musel zvyknout - a měnit neustále klávesové zkratky obvykle vyšší oblíbenost FM nepřináší...
Osobně bych to (a mnoho dalších podobných stížností) "řešil" editorem klávesových zkratek - kdyby každý měl možnost si do/pře-mapovat klávesnici dle svých snů, zmizel by důvod pro podobné "brepty". :roll:
Post Reply