Různé chování CTRL+šipky v F2 a manuálním módu Renameru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Různé chování CTRL+šipky v F2 a manuálním módu Renameru

Post by zarevak »

Dobrý den,
pro názvy souborů většinou používám místo mezer tečky. Pokud použiju F2 por přejmenování souboru, pak tečky fungují jako konce slov a poskakování po slovech pomocí CTRL+vlevo a CTRL+vpravo funguje OK. V Manuálním módu však tečky jako konce slov nefungují. Na druhou stranu je zde pomlčka jako oddělovač slov, která však funguje jako samostatné slovo.

Příklad (znak | jsem vložil na místa, kde se zastaví kurzor při přechodu z konce názvu souboru na začátek pomocí CTRL+vlevo):
  • původní název: muj.cerveno-zeleny.vytvor.jpeg
  • F2 přejmenování: |muj.|cerveno-zeleny.|vytvor.|jpeg|
  • Manuální mód v Renameru: |muj.cerveno|-|zeleny.vytvor.jpeg|
  • Notepad: |muj.cerveno|-|zeleny.vytvor.jpeg|
  • MSIE6 při psaní tohoto příspěvku: |muj|.|cerveno|-|zeleny|.|vytvor|.|jpeg|
  • Dialog "Run": |muj.|cerveno-|zeleny.|vytvor.|jpeg| - přidáno: 1:01 2.10.2006
Při přechodu zepředu dozadu (pomocí CTRL+vpravo) se všechny zastaví na stejných místech (i F2 za tečkou)

Přestože Manuální mód Renameru podle tohoto testu funguje stejně jako Notepad, můžete ho sjednotit s chováním přejmenování pomocí F2? Oboje slouží k přejmenování souborů a člověk se takhle pro stejnou činnost musí učit dvoje různá chování.
Last edited by zarevak on 02 Oct 2006, 01:06, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za nápad, přesunu vlákno do Návrhů na vylepšení.

Mimochodem, víte o možnosti zavolat v tomto případě (volitený) externí textový editor pomocí klávesy F4?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Jůůůů, děkuji za upozornění ;)
Možná by bylo vhodné na tuto funkci (a i na spousty dalších super vychytávek) nějak upozornit přímo v dialogu
- help přece stejně skoro nikdo nečte :oops: - Mohlo by se pak stát, že uživatel začátečník, který si poctivě přečte nápovědu bude umět víc než profík, co spoléhá, že na vše přijde sám :cry:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Osobně se s programy učím tak, že projdu menu, dialogy (včetně konfigurace) a pokusím se pochopit význam položek. Je-li aplikace rozumně napsaná (nemá 3/4 konfigurace ukryté ve wincmd.ini), většinou nepotřebuji help studovat.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Nojo, máte pravdu - F4 je zmíněno v menu Edit (kde bych hledal typické Cut, Copy, Paste, ....)

Klávesa F5 - Filter List Through Shell Command... je taky zajímavá; jen při pokusu s tím (jako příkaz jsem zadal čisté DIR) mi všechny řádky vyhodí vykřičníček a nevím proč :( Je někde možné zjistit, co vykřičník způsobuje a co je třeba opravit?
(většina řádků výstupu příkazu DIR by IMHO měla být jako název souboru v pořádku (z hlediska platných znaků, ne logiky))
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

zarevak wrote: Klávesa F5 - Filter List Through Shell Command... je taky zajímavá; jen při pokusu s tím (jako příkaz jsem zadal čisté DIR) mi všechny řádky vyhodí vykřičníček a nevím proč :( Je někde možné zjistit, co vykřičník způsobuje a co je třeba opravit?
(většina řádků výstupu příkazu DIR by IMHO měla být jako název souboru v pořádku (z hlediska platných znaků, ne logiky))
Nejak se mi vas problem nedari reprodukovat, nebo jsem ho spatne pochopil. Pokud zadam na svem pocitaci v okne `Filter through shell' prikaz DIR, tak to udela presne to, co bych cekal. Tedy nahradi soucasny seznam souboru vypisem programu DIR. U vas to dela neco jineho?

Prikaz `Filter through shell' funguje tak, ze na vstup kolony (muzete zadat kolonu, tedy vice prikazu zretezenych pomoci svislitka) posle seznam nazvu souboru (text z manual edit okna). Vystup kolony je presmerovan a ulozen. Pokud kolona neskonci chybou, je text v okne manual edit nahrazen vystupem kolony.

Tento prikaz ziska na mocnosti pokud mate nainstalovany cygwin (www.cygwin.org), nebo jinou distribuci unixovych nastroju a filtru. Pokud mate v environment nastavenou promenou SHELL na bash, budou prikazy zpraconavy pomoci shellu `bash' nikolim MS `cmd'. Muzete tedy pouzivat mocne nastroje jako awk, sed, pripadne si napsat nejaky skript v perlu...
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Děkuji za dovysvětlení příkazu F5. Vůbec jsem totiž netušil, jak se má používat.
Ten problém s DIR: Už jsem našel ve všech řádcích nějakou chybu.... Renamer by však mohl současně při zobrazení vykříčníku informujícího o přítomnosti chyby také informovat o jakou chybu se jedná.

Chyby ve výstupu DIR:
- informační řádky začínají mezerami
- prázdný řádek
- řádky se soubory mají čas s dvojtečkou (zakázaný znak)


BTW: nějaký způsob upozornění, co je konkrátně špatně v názvu souboru jsem žádal již ve vlákně Renamer plugin: problém se soubory s mezerou na začátku - možná by bylo vhodné pro toto založit vlastní vlákno?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Dobrý den,
narazil jsem na jednu drobnost týkající se upraveného chování CTRL+šipky v přejmenování pomocí F2: Pokud je můj kurzor těsně před tečkou, tak se pomocí CTRL+vpravo dostane až za další tečku v názvu.
z: muj|.cerveno-zeleny.vytvor.jpeg
se dostanu až za tečku před slovo výtvor: muj.cerveno-zeleny.|vytvor.jpeg

Je toto chování záměrné nebo je to chyba? (očekával jsem, že se kurzor přesune jen před slovní spojení červeno-zelený)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jedná se o standardní chování vstupního pole ve Windows. Zkuste například Windows menu Start > Run... pro otestování tohoto pole. Stejně se Salamander zachová k (zpětnému) lomítku, mezeře, čárce a středníku.

Vlastně úplně standardní chování to není, jde o speciálně ošetřená vstupní pole, kde se předpokládá zadávání cest. Standardní vstupní pole uznává za oddělovač pouze mezeru.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Jejda; toho jsem si nikdy nevšiml, že se tak (nejen) dialog "Run" chová :? - předpokládal jsem, že je to vychytávka Servant Salamandera :wink:
Je tu ovšem jeden rozdíl:
- F2 přejmenování: |muj.|cerveno-zeleny.|vytvor.|jpeg|
- Dialog "Run": |muj.|cerveno-|zeleny.|vytvor.|jpeg| (dialog Run bere jako oddělovač i pomlčku)

Stejně jako "Run" se chová:
- Standardní dialogy "Open..." a "Save..."
- adresní řádek v MS IE 6
- všechna vstupní pole ve Firefoxu (i na stránce a i TEXTAREA)
- všechna vstupní pole v Opeře (i na stránce a i TEXTAREA)

Oddělovače, na které jsem narazil oproti v SS, jsou: @ ? * - = #

Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jaké vše oddělovače dialog "Run" požívá a zda jsou ve všech verzích Windows stejné (mám WinXP SP2 EN Pro). Osobně je pro mne důležitějši sjednocení v rámci jednoho programu...

BTW: Máte na serveru hodiny o cca hodinu pozadu...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, jde o vlastní implementaci oddělovačů, takže záleží na aplikaci, jaké oddělovače si zvolí. V našem případě jsme řešili vstup cest, zatímco IE, Firefox nebo Opera se věnují URL.
Post Reply