(polo)průhlednost PNG souborů v SS

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

(polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by Stepan »

Kdy už bude %SUBJ%? Jde mi jak o náhledy v panelu tak o PictView plugin. Ani v jenom případě to nefunguje správně. Již jsem vám (i p. Paterovi) před časem posílal ukázkové PNG soubory. Mezitím vzniklo několik beta verzí, ale zatím žádná změna k lepšímu :(

Š.
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

Plánujete to tedy opravit nebo ne?
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Ja bych to opravou nenazyval. Jedna se o novou a docela komplexni zalezitost. Ano, planujeme pridani podpory alfa kanalu u 32bitovych rasteru.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: (polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by Jan Patera »

Stepan wrote:Kdy už bude %SUBJ%? Jde mi jak o náhledy v panelu tak o PictView plugin. Ani v jenom případě to nefunguje správně. Již jsem vám (i p. Paterovi) před časem posílal ukázkové PNG soubory. Mezitím vzniklo několik beta verzí, ale zatím žádná změna k lepšímu :(

Š.
Dodelal jsem zpracovani alfa kanalu 32bitovych .PiNGu a .ICOn pri generovani nahledu v panelu Salamandera. Anglicka a nemecka verze pluginu pro Betu 10a jsou ke stazeni na http://www.pictview.com/salamander
Last edited by Jan Patera on 16 Jan 2006, 15:23, edited 1 time in total.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: (polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by cincura.net »

Jan Patera wrote:Dodelal jsem zpracovani alfa kanalu 32bitovych .PiNGu a .ICOn pri generovani nahledu v panelu Salamandera. Anglicka a nemecka verze pluginu pro Betu 10a jsou ke stazeni na http://www.pictview.com/salamander
Pro normalni F3 to nefunguje - je to ocekavane chovani?
Jiri {x2} Cincura
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: (polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by Jan Patera »

cincura.net wrote:
Jan Patera wrote:Dodelal jsem zpracovani alfa kanalu 32bitovych .PiNGu a .ICOn pri generovani nahledu v panelu Salamandera. Anglicka a nemecka verze pluginu pro Betu 10a jsou ke stazeni na http://www.pictview.com/salamander
Pro normalni F3 to nefunguje - je to ocekavane chovani?
Ano. Ve vieweru to stale neni
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: (polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by cincura.net »

Jan Patera wrote:Ano. Ve vieweru to stale neni
A bude to do finalni verze pridano?
Jiri {x2} Cincura
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Re: (polo)průhlednost PNG souborů v SS

Post by Stepan »

Jan Patera wrote: Dodelal jsem zpracovani alfa kanalu 32bitovych .PiNGu a .ICOn pri generovani nahledu v panelu Salamandera. Anglicka a nemecka verze pluginu pro Betu 10a jsou ke stazeni na http://www.pictview.com/salamander
Díky, super!
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Neuplne zobrazenie ikony (.ico) ak obsahuje aj 256x256

Post by AD7 »

Mod zobrazenia Alt+5 som dlho nepouzival, ale celkom sa hodi. Testoval som vcera zobrazenie ikon a PNG s alpha kanalom v tomto mode (Alt+5). Podla predoslej diskusie by to malo fungovat u ikon aj PNG. No niektore ikony sa nezobrazuju spravne a niektore PNG nezobrazuju Alpha-kanal. Link na moje testovacie subory
http://www.icp.sk/ktk/backup/servant/Se ... _Alt-5.zip (~295 kB).
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Neuplne zobrazenie ikony (.ico) ak obsahuje aj 256x256

Post by Jan Patera »

AD7 wrote:...mode (Alt+5). Podla predoslej diskusie by to malo fungovat u ikon aj PNG. No niektore ikony sa nezobrazuju spravne a niektore PNG nezobrazuju Alpha-kanal.
Diky za soubory! Access.ico skutecne ukazuje na chybu. Soubory blur_*.png jsou 64-bitove a tam to zatim neni podporovane. Zkusim s tim neco udelat. A rozhodne v pristi verzi pujde rozpoznat, zda soubor je 32bitovy nebo 64bitovy (nebo jinak-bitovy)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Prekladané (interlaced) PNG v móde Alt+5 bez náhľadu

Post by AD7 »

U prekladaných PNG (asi menej časté) sa mi nezobrazí náhľad v móde ALT+5. Inak cez F3 ho zobrazí. Rovnako ho zobrazí (aj s alpha kanálom) XnView 1.82.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Prekladané (interlaced) PNG v móde Alt+5 bez náhľadu

Post by Jan Patera »

AD7 wrote:U prekladaných PNG (asi menej časté) sa mi nezobrazí náhľad v móde ALT+5. Inak cez F3 ho zobrazí. Rovnako ho zobrazí (aj s alpha kanálom) XnView 1.82.
Mate pravdu, toto je chybka zanesena do B11, zrovna o vikendu jsem ji odhalil (a opravil). Ale diky!
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Neuplne zobrazenie ikony (.ico) ak obsahuje aj 256x256

Post by Jan Patera »

Jan Patera wrote:
AD7 wrote:...mode (Alt+5). Podla predoslej diskusie by to malo fungovat u ikon aj PNG. No niektore ikony sa nezobrazuju spravne a niektore PNG nezobrazuju Alpha-kanal.
Diky za soubory! Access.ico skutecne ukazuje na chybu. Soubory blur_*.png jsou 64-bitove a tam to zatim neni podporovane. Zkusim s tim neco udelat. A rozhodne v pristi verzi pujde rozpoznat, zda soubor je 32bitovy nebo 64bitovy (nebo jinak-bitovy)
Problemy s velkymi 32bit ICOnami, prokladanymi PiNGy a nekterymi dalsimi PiNGy jsou opraveny v aktualizaci dostupne na http://www.pictview.com/salamander
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Odskusane - novy plugin PicView

Post by AD7 »

Vdaka za novu verziu pluginu PicView. Odskusal som ho (rezim Alt+5 v Salamandrovi 2.5b11) na ikonach o velkosti az do 256x256 a prekladanych PNG s alpha kanalom a funguje.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Problem s Vista ikonami...

Post by zarevak »

Po skvelych ohlasech zde jsem si tez aktualizoval PictView plugin na verzi 2.01 ze 14.3.2006. S velkymi XP ikonami funguje bezvadne :-)
Nove Vista ikony s PNG-komprimovanymi "snimky" se vsak jak v Alt+5 modu tak pri nahledu F3 spatne zobrazuji.
Alt+5 zobrazi jinou ikonu nez tu "nejvhodnejsi" a F3 se zasekne prave na tomto jednom snimku a pri pokusu zmeny snimku se nic nestane (polozky v menu vysednou)

Ikony na testovani jsou k naleznuti: http://www.iconempire.com/info/vista-icons.htm
-> je tam ikona IE jak v puvodnim WinXP formatu, tak uplne stejna ikona ve Vista formatu - v PictView se ikony chovaji jinak (komprimovana PictView zmate - zasekne?)

BTW: lze nejak zmenit velikost nahledu v Alt+5 zobrazeni? ;-)
Post Reply