číslování řádků v editoru nebo vieweru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
konelupy

číslování řádků v editoru nebo vieweru

Post by konelupy »

zdravim vsechny jakym zpusobem zjistujete cislo radku v editoru nebo vieweru ?
Mne by se to obcas hodilo jak v textaku (editor, viewer) tak i treba v dbf (csv) vieweru. A musim to kvuli tomu nacitat do excelu apod.
Na pocitaci kde pripadne programuji a jsem stale si muzu nastavit externi editor ale kdyz prijdu jinam bylo by dobre mit se salamandrem vse na jednom miste :-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zatím to není možné. Přesouvám do návrhů na zlepšení.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Post by Hlava »

Mne by se to obcas hodilo jak v textaku (editor, viewer)
Nedávno jsem potřeboval nějakou náhradu za Notepad z Win, protože jsem ho po instalaci vyhodil a našel jsem IMHO úžasný program Notepad2, který vypadá v podstatě jako windowsovský Notepad, ale má oproti němu mraky vychytávek a vylepšení, mj i číslování řádků. Doporučuju se na něj zaměřit ...
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Souhlas, už jsem ho tu několikrát propagoval... Stačí zkusit Search notepad2, je tam i odkaz.
Altap Salamander fan since 1998
KRtek

Post by KRtek »

No číslování řádků je i v obyčejném Notepadu ve Win XP. stačí dáto zobrazení a stavový řádek a hle - číslované řádky i znaky.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

database viewer dbf a csv umí číslovat řádky
číslo je uvedeno nahoře řádek/celkem
tak kdybyste to nevěděli já to zjistil náhodou - je to zřejmě jedno z těch 50 drobných vylepšení v nové verzi :-)
díky
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

konelupy wrote:database viewer dbf a csv umí číslovat řádky
- je to zřejmě jedno z těch 50 drobných vylepšení v nové verzi :-)
Ano, je to tak ;-)
Tom

Re: číslování řádků v editoru nebo vieweru

Post by Tom »

konelupy wrote:zdravim vsechny jakym zpusobem zjistujete cislo radku v editoru nebo vieweru ?
Mne by se to obcas hodilo jak v textaku (editor, viewer) tak i treba v dbf (csv) vieweru. A musim to kvuli tomu nacitat do excelu apod.
Na pocitaci kde pripadne programuji a jsem stale si muzu nastavit externi editor ale kdyz prijdu jinam bylo by dobre mit se salamandrem vse na jednom miste :-)
Co se týče editování, používám externí aplikaci PSpad. Je to výborná alternativa k notepadu, protože toho umí opravdu hodně. Zvlášť se mi líbí že dokáže rozlišit HTML a C a zvýraznit. Řádky čísluje. Doporučuji vyzkoušet.
Je free, česky, dostupný na adrese:
http://www.pspad.com/cz/
Post Reply