Instalace do Windows Vista

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
michals
Posts: 1
Joined: 10 Jun 2006, 22:08

Instalace do Windows Vista

Post by michals »

Pokud se pokusim nainstalovat SS tak,ze pustim stazeny soubor,tak se instalace nezdari,pokud si ale nedrive napriklad ve Windows XP "vezmu" rozbalene instalacni soubory z TEMPu a tyto soubory pouziji pro instalaci ve Vistě, tak se instalace zdaří a SS funguje bez problémů.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Tak, Honzo, můžeš dělat spešl instalaci pro Windows Vista :lol:
Last edited by Tomáš Rajnoha on 11 Jun 2006, 07:51, edited 1 time in total.
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Instalace do Windows Vista

Post by Jan Rysavy »

michals wrote:Pokud se pokusim nainstalovat SS tak,ze pustim stazeny soubor,tak se instalace nezdari,pokud si ale nedrive napriklad ve Windows XP "vezmu" rozbalene instalacni soubory z TEMPu a tyto soubory pouziji pro instalaci ve Vistě, tak se instalace zdaří a SS funguje bez problémů.
O jakou verzi Windows Vista se jedná? Z jakého účtu (oprávnění) instalaci provádíte?
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Vista a SS

Post by Stixy »

Mne se stalo neco podobneho, stahl jsem SS (pres IE) a chvilku po zacatku instalace chybova hlaska a konec instalace, ani napodruhe to neslo. Pokud jsem vsak instalacni soubor stahl pres Operu, vse slo nainstalovat naprosto v pohode. Nemam tuseni, co s tim IE udela, ale bude na 100% jim. Odzkouseno na Viste beta 2.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Můžete nám prosím zaslat tu chybovou hlášku?
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Post by Stixy »

Vecer zaslu. Ted jsem cetl nejake prispevky na cdr.cz ohledne Visty a take tam nekdo pise, ze SS ani TC pod Vistou nefunguje...
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Post by Stixy »

Ted jsem si s tim chvilku hral a podle vseho si Vista hlida minimalne exe soubory stazene pres IE a tem pak prideli jina prava nez ostatnim exe souborum. Pokud v Control Panel -> User Accounts -> Change Security Settings vypnete volbu UAC (Turn on User Account Control to make your computer more secure :D), tak lze jiz nainstalovat exe soubor stazeny pres IE. Jen pro informaci dodavam, ze mam samozrejme admin prava. Bohuzel se mi pri pouzivani SS objevila nova chyba (take zasilam mailem panu Rysavemu), ale jde spise o vyjimku.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za veškeré informace. Windows Vista (build 5384) jsme nainstalovali a problém se u nás také projevuje. Po rozbalení SFX archivu se SFX hlavička pokouší spustit vybalený setup.exe a CreateProcess() vrací chybu ERROR_ELEVATION_REQUIRED. Půjde o některou z novinek, kterou MS zavedli do Windows Vista Beta 2 (build 5384). Snad časem budou k dispozici informace, jak problém řešit.

Zatím lze:
1) Přejmenovat stažený soubor ss25rc1f.exe na ss25rc1f.7z a rozbalit jej jako archiv. Následně spustit setup.exe.
2) Případně použít již zmíněné řešení: spustit ss25rc1f.exe a po zobrazení chybového hlášení spustit instalaci z TEMP adresáře.
3) Případně použít řešení, které popisuje Stixy.
JK

Network neighborhood

Post by JK »

Subj. nefunguje pod Vistou. V okne se zobrazi jen 1 polozka "Network" a nejde rozkliknout.
SS 2.5 RC1, Vista build 5384
Stixy
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2005, 11:38
Location: Mlada Boleslav, Czech Republic
Contact:

Post by Stixy »

Poslusne hlasim, ze zminena "chyba" pri instalaci si jiz ve verzi RC1 build 5600 nevyskytuje :-)
miklo
Posts: 8
Joined: 12 Dec 2005, 08:38
Location: Brno
Contact:

Ikonky Salamanderu ve Windows Vista

Post by miklo »

Zkouším Salamander ve Windows Vista RC1 (build 5600) a na první pohled vše funguje jak má, včetně instalace.

Chtělo by to ale vyladit zobrazování ikonek v GUI Salamanderu. Například pokud mám zapnuté Options > Show > Two Drive Bars, tak ve WinXP vidím "pěkné" ikonky, kdežto ve Vista vidím 16ti barevné ikonky ze starých Windows. Výjimkou ji ikona disketové mechaniky, ta je v pořádku ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Čekáme, až Microsoft Windows Vista dostane do trochu použitelného (a programátorsky zdokumentovaného) stavu a potom bychom Servant Salamander 2.5 adaptovali. Momentálně je to ztráta času, viz tato diskuze.
somo

Vista Final

Post by somo »

Tak dnes som instaloval Windows Vista (build 6000.xxxx) a Salamander mal problem pri instalacii. Tym ze sa rozbali do Temp adresara, nema potom pravo na spustenie samotnej instalacie (alebo nieco v tom zmysle). Pomohla ale prava mys na setup.exe a "Run as Administrator". Pritom moj ucet vo Windows Vista ma administratorske prava.
k.karel

Zkušenosti z provozu na RTM verzi Visty.

Post by k.karel »

Mám SS RC2, neinstaloval jsem použil jsem SS nainstalované v XP.
Na prvni pohled vše OK, jen když pravým tl. klinku na nějaký soubor tak chybí popisy u všech položes Send To a u Run as Administrator u všeho jsou pouze ikonky.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Přejdeme na Windows Vista jakmile budou k dispozici (leden?). Salamandera 2.5 rozhodně pro tento operační systém připravíme.
Post Reply