Instalace do Windows Vista

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
xm

Post by xm »

Nic proti Vistě, MS opravdu zapracoval, ale bohužel ne vše ve Vistě je tak prima.
Určitě si přečtěte tuto analýzu od Petera Gutmanna z NZ

A Cost Analysis of Windows Vista Content Protection
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/p ... _cost.html
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Ano, doporučuji přečíst. Pokud je to pravda, tak máme zaděláno na zajímavou budoucnost...

Sám jsem Visty (32bit) chvíli používal (a zde do fóra přispěl několika postřehy ve spojitosti se Salamanderem), ale vrátil jsem s zpět k odzkoušeným Windows XP.

Můj osobní názor na Visty:
- Visty jsou plné zabezpečení, které při práci spíše překážejí než aby mne skutečně chránili před nebezpečeními... Každou chvíli otravuje UAC; pokud nespustíte Salamandera pod Adminem, tak je značně omezen; některé složky nejsou přístupné ani adminům; ...
- Po vydání SP2 pro Windows XP (který neměnil verzi ani build number Windows) se Microsoft dušoval, že již nikdy nevydá podobně rozsáhlý Service Pack. Nyní Microsoft tvrdí, že koncem 2007 vydá pro Visty Service Pack 1, který zvýší verzi Windows z 6.0 na 6.1 ==> Ptám se tedy, jsou Visty opravdu hotové?
- DirectX 10 - jedna z mála novinek, kterou ve WinXP nenahradíte, zatím stejně nebude nějaký čas využit
- Windows Aero, které má být podle některých zpráv rychlejší než standardní GUI, dělalo integrované GeForce 6150 drobné problémy a při větším zatížení se viditelně snižovala odezva uživatelského rozhranní.
- 100% současných aplikací a her běží pod Windows XP v pohodě. Ve Vistách jsou stále s některými problémy - proč jít na nový systém, který mi zatím přináší více komplikací než novinek?
Naughty

vir

Post by Naughty »

Pokud je tohle vse pravda (viz clanek atd.), dle meho nazoru by se dal OS Vista oznacit za nejobjemnejsi vir, ktery byl vytvoren. Ale vyzkousim si az bude v cz lokalizaci. Do te doby nemohu posoudit, proto to oznaceni.


P.S. zlaty dobry Win 2000 ci XP.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Stále pracujeme primárně na W2K. XP máme na laptopech, doma a ve VMWARE. XP jsou nám vzhledem a nabubřelostí protivný OS. Z toho si asi snadno domyslíte, jaký je náš pohled na MS Vista.

Jde ale o náš čistě subjektivní pohled, od ledna začne celá zeměkoule instalovat do nových počítačů Vistu (jistá část lidí pravděpodobně prchne na OS X s XP v BootCampu, případně na Linux) a my musíme Salamandera držet s dobou, takže bohužel nemáme na výběr. Přecházíme z W2K + VS6 na Vista + VS2005.

Napřed však vydáme Altap Salamander 2.5 s podporou pro lokalizace.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Přecházíme z W2K + VS6 na Vista + VS2005.
Bacha na to, ze VS 2005 pod Vistou neni 100% OK. Dost veci jaksi, ehm, nefunguje. S SP1 je to lepsi, ale stale to ma mouchy...
Jiri {x2} Cincura
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Post by Petyas »

cincura.net wrote:
Jan Rysavy wrote:Přecházíme z W2K + VS6 na Vista + VS2005.
Bacha na to, ze VS 2005 pod Vistou neni 100% OK. Dost veci jaksi, ehm, nefunguje. S SP1 je to lepsi, ale stale to ma mouchy...
Nainstalovano a fungujici asi mesic a no problem. Zatim. Ale ja jsem web developer. Aplikace jsem jeste nezkousel. Tak snad to date brzo do kupy. Mne osobne stvou trosicku jine veci. Treba ikony, ktere nechapu proc jsou vsechny 16-barevny a vypadaji priserne a hlavne neprima podpora x64.

Ale i tak je pro mne SS nepostradatelny a stale se za nej biju s presilou TC. Skoda jen ze jeho vyvoj jde tak pomalu :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ikony by měly mít 256 barev (16 barevná verze se používá v případě, že uživatel má barevnou hloubku displeje 4 nebo 8 bitů). Neměl jste na mysli černobílé ikonky?

Ohledně vlastního designu ikonek my už bohužel více nezvládneme. Pokud někdo připraví lepší, rádi stávající nahradíme.
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Post by Petyas »

Jan Rysavy wrote:Ikony by měly mít 256 barev (16 barevná verze se používá v případě, že uživatel má barevnou hloubku displeje 4 nebo 8 bitů). Neměl jste na mysli černobílé ikonky?

Ohledně vlastního designu ikonek my už bohužel více nezvládneme. Pokud někdo připraví lepší, rádi stávající nahradíme.
Ne 4 nebo 8 bitu opravdu nemam. Mam nastaveno 32 bitu. Ikonky vypadaji jako by byly z Windows 95 a v 16 barvach. Myslim pouze ikonky v menu (slozky, disky, ...). Ikonky slozek a souboru v panelech jsou v poradku a vypadaji stejne jako ve Windows Exploreru.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tak to je další problém. Můžete na to prosím založit nové vlákno?
Petyas
Posts: 30
Joined: 27 Jun 2006, 09:00

Post by Petyas »

Jan Rysavy wrote:Tak to je další problém. Můžete na to prosím založit nové vlákno?
OK. Zakladam.
Post Reply