adresář do panelu nebo menu

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
kren
Posts: 17
Joined: 02 Nov 2009, 18:56

adresář do panelu nebo menu

Post by kren »

Dobrý den,
lze nějak přidat do menu nebo panelu konkrétní nesíťový podadresář z nějakého disku? Mám cloud adresář ke svému NAS serveru (Synology cloud) a chtěl bych ho mít tak viditelný pro jeden klik např. tak, jak se automaticky přidal do menu adresář mého dropboxu.

Děkuji za odpověď
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: adresář do panelu nebo menu

Post by Ether »

Můžete použít Hot Paths. Dá zobrazit jako panel nástrojů. Má omezení na 10 položek, ale umožňuje opravdu rychlé a bezproblémové přepínání mezi cestami. Alternativně lze použít User Menu.

Pokud byste potřeboval poradit, jak nastavit rychlou cestu, klidně se ptejte.
Ελληνικά rulez.
kren
Posts: 17
Joined: 02 Nov 2009, 18:56

Re: adresář do panelu nebo menu

Post by kren »

V souvislosti s výše uvedeným dotazem mám ještě jeden problém. Potřeboval bych na jedno kliknutí odkaz na ftp připojení. V salamandrovi jsem dal připojit jednotku a pomocí dialogu (viz obr.1) jsem připojil ftp pomocí odkazu v dialogu "Připojit k webovému serveru, na který lze ukládat dokumenty a obrázky".
Tenhle připojený odkaz se mi objevil v průzkumníkovi windows ve složce "Tento počítač" (viz obr. 2), ale když ho chci dostat do salamandra do adresářové zkratky, tak tam v procházení ve složce "Tento počítač" není (viz též obr. 2). Je nějaká šance dostat do salamandra na jeden klik trvalé ftp připojení, které by se mi při zapnutí počítače vždy připojilo?

Obr. 1:
ftp2.jpg
ftp2.jpg (122.4 KiB) Viewed 6069 times
Obr. 2:
ftp1.jpg
ftp1.jpg (226.22 KiB) Viewed 6069 times
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: adresář do panelu nebo menu

Post by Ether »

Funkce, kterou jste použil, je kompatibilní pouze s průzkumníkem. Salamander s těmito připojeními nepracuje. Opět je několik řešení, jak se v Salamanderu rychle dostat k nějakému FTP. Buď můžete použít seznam záložek zabudovaný do FTP klienta: klepněte na tlačítko FTP v panelu nástrojů, klepněte na tlačítko pro vytvoření nové záložky, pojmenujte ji a vyplňte potřebné údaje. Připojení by mělo být dostupné pod stejným jménem při příštím spuštění Salamandera. Dá se ale také použít Hot Paths, jen je potřeba zadat cestu ve správném formátu:

Code: Select all

ftp://jméno:heslo@server/
Možná se to dá zařídit tak, aby se to heslo nemuselo vyskytovat takhle na očích, ale zatím jsem to nezkoušel.
Ελληνικά rulez.
Post Reply