AS (x64) 3.04 nereaguje

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
mr1uke
Posts: 6
Joined: 22 Jul 2013, 11:44

AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by mr1uke »

Zdravím,
situace - mám dva monitory, na jednom je spuštěný například InDesign, na druhém Salamander. Když provádím nějakou činnost v InDesignu (otevírání souborů, ukládání, export...) tak Salamander zamrzne a nejde s ním jakkoli pracovat, musím počkat až InDesign dokončí činnost (což může být i dost dlouho).
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by tukanos »

Pokud je otevřen adresář se kterým ten InDesign pracuje je to známý problém toho, že AS není více vlánkový a tudíž musí počkat než se soubor uloží a může načíst strukturu.

Jako řešení doporučuji mít otevřený jiný adresář než se kterým právě pracujete.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by Ether »

Salamander samotný nečte obsah souborů. Máte v Salamanderu zapnuté náhledy? Nacházíte se v adresáři s velkým množstvím souborů?
Ελληνικά rulez.
mr1uke
Posts: 6
Joined: 22 Jul 2013, 11:44

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by mr1uke »

Pokud náhledy myslíte "miniatury", tak ne, nemám, navíc používám Altap Salamander ve výchozím nastavení. Na adresář to také nemá vliv, vyzkoušeno jak v prázdném adresáři na D:, tak i přímo na systémovém C:.

EDIT: zjistil jsem, že Salamander nezamrzá pouze když InDesing něco ukládá, ale obecně když InDesign něco dělá a "neodpovídá". Potom kompletně zamrzne i Salamander. To se děje zcela náhodně.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by Ether »

Spouštíte InDesign ze Salamandera? Můžete poslat seznam 64bitových rozsíření shellu (například pomocí nástroje ShExView)?
Ελληνικά rulez.
mr1uke
Posts: 6
Joined: 22 Jul 2013, 11:44

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by mr1uke »

InDesign spouštím z plochy. Report ze zmíněného programu je zde: https://mega.co.nz/#!BkJFnCrL!E3ynLQBLz ... -7xB3rLpak
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by Ether »

Položka "InDesign Icon Handler" vypadá podezřele. Je to komponenta pro získávání ikon ze souborů, takže je Salamanderem spouštěna. Zkuste ji dočasně vypnout, restartovat Windows, zapnout InDesign, ověřit, že ti komponentu InDesign znovu nezapl, a zkuste opět způsobit popsaný problém.

Pro více informací by se taky hodilo zjistit, na čem konkrétně se Salamander zasekává. Lze to například tak, že ve chvíli, kdy je Salamander zaseklý, vyvoláte z druhého Salamandera příkaz Help > Task List > vybrat správnou instanci v seznamu > Break a uložíte výsledný report. Pokud tohle nebude fungovat (například protože budou zaseknuté obě instance), lze využít i jiných nástrojů (ProcExp, ProcDump, ProcMon...), ale nechce se mi teď sepisovat návod. :)
Ελληνικά rulez.
mr1uke
Posts: 6
Joined: 22 Jul 2013, 11:44

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by mr1uke »

Na čem přesně se Salamander zasekává, jsem nezjistil, protože je zaseklý i druhý Salamander. Jiné nástroje jsem zatím nezkoušel.

Vypnutí "InDesign Icon Handler" pomohlo, Salamander se zatím nezasekl, je to ale dlouhodobé řešení? Netuším, jestli to nějak ovlivní chování InDesignu.

EDIT: Tak ne, už se zase zasekl. Komponenta je stále vypnutá.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: AS (x64) 3.04 nereaguje

Post by SelfMan »

Skus vytvorit report s pouzitim WhatIsHang.
http://www.nirsoft.net/utils/what_is_hang.html
(nezabudni kliknut na refresh, ked sa salamander zavesi, ab ysa zobrazil v zozname)
Post Reply