Zmizení kurzoru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Matu
Posts: 4
Joined: 29 Sep 2014, 00:40

Zmizení kurzoru

Post by Matu »

Dobry den,
pri kopirovani z jednoho sloupce do druheho, pomoci klavesy F5 ci pri presunu klavesou F6, stejne jako pri mazani pomoci Shift+Del, zmizi kurzor ci oznaceni aktivniho souboru nebo sloupce, ktery by mel spravne zustat na svem puvodnim miste. Nepomuze zadna klavesa, kurzor je proste fuc a objevi se az ve chvili, kdy kliknu mysi kamkoliv v otevrenem okne. Pak je zase vse v poradku do chvile, nez opet neco smazu ci zkopiruji. Pri mazani jen klavesou Del se toto nedeje a vse funguje jak ma...

Stava se mi to jak ve verzi 2.54, tak 3.03., Vista 64 bit. V minulosti se to takto nechovalo a nedokazi presne urcit od jake chvile to takhle zlobi. Je ale jasne, ze to nebude chybou Salamandera, to uz by tady bylo asi reakci vice.
Nema nekdo nejaky napad jak na to? Dekuji...
J.M.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zmizení kurzoru

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, mohl bych poprosit o snímek obrazovky před/po zmizení?
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Zmizení kurzoru

Post by AD7 »

Potvrdzujem, občas v trojkovej rade kurzor "vypadáva".
Matu
Posts: 4
Joined: 29 Sep 2014, 00:40

Re: Zmizení kurzoru

Post by Matu »

Dobry den,
dal jsem obe situace do jednoho obrazku. Nekdy se stane, ze kurzor zmizi az pri smazani druheho souboru ale v 95% hned pri prvnim. Po zmizeni neni aktivni zadna polozka ani jinde na plose, na klavesnici nefunguji zadne prikazy ani zkratky. Prave jsem ale prisel na to, ze jedine co zafunguje je Alt+F4. Pri pouziti tohoto prikazu se aplikace nezavre ale kurzor naskoci presne tam, kde mel byt a vse dal funguje korektne. Samozrejme pri druhem stisknuti tohoto prikazu by se aplikace zavrela.
Jinak plati dal ze kliknutim mysi kamkoliv v okne Salamandera kurzor naskoci na svem miste. Je ale neprijemne po smazani kazdeho souboru sahat na mys a aktivovat okno.
S pozdravem
Matu
Attachments
Salamander.jpg
Salamander.jpg (271.89 KiB) Viewed 9309 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zmizení kurzoru

Post by Jan Rysavy »

Podle snímku mi připadá, že je deaktivované celé okno Salamandera. Pokud v tomto stavu kliknete levým tlačítkem na titulek, okno se aktivuje a kurzor zobrazí? Případně by mělo jít do okna přepnout přes Alt+Tab.

Tento problém jsme zde řešili, způsoboval ho například program TeamViewer. Nepoužíváte tuto aplikaci?
Viz například http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=2&t=4252 nebo http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=16&t=5882
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zmizení kurzoru

Post by Jan Rysavy »

AD7 wrote:Potvrdzujem, občas v trojkovej rade kurzor "vypadáva".
Vypadá to ve Vašem případě jako na fotce?
Matu
Posts: 4
Joined: 29 Sep 2014, 00:40

Re: Zmizení kurzoru

Post by Matu »

Jooooo, presne tak. TeamViewer. Vypnul jsem ho a vse funguje OK. To by me fakt nenapadlo... :D
Omlouvam se ze jsem to nenasel v historii ikdyz jsem se snazil.
V kazdem pripade velmi dekuji za Vas cas a ochotu, mam radost ze to byla takova drobnost.
Hezky den
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zmizení kurzoru

Post by Jan Rysavy »

Podle http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=21656#p21656 stačí nakonfigurovat TeamViewer, není potřeba ho vypínat.

Díky za info...
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Zmizení kurzoru

Post by AD7 »

Jan Rysavy wrote:Vypadá to ve Vašem případě jako na fotce?
Zatiaľ som však nepostrehol za akých okolností sa to stáva ale približne 1-2x a deň.
Matu
Posts: 4
Joined: 29 Sep 2014, 00:40

Re: Zmizení kurzoru

Post by Matu »

Jo, presne...
Doplňky - Možnosti - Rozšířená nastavení - Zobrazit rozšířená nastavení - Tlačítko QuickConnet/Konfigurovat - přidat do zakázaných aplikací salamand.exe a věc je tím vyřízená, super...
Post Reply