Diakritika v nazvoch suborov

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
kukulo
Posts: 2
Joined: 23 Sep 2014, 10:37

Diakritika v nazvoch suborov

Post by kukulo »

Zdravim,

dufam ze neriesim uz davno vyriesene, ale mam problem s diakritikou v nazvoch suborov.
Nemam problem so systemovym fontom ani s diakritikou v menu (aj tak pouzivam anglicku lokalizaciu).
Moj problem je dost specificky - v suborovom panely sa mi zobrazuju nazvy suborov s diakritikou tak, ze

interpunkcne znamienko je az na dalsej pozicii!
Takze napriklad "Překvapení" sa zobrazi ako: "Prˇekvapeniˊ"


Skusal som pre skusku Total Commander, pripadne Windows Explorer a tam sa podobny problem nevyskytuje.
Pochopitelne ak chcem s takymito subormi v AS pracovat - napriklad kopirovat, tak uloha nezbehne a skonci s chybovou hlaskou.

Problem sa vyskytuje na AS 3.03 (ale aj na starsich) a Windows 8.1 Eng. System locale for non Unicode apps mam na Slovak.

Za vsetky rady dopredu dakujem,

Kukulo
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, Salamander nepodporuje Unicode, takže pro tento problém zatím nemáme řešení. Podporu pro Unicode plánujeme do další velké verze, ale je to ještě daleko.
kukulo
Posts: 2
Joined: 23 Sep 2014, 10:37

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by kukulo »

Rozumiem.
Je to skoda, ze podpora Unicoda sa nepodarila zapracovat do verzie 3.0
Kedy radovo mozno ocakavat verziu s Unicode?
Takto mame k dispozicii nadupany Rolls-Royce v plnej vybave, ale zial s motorom z favoritky... :cry:

Dakujem,

Kukulo
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by Jan Rysavy »

Ještě jsme s implementací Unicode nezačali, budeme schopný udělat odhad, jakmile bude třeba čtvrtina nebo polovina hotová. Máme několik variant, které plánujeme zkusit. Například částečnou implementaci, jako to udělal pan Ghisler v první vlně v TC. Výhodou by mohla být rychlost, se kterou bychom to dostali ven. Víc momentálně nejsem schopen říct, to by bylo čisté fantazírování...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:Ještě jsme s implementací Unicode nezačali, budeme schopný udělat odhad, jakmile bude třeba čtvrtina nebo polovina hotová. Máme několik variant, které plánujeme zkusit. Například částečnou implementaci, jako to udělal pan Ghisler v první vlně v TC. Výhodou by mohla být rychlost, se kterou bychom to dostali ven. Víc momentálně nejsem schopen říct, to by bylo čisté fantazírování...
Osobně bych určitě preferoval postupnou implementaci, začít od toho nejbolestivějšího, co narušuje fundamentální fungování souborového správce, t.j. operace se soubory jako zobrazovaní, kopírování, přenos, přejmenování, mazání, a pak pokračovat dále.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by Jan Rysavy »

To je naše představa, o kterou se pokusíme v první fázi.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:To je naše představa, o kterou se pokusíme v první fázi.
Perfektní!
mdusek
Posts: 24
Joined: 27 Oct 2006, 16:58

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by mdusek »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli nějak pokročily plány na vyřešení diakritiky v názvech souborů. Mám nejnovější verzi Salamandra a pořád to nefunguje. Připadá mi absurdní, že program vyvíjený v ČR neumí diakritiku. Ať si o tom myslí kdo chce co chce, je nyní diakritika v názvech souborů naprosto běžná a většina uživatelů Windows ani nechápe, co by na tom mělo být špatného nazývat takto soubory. Dřív jsem doporučoval Salamander kolegům, teď už skoro váhám, jestli nezatlačit slzu a nepřejít na ten ohavný a nepřehledný Total. Velmi by mně potěšilo, kdyby moje potíže s diakritikou byly způsobeny tím, že dělám něco šoatně ...
Zdraví
Michal Dušek
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by mumajs »

Dobrý den,

velice trefný dotaz, bohužel se domnívám, že budete s výsledkem zklamán. Situace co se programu týče je stále stejná. Ale je možné že nás teď autoři zavalí informacema ohledně testování těch před rokem
namyšlených variant, jak jsou daleko, která z nich byla nejvhodnější a z kolika procent je hotová. Možná bude i na stažení nějaká testovací verze. Plně souhlasím, že na konci roku 2015 neumět unicode, které je
dneska běžné úplně všude je smutné. Sám moc češtinu v názvu nepoužívám, ale můžu zešílet když mi někdo donese notebook na přeinstalaci a já skončím s chybama při zálóhování profilu z důvodu českých znaků. Zešílení neplyne z naštvání na uživatele, tomu neřeknu vůbec nic, protože neudělal nic zlého, ale musím zavřít salamander a jít se vykřičet. Ten den ho nechci už vidět a vychladnutí trvá čím dál tím déle.

Teším se na rekce autorů programu, doufám že pod stromeček to nedopadne:

Aktualizováno 24.12.2015
Altap Salamander 3.1

Podpora pro Windows Vista/7/8/10 UAC elevaci práv
Windows 7 a 8 a 10 kompatibilní vzhled

Další verze programu Altap Salamander

Podpora pro Unicode při práci se soubory, v interním prohlížeči, vyhledávání, atd. (jestli vůbec někdy)
michalq

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by michalq »

Timhle tempem se nedockame nove verze s ocekavanymi funkcemi NIKDY. Osobne jsem presel na MultiCommander (http://multicommander.com/).

A ostatnim radim totez ... :( Vim, ze to neni v mnoha ohledech lepsi reseni nez AS, ale to co potrebuji MC zvlada dokonale a AS nikoli??!!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by Jan Rysavy »

Pracujeme na tom, jakmile budeme mít k dispozici testovatelnou verzi, vydáme EAP - http://www.altap.cz/salamander/downloads/eap/
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by mumajs »

Děkuji za informace a držím palce. Každopádně když budete chtít s čímkoliv poradit a nebo něco prodiskutovat, tak se klidně obraťte na forum. Nenechte to na svých bedrech. A tím nemyslím jenom testování.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by Jan Rysavy »

Díky. Rozhodli jsme se o postupné řešení Unicode, jako to v první fázi udělal pan Ghisler s TC. Je to způsob, jak Unicode dostat k uživatelům v rozumné době, protože překlopit najednou celé zdrojáky Salamandera je pro nás časově problematické. Do zapadlejších koutů Salamandera se tak Unicode dostane až v další fázi vývoje (pluginy například). Uvidíme, jak tento plán půjde.

Ještě poznámka: hledáme člověka schopného programovat ve Visual C++ (low level Win32, žádný .NET) pluginy pro Salamandera. Pokud byste někdo měli chuť, ozvěte se mi prosím na jan.rysavy@altap.cz.
michalq

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by michalq »

Dokud neuvidim novu a lepsi verzi AS na vlastni oci ... tak neuverim, ale drzim palce :), treba to bude mile prekvapeni.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Diakritika v nazvoch suborov

Post by MartinS »

Jan Rysavy wrote:Ještě poznámka: hledáme člověka schopného programovat ve Visual C++ (low level Win32, žádný .NET) pluginy pro Salamandera. Pokud byste někdo měli chuť, ozvěte se mi prosím na jan.rysavy@altap.cz.
Uvažovali jste nad možností financovat pluginy vyvíjené externisty pomocí nějaké Kickstarter kampaně? Samotný AS jako placená aplikace by se měl samozřejmě "uživit" sám, ale na rozvoj dalších rozšíření jsem já (a věřím že i řada dalších tady) ochoten přispět (např. dříve zmiňované pluginy pro synchronizaci adresářů, přístup na data telefonů apod).
Post Reply