100% kopírovaní není úplně 100%

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Narazil jsem na zvláštní problém:

Kopíroval jsem na Sharepoint předpokládám opět přes webdav. Při 100% nakopírování se soubor ani na uložišti neobjevil. Docela by mě zajímalo co se tu minutu dvě děje, než se tam objeví ten soubor.

Když dojede odhad na 100% (i velikost souboru sedí) soubor se ani neobjevil:
100_procent_kopirovani_sharepoint_1-2.gif
100_procent_kopirovani_sharepoint_1-2.gif (59.07 KiB) Viewed 11282 times
Když už se tedy objeví, má nulovou velikost a trvá dost dlouho přes 30s (někdy i minuty) než se objeví ve správné velikosti:
100_procent_kopirovani_sharepoint_2-2.gif
100_procent_kopirovani_sharepoint_2-2.gif (69.65 KiB) Viewed 11281 times
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by AD7 »

To sú večné problémy...
A čo na to Total Commander? Rovnako?
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by SelfMan »

Cely problem je v tom, ze to nepracuje ako normalny file system, ale ide to cez http "konnektor". Kym sa to naladuje do cache, tak to chvilku trva. Nasledne nastane prenos na server a Salamander caka na potvrdenie od konektora, ze akcia bola uspecne/neuspesne dokoncena.

Moj osobny nazor na cely sharepoint? treba sa tomu vyhnut...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Moj osobny nazor na cely sharepoint? treba sa tomu vyhnut...
Jó kdybych mohl tak tuhle úděsnost nepoužívám.

Cely problem je v tom, ze to nepracuje ako normalny file system, ale ide to cez http "konnektor". Kym sa to naladuje do cache, tak to chvilku trva. Nasledne nastane prenos na server a Salamander caka na potvrdenie od konektora, ze akcia bola uspecne/neuspesne dokoncena.
Aha díky za info, no proto by se hodil ten log, abych viděl co se děje. Každopádně by se mohl zastavit na 99%, než dostane potvrzení, že je operace dokončena a mohl by taky indikovat (protokol a co za operaci) co vlastně přesně dělá, to by dost pomohlo.
To sú večné problémy...
A čo na to Total Commander? Rovnako?
TC ještě musím vyzkoušet.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Tak TC 8.51a na to jde šalamounsky. Dá tam celkem náhodnou hodnotu v %, která není 100%.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by Ether »

Vypadá to na klasický případ(*) špatně napojeného bufferu. API, které Salamander používá, nedokáže nahlásit reálný stav nahrávání na server, ale pouze stav nahrání do místního bufferu, takže Salamander ve výsledku ukazuje stav načítání z disku (možná plus nějaké kopírování v paměti), ne stav nahrávání na server.

Můžete zkusit nahrát nějaký vyloženě velký soubor (v řádech stovek MiB nebo jednotek GiB), buffer by se měl zaplnit a měla by se ukázat reálná rychlost nahrávání.

*) "Klasický", protože to samé dělal už Windows 95 (98?) při kopírování na disketu. Šup sto procent a pak minutu na ty procenta koukat a poslouchat chroustání mechaniky.
Ελληνικά rulez.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Ether wrote:Vypadá to na klasický případ(*) špatně napojeného bufferu. API, které Salamander používá, nedokáže nahlásit reálný stav nahrávání na server, ale pouze stav nahrání do místního bufferu, takže Salamander ve výsledku ukazuje stav načítání z disku (možná plus nějaké kopírování v paměti), ne stav nahrávání na server.

Můžete zkusit nahrát nějaký vyloženě velký soubor (v řádech stovek MiB nebo jednotek GiB), buffer by se měl zaplnit a měla by se ukázat reálná rychlost nahrávání.
Ano to bude nejpravděpodobnější příčinou. Zajímalo by mě proč Salamander nepočká se zobrazením 100% při použití toho protokolu právě, až dostane potvrzení, že je vše v pořádku.
*) "Klasický", protože to samé dělal už Windows 95 (98?) při kopírování na disketu. Šup sto procent a pak minutu na ty procenta koukat a poslouchat chroustání mechaniky
Ano, tohle si pamatuji a byla to velmi nepříjemná vlastnost, která v horším případě poškozené diskety byla opravdu zábavná.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Můžete zkusit nahrát nějaký vyloženě velký soubor (v řádech stovek MiB nebo jednotek GiB), buffer by se měl zaplnit a měla by se ukázat reálná rychlost nahrávání.
Zapoměl jsem odpovědět na toto. To právě nelze, neb existuje omezení na velikost 70MB (psal jsem chybu v jiném postu tady)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by Ether »

tukanos wrote:Zajímalo by mě proč Salamander nepočká se zobrazením 100% při použití toho protokolu právě, až dostane potvrzení, že je vše v pořádku.
Jako že by hodnota 100 procent byla vyhrazená pro hotovou operaci? To by se pak nezobrazila nikdy a vždy by bylo vidět nanejvýš 99 procent, ne? :D
Ελληνικά rulez.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 100% kopírovaní není úplně 100%

Post by tukanos »

Ether wrote:
tukanos wrote:Zajímalo by mě proč Salamander nepočká se zobrazením 100% při použití toho protokolu právě, až dostane potvrzení, že je vše v pořádku.
Jako že by hodnota 100 procent byla vyhrazená pro hotovou operaci? To by se pak nezobrazila nikdy a vždy by bylo vidět nanejvýš 99 procent, ne? :D
Na první pohled se to zdá býti oxymoronem, ale není. Jde o tento konkrétní případ, kdy je vyžadováno potvrzení od http connectoru. Jde o to, že http může být hodně pomalé a tudíž 100% tam může být hooooodně dlouho. A 100% by se opravdu zobrazilo velmi krátce - kde by se určitě našel čas mezi potvrzením, zobrazením a zavřením dialogového okna - vše tohle netrvá nulový čas .).
Post Reply