Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

Salamander má problém s kopírováním na share point (protokol nejpíše webdav? Lze to nějak ze salamandra zjistit?).

Popis: Při souboru který překročí povolenou velikost souboru na sharepointu se Salamader zasekne a žádná zpráva se neobjeví, pouze se nejpíše čeká na timeout. Následně okno zmizí a pak na sharepointu zbyde soubor o nulové velikosti, který lze smazat.
error_salamander_sharepoint.gif
error_salamander_sharepoint.gif (50.62 KiB) Viewed 11837 times
Pokud se ta samá operace provádí přes windows explorer objeví se chybová hláška, kterou bych očekával také od Salamandru.
error_sharepoint_when_copying_via_win_explorer.gif
error_sharepoint_when_copying_via_win_explorer.gif (13.76 KiB) Viewed 11837 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by Petr Solin »

Děkuji za ohlášení problému, podívám se na to.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by Petr Solin »

Do připravované verze 3.04 jsem přidal další kontroly, zkuste prosím, jestli už Salamander ukáže chybu i v této situaci. Děkuji!
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

Perfektní. Až bude 3.04 tak to vyzkouším.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

Chyba se stále neukázala. Je tam pouze soubor o nulové velikosti a tím to vše zkončí. verze AS je x86 3.04
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by Petr Solin »

Zkuste prosím ještě vypnout asynchronní kopírování: menu Options / Configuration / General: vypnout volbu "Copy files: use faster asynchronous algorithm on network". Zobrazí se chybové hlášení nebo také ne?
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

Bohužel to vůbec nepomůže. Zkusil jsem to vypnout a výsledek je ten samý. Připojuji screenshot.
Attachments
sharepoint_ukazuje_velikost_nula_misto_erroru.gif
sharepoint_ukazuje_velikost_nula_misto_erroru.gif (34.11 KiB) Viewed 11609 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by Petr Solin »

OK, děkuji za test. Nejde mi do hlavy, že se chyba neprojeví, všechny volání Win32 API jsou ošetřená, otevření souboru, zápis a nově i zavření souboru. Vše vrátí úspěch, a pak to dopadne, jak popisujete. Je to asi zralé na dodatečnou kontrolu po provedení kopírování, ale to je poměrně zoufalý čin, jde o obcházení a ne o řešení chyby.

Prosím o test další uživatele, pomohlo by nám vědět, jestli se problém dá reprodukovat i na jiném serveru.

Nemám se Sharepointem žádné zkušenosti. Myslíte si, že je možné ho alespoň v nějaké trial verzi nainstalovat do stavu, abych toto chování mohl otestovat naživo? Teď hned na to čas nenajdu, ale časem bysme to přirozeně měli pořešit.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

Petr Solin wrote:OK, děkuji za test. Nejde mi do hlavy, že se chyba neprojeví, všechny volání Win32 API jsou ošetřená, otevření souboru, zápis a nově i zavření souboru. Vše vrátí úspěch, a pak to dopadne, jak popisujete. Je to asi zralé na dodatečnou kontrolu po provedení kopírování, ale to je poměrně zoufalý čin, jde o obcházení a ne o řešení chyby.

Prosím o test další uživatele, pomohlo by nám vědět, jestli se problém dá reprodukovat i na jiném serveru.

Nemám se Sharepointem žádné zkušenosti. Myslíte si, že je možné ho alespoň v nějaké trial verzi nainstalovat do stavu, abych toto chování mohl otestovat naživo? Teď hned na to čas nenajdu, ale časem bysme to přirozeně měli pořešit.
Sharepoint nemám přiliš v lásce a naštěstí s tím nemám mnoho společného.

Udělal jsem pro Vás ještě pár testů, jak se to vlastně chová. Otestoval jsem TC v poslední verzi a ten má úplně stejný problém.

Když jsem to kopíroval pomocí windows exploderu, tak mě připadlo, že to při překročení velikosti na Sharepointu, to zahlásilo ten error. Po odkliknutí ok se soubor smazal ze sharepointu.

Postupoval jsem podle tohoto návodu http://blogs.objectsharp.com/post/2011/ ... saved.aspx a zvětšil jsem si na maximum hodnotu v registrech.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WebClient\Parameters
DWORD: FileSizeLimitInBytes
a zmenit hodnotu na 50000000 bytes.

Velikost souboru, ale není omezena velikostí daného registru, ale quota v sharepointu. Více informací o tom jsem našel na http://yalla.itgroove.net/2013/01/25/sh ... ntial-mix/ a http://blogs.technet.com/b/praveenh/arc ... -2007.aspx

Doporučuji se podívat na MSDN, jak se hlasí překročená quota z Sharepointu (webdav?).

Každopádně jsem udělal ještě jeden screenshot:
Attachments
error_sharepoint_when_copying_via_win_explorer_v2.gif
error_sharepoint_when_copying_via_win_explorer_v2.gif (55.68 KiB) Viewed 11575 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by Petr Solin »

Díky za testy, chová se to opravdu dost zvláštně.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by SelfMan »

Brali ste do uvahy aj moznu interferenciu s antivirovym softverom?
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Problém při kopírování souborů na Sharepoint

Post by tukanos »

SelfMan wrote:Brali ste do uvahy aj moznu interferenciu s antivirovym softverom?
Nevidím souvislost s AV. Vyzkoušelo se to na více konfiguracích. Hlavním problémem je to, že Sharepoint ohlasí chybu a ta se nezobrazí nikde krome Windows Exploreru, což znamená, že AS chybí ošetření těchto zpráv.
Post Reply