AS(x64) 3.02: (50) The request is not supported

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

AS(x64) 3.02: (50) The request is not supported

Post by mumajs »

Dobry den,

pri pristupovani na sdilene adresare (v tomto pripade NAS server pomoci UNC cesty) kde mam nastaveno vyzadovat username a password se mi obcas stava, ze se salamander v poradku zepta na username a password a jindy vyskoci hlaska viz nize. Pracuji na notebooku, ktery vetsinou uspavam, takze casto me tam pusti salamander bez ptani, protoze si username a heslo pamatuje. Ale taky se mi stava ze vyskoci hlaska nize a nikam se nedostanu. Na nic se nezepta jenom proste chyba nize. Teda napriklad do adresare PUBLIC, ktery nevyzaduje povereni se dostanu, ale do zadneho jineho ne. Pristupuju ze salamandera na vice sdilenych adresaru a kazdy vyzaduje jine povereni. Jeste jsem netestoval jestli toto muze souviset, ze si treba salamander pamatuje povereni na jiny sdileny adresar a snazi se ho pouzit i v pripade NAS pristupu. Nevite co ta chyba znamena a jak to resit? Pomuze mi restart PC, kde se pak salamander zepta na username a password a vse zase jede OK do nejake doby.

Diky
error.jpg
error.jpg (11.31 KiB) Viewed 5885 times
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: AS(x64) 3.02: (50) The request is not supported

Post by mumajs »

Pokud zkusim UNC cestu v exploreru tak se me explorer zepta na username a password. Pokud to vyplnim tak pak se obsah otevre a funguje to i pak v salamanderu. Salamander se asi nejak nedokaze znova zeptat na username a password. Misto toho vyhodi tuto chybu.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: AS(x64) 3.02: (50) The request is not supported

Post by tukanos »

mumajs wrote:Dobry den,

pri pristupovani na sdilene adresare (v tomto pripade NAS server pomoci UNC cesty) kde mam nastaveno vyzadovat username a password se mi obcas stava, ze se salamander v poradku zepta na username a password a jindy vyskoci hlaska viz nize. Pracuji na notebooku, ktery vetsinou uspavam, takze casto me tam pusti salamander bez ptani, protoze si username a heslo pamatuje. Ale taky se mi stava ze vyskoci hlaska nize a nikam se nedostanu. Na nic se nezepta jenom proste chyba nize. Teda napriklad do adresare PUBLIC, ktery nevyzaduje povereni se dostanu, ale do zadneho jineho ne. Pristupuju ze salamandera na vice sdilenych adresaru a kazdy vyzaduje jine povereni. Jeste jsem netestoval jestli toto muze souviset, ze si treba salamander pamatuje povereni na jiny sdileny adresar a snazi se ho pouzit i v pripade NAS pristupu. Nevite co ta chyba znamena a jak to resit? Pomuze mi restart PC, kde se pak salamander zepta na username a password a vse zase jede OK do nejake doby.

Diky
error.jpg
Chtělo by to dodat více informací. Co je to za např. NAS (verze hw/sw), jaká je používaná cesta, jaký jsou to windows, co je to za salamander atd. Mohlo by pomohlo si namapovat síťové cesty jako disky.

Můj tip je, že to může souviset s tím uspávaním. Doporučoval bych to odzkoušet při zapínaní a vypínaní pouze.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: AS(x64) 3.02: (50) The request is not supported

Post by mumajs »

Zdravim,

omlouvam se za neuplny dotaz, ale spise jsem predpokladal, ze autori salamandera budou tusit co ta hlaska znamena....

Verze salamendera je uvedena v popisu vlakna (3.02 x64) a jde o Windows 7 Ent x64. NAS je QNAP TS-419P II s embedded linuxem, FW 4.1.0 Build 0612

Take se priklanim k tomu, ze se notebook uspava... Pokud nastartuji system cisty a jdu na NAS ze salamandera (vyuzivam UNC cestu ... SHIFT+F7... \\IPadresa) tak se zepta na username a password a pokazde se tam dostanu... snad nikdy si nepamatuju problem...
Ani si nejsem vedom, ze by byl nejaky problem s tim ze notebook uspavam, proste me salamander pusti automaticky bez ptani do dalsiho restartu kdy se me opet zepta...

Ale tim ze pristupuju i na jine sdilene adresare, ktere potrebuji jine overeni, tak mam silny dojem, ze tehdy se stane ten problem kdy me na NAS nepusti a vypise hlasku 50... Ted ale nevim, jestli by se to nestalo i naopak... budu pristupovat na jiny sdileny adresar, ktery neni na NASu, salamander si bude pamatovat heslo a ja pak pujdu na NAS a tuto hlasku mi vypise pristup na to jine sdileni. Tot musim podrobit testum...

Kazdopadne explorer se chova tak jak ma a jak se provede "overeni" tak neprotestuje ani salamander
Post Reply