AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Raptor »

Zdravím,
mám pocit, že v AS3.x se změnilo něco v práci se síťovými disky. Všechny operace jsou tak nějak pomalé. Jako příklad uvedu jednu věc. Připojím se na VPN a někam do sítě (Shift+F7 a síťová cesta). Pracuji. Poté shodím VPN, ale v jednom panelu mám stále zobrazen ten síťový disk. V téhle chvíli, když to AS zjistí (že cesta není dostupná), tak prostě vytuhne a někdy (často) tak, že ho musím sestřelit z procesů. Starší verze zareagovaly infem, že cesta není dostupná a ihned pomocí ESC se to dalo zavřít. Teď to nelze. AS pořád něco zkouší a ESC nereaguje. Až po pár minutách (nevím ten timeout přesně - nemám trpělivost čekat) vyskočí info o nedostupnosti.

BTW nemusí to být VPN, stačí notebook a pak jej odpojit od sítě. Cokoliv.

Na 3.01 mi to dělalo furt, na 3.02 jsem ještě nezkusil.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Jan Rysavy »

To je zajímavé, kdy s to začalo projevovat? Přešel jste z AS 2.54 nebo jste používal beta verze řady 3.x? Jde mi o to, která poslední verze ještě chodila dobře.
Raptor

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Raptor »

2.54 to rozhodně nedělala. Používal jsem pak všechny bety a EAP co byly, ale mám pocit, že jsem to zpozoroval až u 3.00 nebo 3.01.

Vytuhne to na tomto dialogu a nefunguje nic, ani ESC, ani křížek
Capture.JPG
Capture.JPG (15.58 KiB) Viewed 7699 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Jan Rysavy »

Lze ten problém reprodukovat? Jestli by bylo možné otestovat současně AS 3.02 a 2.54 vedle sebe. Operační systém je Windows 8.1? To je poměrně nová záležitost, bylo by dobré ověřit, že je změna v právě v nové verzi Salamandera...

Se sítí pracujeme hodně (několik VPN, NAS, přímé Win-Win spojení, spojení mezi Win a Linux ve VMWare, atd.) ale nic jsme nepozorovali. Přiznávám ale, že Win 8.1 provozujeme pouze ve VMWare, neměli jsme nervy tu slátaninu dát na produkční počítače. Zůstali jsme na Win 7 a čekáme na (doufejme použitelné) Win 9.
Raptor

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Raptor »

Reprodukovat kdykoliv, dělá to vždy, když se síť ztratí. Ale je možné, že je za tím opravdu Win 8.1. Na Win7 si toto nepamatuju - prostě když dialog vyskočil, podržel jsem na sekundu ESC a akce se stopla. Teď můžu ESC mačkat jak chci, ale mám smůlu. AS zůstane topmost okno a je zablokovaný.

Zkusil jsem jen tak rozbalit všechny verze AS až po 2.54 a zdá se, že toto udělá stará verze taky. Bohužel už tady nemám Win 7, abych to prověřil i na nich.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Petr Solin »

Poslal jsem Vám emailem verzi k otestování, dejte prosím vědět, jak test dopadl. Díky!
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Petr Solin »

Tak už se to vyjasnilo, problém lze snadno reprodukovat, odstraním ho. Stačí, aby okno Salamandera nebylo aktivní v okamžiku, kdy Salamander příjde na nedostupný síťový disk v panelu a zobrazí okénko s informací, že cestu testuje a že je to možné přerušit klávesou ESC. ESC v tomto případě nereaguje, ani kliknutí na zavírací křížek okénka nereaguje. Salamander je prostě zatuhlý, nezbývá než počkat na chybovou hlášku o nedostupné síťové cestě. S Win 8.1 to nesouvisí, dělá to i pod Win 7.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS3.x (x64) - Problémy se síťovými disky

Post by Petr Solin »

Tak je to opravené, bude to k dispozici ve verzi 3.03, kterou máme v plánu vydat dnes. Funguje klávesa ESC (po pokusu o aktivaci Salamandera) i kliknutí na zavírací tlačítko okénka s hláškou o testování cesty.
Post Reply