Problém s FTPS

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
jsm
Posts: 12
Joined: 01 Dec 2013, 21:15

Problém s FTPS

Post by jsm »

Zdravím,

Pokouším se zprovoznit přístup na firemní FTPS server, ale nedaří se mi získat výpis adresáře ze serveru. Přihlášení proběhne bez problémů, včetně přijmutí certifikátu, ale při načítání obsahu adresáře vyprší timeout a zobrazí se chyba "425 Can't open data connection". Pasivní režim přenosu mám zapnutý. Zkoušel jsem stejné nastavení i ve FileZille a WinSCP a tam vše funguje bez problémů. Přístup ze Salamandra na jiné FTPS servery rovněž funguje bez problémů. Přikládám logy ze všech 3 testovaných FTP klientů. Testováno v Altap Salamander 3.0 beta 3 a Altap Salamander 3.0 beta 4.

Co může být špatně?

Jirka
Attachments
ftp_winscp.txt
WinSCP Log
(2.48 KiB) Downloaded 370 times
ftp_filezilla.txt
FileZilla Log
(1.27 KiB) Downloaded 374 times
ftp_salamander.txt
Altap Salamander Log
(2.16 KiB) Downloaded 355 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s FTPS

Post by Petr Solin »

Salamandeří FTP nekoriguje chybu serveru, narozdíl od WinSCP a Filezilly. Server posílá IP na lokální síti, která je zvenčí nedostupná. Tady je videt, jak to koriguji:
filezilla: Server poslal pasivní odpověď s nedostupnou adresou. Použije se raději adresa serveru.
winscp: Server sent passive reply with unroutable address 192.168.1.50, using host address instead.

Tady možná najdete řešení opravou na straně serveru:
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7&t=3491
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=17200#p17200

Posunul jsem fix na straně Salamandera výše na todo, ale nechci tím zdržovat release 3.0, hned to řešit nebudeme.
jsm
Posts: 12
Joined: 01 Dec 2013, 21:15

Re: Problém s FTPS

Post by jsm »

Díky za rychlou odpověď. Úprava konfigurace na FTP serveru pomohla. Teď už vše funguje tak, jak má.
Post Reply