Page 1 of 1

Načítání ikon v panelu uživatelské nabídky

Posted: 04 Sep 2013, 22:25
by mungo
V nové verzi (Altap Salamander 3.0 beta 3 x86) trvá při startu programu příliš dlouho, než se načtou ikony uživatelského panelu (User Menu Bar).
Pravda, mám jich asi 20 - ale v předchozí verzi byly nahrány bleskově. Nyní hledím 3 vteřiny na pruh s prázdnými ikonkami.
Projevuje se to jen u tohoto panelu - ostatní ikony jsou viditelné hned, ale User Menu Bar si dává pořádně na čas ...
Po vypnutí a okamžitém novém startu jsou již ikony načteny rychle. Stačí však vypnout Salamandera na dobu řádově hodin a problém se objeví znovu.

Předpokládám, že to nemůže být chyba systému, protože mezi starou a novou verzí jsem do nastavení nijak nezasahoval a ani aktualizace nebyly.
OS = Windows 8

Re: Načítání ikon v uživatelském panelu

Posted: 09 Sep 2013, 08:24
by Petr Solin
Čtení ikon do uživatelské nabídky se nově řeší ve vedlejším vlákně, tedy nebrzdí start Salamandera. Obvzláště při čtení ikon ze sítě docházelo k velkým zpožděním (třeba i 20 sekund).

Zkuste se prosím zaměřit na to, jestli při prvním startu staré verze nečeká Salamander ty 3 sekundy než naběhne. Aneb jestli se jen neprojevilo rychlejší startování (ovšem bez načtených ikon uživatelské nabídky).

Pokud jsou ty 3 sekundy opravdu nové čekání, které stará verze neměla, můžeme zkusit ještě něco vymyslet, řešilo se to již zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=24&t=6971. Zvyšovali jsme prioritu vlákna načítání ikon, je možné, že to problém nevyřešilo.

Zpátky do hlavního vlákna bych to určitě nepřesouval, výhody stále převyšují. Předpokládám, že jde čistě o kosmetickou záležitost, že?

Re: Načítání ikon v uživatelském panelu

Posted: 09 Sep 2013, 08:30
by Petr Solin
Jeden nápad na jednoduchý test: otevřete v obou panelech prázdné cesty (bez souborů a adresářů) a zavřete Salamandera (s uložením konfigurace). Zkuste restart počítače a start Salamandera. Jde o to, aby určitě došlo k tomu pomalému čtení ikon. Trvá načtení uživatelské nabídky 3 sekundy, i když se nečtou žádné ikony do panelů?

Re: Načítání ikon v uživatelském panelu

Posted: 22 Sep 2013, 22:55
by mungo
Podle jednoduchého testu se zdá, že pokud otevírám Salamandra do stavu s okny bez ikon, pak se uživatelský panel načte rychle.
Když se otvírají plně zaplněné panely a se spoustou různých typů souborů, pak se ikony v hlavních panelech načtou hned,
zatímco uživatelský panel čeká a načte se později.

Re: Načítání ikon v uživatelském panelu

Posted: 23 Sep 2013, 09:24
by Jan Rysavy
Pak bych současný stav neviděl jako problém. Naopak očekávám, že uživatel bude chtít prioritně po startu Salamandera vidět ikony v panelu před uživatelskou nabídkou (User Menu)?

Edit: došlo mi, že pro panel se načítají i nezobrazené ikony (pokud obsahuje větší množství souborů) a jejich čtení zřejmě také brzdí čtení ikon pro User Menu. To není moc šikovné.

Re: Načítání ikon v panelu uživatelské nabídky

Posted: 27 Sep 2013, 10:13
by Petr Solin
Zavedli jsme dvě zlepšení. Předpokládám, že se ikony uživatelské nabídky budou ukazovat podstatně dříve.

První je, že se ikony mimo viditelnou část panelu čtou až po dokončení čtení ikon pro uživatelskou nabídku. A druhé je, že se čeká (nejdéle půl vteřiny) na dokončení čtení ikon pro uživatelskou nabídku při startu Salamandera, což předchází okamžité kolizi se čtením ikon do panelů, které čtení ikon pro uživatelskou nabídku zpomaluje.

Tyto úpravy budou k dispozici v další verzi.