Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by ino »

Dobrý den.

Při zkoušení jiného problému jsem narazil na zajímavou chybičku.
Mám zvoleno zobrazení "Detailed" a "Full row select".

Není-li ani v jednom panelu aktivováno "Automatic Culumn Width", tak lze libovolně nastavovat šířku u všech sloupců (v mém případě Name Ext, Size, Date, Time, Attr).

Je-li v levém panelu aktivováno "Automatic Culumn Width" a v pravém ne, tak se tyto nastavení vzájemně 'hádají':
Levý panel je nastavován automaticky;
Pravý panel je nastavován poloautomaticky - sloupec "Name Ext" je nastavován automaticky a nelze ručně šířku sloupce změnit, ale ostatní sloupce již ručně změnit lze (ovšem mimo sloupce Attr, který má zřejmě předdefinovanou šířku, aby se tam vešly všechny attributy).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:Není-li ani v jednom panelu aktivováno "Automatic Culumn Width"
Volba "Automatic Culumn Width" nepatří panelu, ale konkrétním sloupcům. Navíc je volba sdílena pro oba panely, což celou věc komplikuje. (Zkuste například pravým kliknutím na sloupec Size volbu vypnout a začít měnit šířku sloupce. Ve druhém panelu se bude sloupec Size měnit také.)

Máme v plánu tuto problematiku řešit.

:idea: Zajímavá klávesová zkratka je Ctrl+N, která přepíná "Automatic Culumn Width" pro sloupec Name. Při vypnutí zároveň upraví šířku sloupce Name tak, aby byly všechny sloupce v panelu viditelné bez nutnosti rolovat vpravo. Používáme tento příkaz v adresářích, které obsahují příliš dlouhé názvy souborů a sloupce Size, Date, Time, Attr jsou odsunuty za okraj panelu.

Příkaz je k nalezení zde: http://www.altap.cz/salam_en/features/k ... html#panel
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by ino »

Jan Rysavy wrote: Volba "Automatic Culumn Width" nepatří panelu, ale konkrétním sloupcům.
ok rozumím, snažil jsem se to popsat nějak srozumitelně
Navíc je volba sdílena pro oba panely, což celou věc komplikuje.
teď je vlastně problém jenom v tom, že volba "Automatic Culumn Width" v levém panelu je zároveň aplikována i na panel pravý, však v pravém panelu se po kliknutí na záhlaví sloupců pravým tlačítkem nezobrazuje že je zvoleno "Automatic Culumn Width", když už je zvolena vlevo a je platná pro oba panely.
Máme v plánu tuto problematiku řešit.
z mé strany to je problém s nískou prioritou
:idea: Zajímavá klávesová zkratka je Ctrl+N
šlo by tuto funkci aplikovat také při dvojkliku na separátor sloupců?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote: :idea: Zajímavá klávesová zkratka je Ctrl+N, která přepíná "Automatic Culumn Width" pro sloupec Name. Při vypnutí zároveň upraví šířku sloupce Name tak, aby byly všechny sloupce v panelu viditelné bez nutnosti rolovat vpravo. Používáme tento příkaz v adresářích, které obsahují příliš dlouhé názvy souborů a sloupce Size, Date, Time, Attr jsou odsunuty za okraj panelu.
Nevim, jak presne tato fce funguje. Ale obsas se mi stane, ze kdyz lezu pres ruzne adresare, tak nektere maji prava prazdna a nektere treba AH. Potom se mi to v jedno panelu jakoby malinko posune - jde o kousek srollnout. Mozna by nebylo od veci prenastavit ty velikosti pri kazde zmene, pripadne udelat prunik podminek z obou panelu, aby to bylo hezky rozdelene.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Nevim, jak presne tato fce funguje. Ale obsas se mi stane, ze kdyz lezu pres ruzne adresare, tak nektere maji prava prazdna a nektere treba AH. Potom se mi to v jedno panelu jakoby malinko posune - jde o kousek srollnout. Mozna by nebylo od veci prenastavit ty velikosti pri kazde zmene, pripadne udelat prunik podminek z obou panelu, aby to bylo hezky rozdelene.
Práva: myslíš atributy?
Můžeš mi prosím poslat screenshot v tomto stavu?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Automatic Culumn Width - Left vs. Right

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:
cincura.net wrote:Nevim, jak presne tato fce funguje. Ale obsas se mi stane, ze kdyz lezu pres ruzne adresare, tak nektere maji prava prazdna a nektere treba AH. Potom se mi to v jedno panelu jakoby malinko posune - jde o kousek srollnout. Mozna by nebylo od veci prenastavit ty velikosti pri kazde zmene, pripadne udelat prunik podminek z obou panelu, aby to bylo hezky rozdelene.
Práva: myslíš atributy?
Můžeš mi prosím poslat screenshot v tomto stavu?
jj, prava = attr. (u me) :)

Poslal jsem ti to mailem.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply