problém se zobrazením některých českých znaků

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
jedle
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2013, 15:38

problém se zobrazením některých českých znaků

Post by jedle »

Dobrý den, mám problém se zobrazením některých českých znaků v názvech adresářů a souborů. Místo adresáře s názvem "+ěščřžýáíé" se zobrazí "+ešcržýáíé" (viz screenshot). Pokud vytvořím adresář obsahující znaky ě,č,ř v jiném programu (například Windows Explorer), tak tyto adresáře v Alta Salamander vůbec neotevřu.

Používám Windows 7 EN, kde mám správně nastavenu češtinu v Regional Settings. Problém se vyskytuje jak ve verzi Altap Salamnder 2.54, tak 3.0 beta 1 (x64).

Poradíte prosím?
Attachments
Altap_cestina.png
Altap_cestina.png (61.18 KiB) Viewed 8545 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: problém se zobrazením některých českých znaků

Post by Jan Rysavy »

Zkuste v Regional Settings přepnou na angličtinu, odlogovat se nebo restartovat systém a potom přepnout zpět na češtinu.

Při přepnutí dojde k přepisu fontů, takže by mohlo dojí k opravení fontu. Několikrát jsme potkali případy (ve starších Windows), kdy byl font přepsaný nějakým bez podpory češtiny. Nejsem si jistý, jak to je pod Windows 7, možná MS vylepšili i tuto technologii. Každopádně EN verze Windows 7 chodí s češtinou v non-unicode aplikacích perfektně.

Pokud to nepomůže, budeme zkoumat dál...
jedle
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2013, 15:38

Re: problém se zobrazením některých českých znaků

Post by jedle »

Dobrý den, díky za rychlou odpověď. Vyzkoušel jsem uvedený postup (přepnutí na angličtinu, restart a zpět na češtinu v Regional and Language), ale bohužel to nepomohlo. V žádné jiné aplikaci podobný problém nemám (Windows Explorer, Total Commander). Nyní jsem si ověřil, že problém se zobrazením diakritiky (pro písmena "ě,č,ř") není pouze v názvech adresářů či souborů, ale i v nabídkách menu (viz screenshot).
Attachments
Altap_cestina_2.png
Altap_cestina_2.png (113.24 KiB) Viewed 8538 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: problém se zobrazením některých českých znaků

Post by Jan Rysavy »

Máte češtinu zvolenou pro non-unicode aplikace, viz spodní sekce na přiložené fotce?

Windows Explorer a Total Commander podporují Unicode, takže tam problém není.
Salamander zatím není Unicode aplikace, takže je podřízen tomuto nastavení.
Attachments
nonunicode.png
nonunicode.png (39.3 KiB) Viewed 8536 times
jedle
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2013, 15:38

Re: problém se zobrazením některých českých znaků

Post by jedle »

Aaaha, tak v tom byl zakopaný pes! Měl jsem tam angličtinu. Změnil jsem na češtinu a funguje perfektně. Díky moc za pomoc!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: problém se zobrazením některých českých znaků

Post by Jan Rysavy »

Prima a díky za info.
Post Reply